Skocz do zawartości

Zwrot przesyłki przyjętej za pobraniem.

Polecane posty

Oczywiście pomijając bezsensowność tego przepisu, bo np. gdy ktoś płaci kartą kredytową, to na rachunek kredytowy mu tego nie oddamy. Podobnie gdy ktoś wybrał pobranie kurierem, to kurier nie oferuje przekazów pieniężnych, a gdy ktoś zapłacił nam monetami Allegro, to nie zwrócimy mu tych monet.

 

Tak więc w bardzo wielu przypadkach sprzedawca nie ma możliwości spełnienia przepisów. Działa bezprawnie, do więzienia !  ;D

 

Możesz spróbować innego rozwiązania - każ klientowi odesłać za pobraniem na podaną kwotę.

Wówczas będzie miał zwrócone takim samym trybem jak on zapłacił, a Ty nie zapłacisz za przekaz.

Link to postu

Możesz spróbować innego rozwiązania - każ klientowi odesłać za pobraniem na podaną kwotę.

Wówczas będzie miał zwrócone takim samym trybem jak on zapłacił, a Ty nie zapłacisz za przekaz.

 

Niemożliwe bo produkt już został odesłany pocztą.

Generalnie nie ma o co kruszyć kopii bo to produkt za 400 zł ale gdyby przekaz miałby być wyższy to już się robią koszty.

 

 

 

Link to postu

 

Możesz spróbować innego rozwiązania - każ klientowi odesłać za pobraniem na podaną kwotę.

Wówczas będzie miał zwrócone takim samym trybem jak on zapłacił, a Ty nie zapłacisz za przekaz.

A skąd wiesz co klient Ci zwróci?

Ja już kiedyś klientowi poszedłem na rękę i wymieniłem towar bez wcześniejszego otrzymania zwrotu. A potem dostałem zwrot używany i śmierdzący potem.

Link to postu

 

Możesz spróbować innego rozwiązania - każ klientowi odesłać za pobraniem na podaną kwotę.

Wówczas będzie miał zwrócone takim samym trybem jak on zapłacił, a Ty nie zapłacisz za przekaz.

A skąd wiesz co klient Ci zwróci?

Ja już kiedyś klientowi poszedłem na rękę i wymieniłem towar bez wcześniejszego otrzymania zwrotu. A potem dostałem zwrot używany i śmierdzący potem.

 

 

No racja, to nie jest dobry pomysł.

Link to postu

Kolego poproś o numer konta - skoro masz jego pieniądze to masz lekką przewagę .

 

Powiedz że nie masz kasy gotówkowej (bo nie musisz jej miec ) i wszystko załatwiasz przelewami.

 

Tam w ustawie jest napisane że musisz oddać w sposób wybrany przez konsumenta chyba że jest to zbyt uciążliwe dla Ciebie - wiec przelew jest okay .

Link to postu

Kolego poproś o numer konta - skoro masz jego pieniądze to masz lekką przewagę .

 

 

Przewagę powiadasz ?!

Zwrócił towar jako konsument i żąda zwrotu za odesłanie produktu który został przeceniony o 50 %, "naturalnie" informacje o powodach przeceny umknęły mu...

 

Niedawno wyczyściłem czarne listy na wszystkich kontach ale znowu zapełniają się i to w jeszcze szybszym tempie niż to miało miejsce przed zmianami w komentarzach...

 

Cytuję pacjenta:

"        OCZEKUJĘ NA POZOSTAŁĄ KWOTĘ ZA TOWAR JAKI WYSŁALIŚCIE NA MÓJ ADRES.

       

        KWOTA JESZCZE DO ZWROTU  31 ZŁ./TRZYDZIEŚCI JEDEN zł./

 

      NIE ZMUSZAJCIE  ABY PODJĄŁ PRZECIWKO WAS TAKIE DZIAŁANIA , ŻE  Z B A N K R U T U J E C I E.

 

  ZASTANÓWCIE SIĘ CZY TO JEST WARTE  TYCH    P I E N I Ę D Z Y  ????????.

 

    NEGATYW BĘDZIE TAKI ŻE PÓJDZIE WAM W PIĘTY. a i powiadomię odpowiednie instytucje.

 

Pozdrawiam !  "

 

Link to postu

Wygląda na nudzącego się rencistę.

Tacy są zdolni poświęcić bardzo dużo czasu na bzdury, bo akurat czasu mają dużo i to za darmo.

 

31 zł to nie tak dużo.

Pomyśl ile kłopotów możesz mieć przez tą kasę i czy to się opłaca.

Już jedna wizyta u rzecznika konsumenta to parę godzin straconych, nawet jak wygrasz, bo wygląda na to, że masz rację.

Ale co z tego. :D

 

Oddaj i dodaj do czarnej listy.

Link to postu

Wygląda na nudzącego się rencistę.

Tacy są zdolni poświęcić bardzo dużo czasu na bzdury, bo akurat czasu mają dużo i to za darmo.

 

31 zł to nie tak dużo.

Pomyśl ile kłopotów możesz mieć przez tą kasę i czy to się opłaca.

Już jedna wizyta u rzecznika konsumenta to parę godzin straconych, nawet jak wygrasz, bo wygląda na to, że masz rację.

Ale co z tego. :D

 

Oddaj i dodaj do czarnej listy.

 

Do tej pory miałem z rzecznikiem do czynienia cztery razy w tym jeden przez ECK i wszystkie kontakty opierały się na korespondencji mailowej, więc to nie jest tak absorbujące jak piszesz.

 

Do czarnej listy dodany a kasy nie dostanie... negatyw i tak by wleciał znając życie.

Link to postu

Do tej pory miałem z rzecznikiem do czynienia cztery razy w tym jeden przez ECK i wszystkie kontakty opierały się na korespondencji mailowej, więc to nie jest tak absorbujące jak piszesz.

 

Do czarnej listy dodany a kasy nie dostanie... negatyw i tak by wleciał znając życie.

 

 

No i jak to było, konsument wymusił coś na Tobie ?

Czy kontakt był merytoryczny, typu przedstawiłeś fakty i się odczepił, czy groził Sądami dalej itd?

Link to postu

 

No i jak to było, konsument wymusił coś na Tobie ?

Czy kontakt był merytoryczny, typu przedstawiłeś fakty i się odczepił, czy groził Sądami dalej itd?

 

 

Rzecznik oczekiwał jedynie przedstawienia naszego stanowiska i argumentów a, że były zgodne z prawem, to na tym się kończyła sprawa.

 

Ciekawym przypadkiem była studentka drugiego roku prawa która nie rozumiała różnicy między instytucją gwarancji i rękojmi. Przyjęła też, że skoro częściowo  poszliśmy jej na rękę i doprowadziliśmy przedmiot do stanu używalności jednocześnie odrzucając reklamację to powinniśmy spełnić jej wszystkie chore roszczenia.

 

Nie warto iść na rękę, trzeba trzymać się twardo procedur bo inne postępowanie rozzuchwala i jest odbierane jako słabość.

Link to postu

Nie warto iść na rękę, trzeba trzymać się twardo procedur bo inne postępowanie rozzuchwala i jest odbierane jako słabość.

Dokładnie tak samo uważam.

 

Popieram, zasłaniasz się obowiązującymi przepisami prawa. W większości przypadków chodzi o to, kto ma ponieść koszt dodatkowej obłsugi, a Klienci raczej się do tych kosztów nie poczuwają. Oczywiśćie ofertujesz dodatkową obsługę, jeśli Klient chce, to ją opłaci.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...