Skocz do zawartości

Sello i obsługa kilku magazynów

Polecane posty

Witam

Zwracam się z prośbą o dodanie w kolnej wersji możliwości pobierania/aktualizowania stanów magazynowych z wybranych nawet kilku magazynów. W tej chwili korzystam z tego w Vendero i świetnie się to sprawdza.

Uzasadnienie jest proste. Coraz częściej posiadamy integrację z hurtowniami i często programy integracyjne wprowadzają aktualne stany magazynowe hurtowni na wirtualny magazyn np magazyn 2 w naszym subiekcie. Stany z naszego magazynu głównego są wtedy zliczane z magazynem wirtualnym czyli magazyn 2 i ukazywane w aktualnej ilości w sklepie na platformie vendero.

Zależy nam aby taka sama możliwość była w sello.

Nasze aukcję są automatycznie kończone przez program kiedy stan danego towaru = 0

a faktycznie towar jest dostępny na magazynie wirtualnym i aukcja może dalej trwać.

Integrator z hurtowniami wstawia też ilość towaru dostępną w hurtowni w pole własne w subiekcie. Ale to chyba nie będzie możliwe do wykorzystania w sello.

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio firma przygotowała nam rozwiązanie, które zlicza stany z kilku magazynów i tworzy PW na magazynie o nazwie np " sello"

Wiec pokazywanie stanów z kilku magazynów mam rozwiązane. Nie przewidziałem tylko, że powstanie problem wystawiania dokumentów sprzedaży.

Przed wystawieniem dokumentu sprzedaży muszę w sello wybrać magazyn główny aby prawidłowo ściągało stany i wystawiało dokumenty.

I w czasie kiedy wystawiamy dokumenty a magazyn w sello jest zmieniony na główny to niestety stany w sello się zmieniają i dochodzi do zakończenia aukcji itp.

Zatem pytanie czy można dodać funkcjonalność, która pozwoli na wybranie magazynu z którego ma pobierać stany i w drugim okienku magazynu na którym ma wystawiać dokumenty?

Bez tego kompletna klapa. Cała automatyzacja do niczego!

 

Link to postu
  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Na razie wyklarował się jeden, dość poważny problem, którego rozwiązanie pochłonęło kilka ostatnich dni. Dlatego właśnie nie sposób dokładnie podać daty, bo to nie są zmiany kosmetyczne tylko wymiana dużej części programu - tutaj jest zbyt wiele niewiadomych, wiele problemów może zaskoczyć. Tak czy inaczej na przełomie lipca/sierpnia myślę, że będziemy w stanie udostępnić pierwszą wersję beta do testów.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Witam... czy wspomniana kwestia obsługi dwóch i więcej magazynów jest już bliżej realizacji? Najbardziej interesuje mnie taka opcja, która w parametrach połączenia z subiektem umożliwi wybranie wszystkich magazynów. Tak żeby dostępność towaru na aukcjach była sumą dostępności towarów na wszystkich magazynach. 

Pozdrawiam Mariusz

Link to postu
  • 4 miesiące temu...
6 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Czy na chwilę obecną posiadając kilka kont Allegro i odpowiednio osobne magazyny w Subiekcie dla każdego z nich, możliwe jest takie ustawienie, żeby dane konto było powiązane ze swoim magazynem?

Nie na jednej bazie Sello. W jednej bazie możesz mieć obecnie tylko przypisany jeden magazyn, bez względu na to ile będziesz miał kont na Allegro.

 

Rozwiązaniem jest stworzenie kilku baz. Każda pod inne konto i w każdej z nich możesz ustawić oddzielny magazyn. Nie wiem tylko jak to będzie działało w praktyce, gdybyś uruchomił kilka razy Sello i każde z nich działałoby w automacie.

Link to postu
6 godzin temu, Dominik kidl napisał:

Nie na jednej bazie Sello. W jednej bazie możesz mieć obecnie tylko przypisany jeden magazyn, bez względu na to ile będziesz miał kont na Allegro.

 

Rozwiązaniem jest stworzenie kilku baz. Każda pod inne konto i w każdej z nich możesz ustawić oddzielny magazyn. Nie wiem tylko jak to będzie działało w praktyce, gdybyś uruchomił kilka razy Sello i każde z nich działałoby w automacie.

No, właśnie. Zastanawiam się jak od strony softu rozwiązać sytuację: pięć różnych branż, pięć różnych kont Allegro i sklepów, w tym jeden stojący już na Preście, więc tu bez zewnętrznego integratora się nie obejdzie. I nie wiem czy pchać się w Vendero, bo jeśli chodzi o komunikację Vendero -> Subiekt Gt -> Sello, to w tej cenie taki zestaw nie ma konkurencji, no ale różnych, mało pochlebnych opinii się o Vendero naczytałem i mam zagwozdkę. Fajnie byłoby to wszystko porozdzielać na osobnych magazynach i obsługiwać w Sello.

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...