Skocz do zawartości

Sello i obsługa kilku magazynów

Polecane posty

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry. 25 września 2017 roku jako "motoprym" napisałem zapytanie/prośbę o dodanie rozwiązania pracy na kilku magazynach. Wiem, że nie tylko ja i osoby piszące tutaj potrzebują tej funkcjonalności bo bez niej praca jest wręcz niemożliwa. Kolejny już raz bardzo proszę o przyspieszenie praz w tym kierunku i podejście do tematu trochę bardziej priorytetowo. Czas, który już upłynął jest chyba wystarczający? Pozdrawiam

Link to postu
26 minut temu, Obsługa sklepu napisał:

Dzień dobry. 25 września 2017 roku jako "motoprym" napisałem zapytanie/prośbę o dodanie rozwiązania pracy na kilku magazynach. Wiem, że nie tylko ja i osoby piszące tutaj potrzebują tej funkcjonalności bo bez niej praca jest wręcz niemożliwa. Kolejny już raz bardzo proszę o przyspieszenie praz w tym kierunku i podejście do tematu trochę bardziej priorytetowo. Czas, który już upłynął jest chyba wystarczający? Pozdrawiam

Witam,

Obsługa wielu magazynów ma być w kolejnej dużej wersji (1.39) zgodnie z informacją z nagłówka o wersjach.

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 3.05.2021 o 10:06, Obsługa sklepu napisał:

Czas, który już upłynął jest chyba wystarczający?

To nie jest tak, że my czekamy sobie bez powodu aż upłynie jakiś czas :). Są pewne priorytety realizacji zagadnień i dopiero teraz nadszedł czas, gdy możemy bez problemów zając się tym tematem i z tego co widzę, to obsługa magazynów jest już zrealizowana i trafia do testów. Tak więc będzie w najbliższej aktualizacji. Kiedy? Dokładnej daty jeszcze nie mogę podać, ale możliwe że najbliższe wersje Sello będą mniejsze niż zazwyczaj, więc pojawi się szybciej niż zwykle.

 

Czy prócz pobierania stanów z wielu magazynów, macie jeszcze jakieś potrzeby związane z obsługą wielu magazynów?

Link to postu
27 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

możliwe że najbliższe wersje Sello będą mniejsze niż zazwyczaj, więc pojawi się szybciej niż zwykle

Jeśli mogę, to przypomnę o drobiazgach, które dla mnie były by pomocne. Może znajdą uznanie u ST... O niektórych już pisałem:

 

 

 

niewyświetlanie na czerwono komunikatu, że nie powiódł się wydruk pdf przy niefiskalnym wydruku faktury na urz. fiskalnym

obraz.png.bbb71c8848d78a2f8c20c137f9916a3d.png

 

 

 

Przeniesienie najczęściej używanej funkcji w ZZ (wg mnie) w to samo miejsce, czyli na koniec listy. Chodzi o zmianę opisu i specyficznych wg szablonu domyślnego.

 

tu jest OK:

obraz.png.74941b6c545179762156bf2fbf932f4e.png

a tu bym sugerował przenieść na dół:

obraz.png.6cff346e3bcd79ca6b1d041b9c7b7915.png

 

 

 

dodanie gabarytu ustawionego w polu własnym subiekta w TRANSAKCJI:

 

obraz.png.43435b2f44cefb44021a7aa57f21be8b.png

Przy niektórych paczkach zachodzi potrzeba sprawdzenia gabarytu produktu już na tym etapie... Np. jeden z towarów jest C, więc wtedy nie trzeba analizować jakie są inne i w który należy je zapakować (u nas nadajemy gabaryty przed pakowaniem polegając na znajomości towarów - pomyłek praktycznie brak...)

 

 

 

 

Wielowariantowość...

 

 

 

 

Fakturę detaliczną już wdrażacie. 👍🏻

 

 

 

Uporządkownie znikająco / pojawiających się / niewidocznych / wymagających F5 plakietek...

 

 

 

Życzę opanowania WzA i RUCHu...

 

 

DZIĘKUJĘ 😁

 

 

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.1
Link to postu
34 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

To nie jest tak, że my czekamy sobie bez powodu aż upłynie jakiś czas :). Są pewne priorytety realizacji zagadnień i dopiero teraz nadszedł czas, gdy możemy bez problemów zając się tym tematem i z tego co widzę, to obsługa magazynów jest już zrealizowana i trafia do testów. Tak więc będzie w najbliższej aktualizacji. Kiedy? Dokładnej daty jeszcze nie mogę podać, ale możliwe że najbliższe wersje Sello będą mniejsze niż zazwyczaj, więc pojawi się szybciej niż zwykle.

 

Czy prócz pobierania stanów z wielu magazynów, macie jeszcze jakieś potrzeby związane z obsługą wielu magazynów?

Drukowanie dokumentów końcowych na konkretny magazyn.

 

Załóżmy, że mamy dwa magazyny i 2 konta. Sprzedaż Allegro i Outlet. Konto Allegro pobiera stany z magazynu 1, natomiast konto Outlet pobiera stany z magazynu Outlet.

 

Podczas drukowania dokumentów końcowych dobrze by było, aby transakcje z magazynu Outlet, drukowały się na magazynie np. Outlet, a z konta Allegro na magazynie Allegro. Oczywiście użytkownik miałby wybór czy dokumenty końcowe trafiałby by na 1 magazyn, czy na konkretne magazyny.

 

Może taka funkcja by się przydała.

 

11 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.1 napisał:

Jeśli mogę, to przypomnę o drobiazgach, które dla mnie były by pomocne. Może znajdą uznanie u ST... O niektórych już pisałem:

 

 

 

niewyświetlanie na czerwono komunikatu, że nie powiódł się wydruk pdf przy niefiskalnym wydruku faktury na urz. fiskalnym

obraz.png.bbb71c8848d78a2f8c20c137f9916a3d.png

 

 

 

Przeniesienie najczęściej używanej funkcji w ZZ (wg mnie) w to samo miejsce, czyli na koniec listy. Chodzi o zmianę opisu i specyficznych wg szablonu domyślnego.

 

tu jest OK:

obraz.png.74941b6c545179762156bf2fbf932f4e.png

a tu bym sugerował przenieść na dół:

obraz.png.6cff346e3bcd79ca6b1d041b9c7b7915.png

 

 

 

dodanie gabarytu ustawionego w polu własnym subiekta w TRANSAKCJI:

 

obraz.png.43435b2f44cefb44021a7aa57f21be8b.png

Przy niektórych paczkach zachodzi potrzeba sprawdzenia gabarytu produktu już na tym etapie... Np. jeden z towarów jest C, więc wtedy nie trzeba analizować jakie są inne i w który należy je zapakować (u nas nadajemy gabaryty przed pakowaniem polegając na znajomości towarów - pomyłek praktycznie brak...)

 

 

 

 

Wielowariantowość...

 

 

 

 

Fakturę detaliczną już wdrażacie. 👍🏻

 

 

 

Uporządkownie znikająco / pojawiających się / niewidocznych / wymagających F5 plakietek...

 

 

 

Życzę opanowania WzA i RUCHu...

 

 

DZIĘKUJĘ 😁

 

 

 

Ja się przypomnę o powiązaniu cenników z Subiekta na konkretne konto Allegro oraz porządek z cennikami. 🙃

 

Dziękuję i pozdrawiam

Link to postu
39 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy prócz pobierania stanów z wielu magazynów, macie jeszcze jakieś potrzeby związane z obsługą wielu magazynów?

  • Przypisywanie różnych poziomów cenowych w zależności od magazynu
  • Synchronizacja stanów dla kompletów z uwzględnieniem przeliczania dostępnej ilości na podstawie stanu składników - wiem, że to nie tylko z różnymi magazynami potrzebne ale wg ta pozycja powinna być wyżej niż synchronizacja dla wielu magazynów, bo bez tego nie można w pełni synchronizować nawet jednego :)
Link to postu
W dniu 5.05.2021 o 11:48, maniootek • napisał:

W  nowej wersji Sello ma być obsługa FSd. Na czym to ma polegać?

Wydaje się, że już swoje potrzeby opisaliście w jednym z wątków i zrealizujemy to tak aby je zaspokoić :). Akurat jestem mocno nie w tym temacie więc nie analizowałem jeszcze tego zagadnienia. Prawdopodobnie będzie tak jak piszesz - o ile pamiętam takie były wnioski.

 

Resztę propozycji zapisałem. Niektóre z nich są dość obszerne i jeśli będziemy je realizować to w dalszej przyszłości.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Widzę, że jest już wersja 1.39, zaraz wersja 1.40, wersja synchronizatora również ewoluowała, a co w kwestii sumy stanów magazynowych z wielu magazynów? Magazyn główny u Nas jest stanem najmniejszym ilościowo i pobieranie danych z tego magazynu jest dla nas nieakceptowalne żeby pokazywać klientowi tak małą ilość dostępnych towarów.

 

Prosiłbym o odpowiedź.

Link to postu
  • 1 rok później...

Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie wystawiania dokumentów z różnych magazynów poprzez Sello.

 

Ma w tej chwili trzy magazyny Subiekta GT połączone z Sello jednak po sprzedaży produktu z magazynu innego niż główny system podpowiada mi, że nie ma go na stanie. 

 

W jaki sposób ustawić możliwość wystawiania dokumentów z różnych magazynów?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

 

 

Edytowane przez Przemysław Dremo
Link to postu
3 minuty temu, Przemysław Dremo napisał:

Może spróbuj przenieść na magazyn główny dokumentem MM - zawsze wolimy mieć dokumenty wystawiane z jednego magazynu i ich ciągłość. Chyba że u Ciebie jest inaczej.

 

***** *** i ************

 

Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie wystawiania dokumentów z różnych magazynów poprzez Sello.

 

Ma w tej chwili trzy magazyny połączone z Sello jednak po sprzedaży produktu z magazynu innego niż główny system podpowiada mi, że nie ma go na stanie. 

 

W jaki sposób ustawić możliwość wystawiania dokumentów z różnych magazynów?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

 

 

Edytowane przez Tomasz Czajkowski
Link to postu
26 minut temu, Tomasz Czajkowski napisał:

 

Dzięki za szybką reakcję  

No właśnie u mnie jest inaczej. Muszę utrzymać sprzedaż rozdzielnie ze wszystkich magazynów. Sposób opodatkowania i klarowność raportowania do księgowego...

Mogę to zrobić poza Sello ale więcej zabawy i czasu a przecież nie po to mamy te programy...

Link to postu
12 minut temu, Przemysław Dremo napisał:

Dzięki za szybką reakcję  

No właśnie u mnie jest inaczej. Muszę utrzymać sprzedaż rozdzielnie ze wszystkich magazynów. Sposób opodatkowania i klarowność raportowania do księgowego...

Mogę to zrobić poza Sello ale więcej zabawy i czasu a przecież nie po to mamy te programy...

Uważam, że tak się nie da, ale nie mam pewności.
Na ustawieniach SELLO w parametrach połączenia z programem zewnętrznym jest wskazany ten magazyn, do którego Sello ma bezpośredni kontakt i to z niego wystawia dokumenty. Widzi jedynie stany magazynowe z innych magazynów, ale nie dotyczy to wystawianych dokumentów, bo połączenie dotyczy konkretnego magazynu (u mnie to magazyn główny). Nie wiem jednak skąd Sello miałoby wiedzieć - z jakiego magazynu chcesz aktualnie skorzystać ? Może spróbuj to przełączać i sam sprawdź - może to Ci pomoże.
Są teraz duże zmiany w Sello, które trwają - być może administracja coś zmieni. Selo działa nieco bardziej elastycznie jak cały Insert - tam to jest mocno zabetonowane - jak w komunie (tam jest inny świat). Tutaj zmiany wprowadzają znacznie łatwiej. @Bartosz Rosa

Edytowane przez Tomasz Czajkowski
Link to postu

Sello wystawia dokumenty tylko na jednym wybranym magazynie. Jedyne obecnie wyjście to zrobić przesunięcie międzymagazynowe. 

 

Sello NX będzie miało możliwość wystawiania dokumentów na dowolnym magazynie. Jeśli macie jakieś potrzeby i pomysły związane z tym, na jakiej podstawie Sello powinno wybierać magazyn to piszcie śmiało. Na chwilę obecną wykorzystywany będzie ustawiony w programie kontekst magazynu, ale przy pracy seryjnej i automatycznej przydało by się rozwiązanie samodzielnie wybierające magazyn - pytanie do Was, na jakiej podstawie?

Link to postu
2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Wg mnie na zasadzie:

mag 1 > konto all 1

mag 2 > konto all 2

itd.

 

Za tym oczywiście szło by ściąganie stanów magazynowych z odpowiedniego magazynu, jak sądzę, przy wystawianiu dokum. końc. zbiorczo (lub pojedynczo).

@MARCIN e-kupowanie.pl - ale czy nie jest konieczne wykupienie kolejnej licencji na kolejne konto? Wówczas sprzedający musi założyć 2 konta na Allegro i mieć 2 konta Sello - czy się mylę?

Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Sello wystawia dokumenty tylko na jednym wybranym magazynie. Jedyne obecnie wyjście to zrobić przesunięcie międzymagazynowe. 

 

Sello NX będzie miało możliwość wystawiania dokumentów na dowolnym magazynie. Jeśli macie jakieś potrzeby i pomysły związane z tym, na jakiej podstawie Sello powinno wybierać magazyn to piszcie śmiało. Na chwilę obecną wykorzystywany będzie ustawiony w programie kontekst magazynu, ale przy pracy seryjnej i automatycznej przydało by się rozwiązanie samodzielnie wybierające magazyn - pytanie do Was, na jakiej podstawie?

Być może zostawić wersję domyślną z możliwością jej zmiany w Sello przed wystawieniem dokumentu

Link to postu
19 godzin temu, Tomasz Czajkowski napisał:

ale czy nie jest konieczne wykupienie kolejnej licencji na kolejne konto? Wówczas sprzedający musi założyć 2 konta na Allegro i mieć 2 konta Sello - czy się mylę?

W Sello1 tak, ale tutaj nie będziemy takiej funkcji dodawać. Licencjonowanie w Sello NX będzie inne, ale model licencjonowania nie jest jeszcze zatwierdzony, więc niekoniecznie tak będzie.

 

19 godzin temu, Tomasz Czajkowski napisał:

Być może zostawić wersję domyślną z możliwością jej zmiany w Sello przed wystawieniem dokumentu

Przy ręcznej pracy z dokumentami rozwiązanie jak najbardziej słuszne. Natomiast musimy jeszcze opracować automatyczny wybór magazynu w zależności od pewnych czynników. Przypisanie konta Allegro do magazynu wydaje się sensowne, ale być może są jeszcze inne sposoby pracy, które warto zaimplementować.

  • Lubię to 2
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...