Skocz do zawartości

Koszt wysyłki a SS

Polecane posty

Zapowiada się na to, co już kiedyś ktoś wspominał tutaj na forum - dane o przesyłce (numer nadania) będzie trzeba wprowadzać do Allegro (kolejna robota dla ST), a Allegro połączy się z API każdego z przewoźników i będzie wyraźnie wiedziało:

-jaki jest faktyczny koszt wysyłki danej przesyłki na podstawie jej rodzaju (chociażby koszt uśredniony),

-kiedy nastąpiła faktyczna wysyłka.

I na tej podstawie oceniała koszty i czas wysyłki u sprzedającego.

 

Dla mnie byłoby super bo skończyłoby się zaniżanie gwiazdek, które zaczęło się od zmian w systemie komentarzy. Od miesiąca regularnie otrzymuję pozytywne komentarze ale coraz częściej gwiazdki są zaniżane na maxa.

Ostatnio - od złożenia zamówienia do jego wysyłki - 2 godziny, a klient dał nam 1 gwiazdkę bo wysyłka trwała zbyt długo z winy sprzedającego, no ręce opadają ::) Pomijam całą resztę "filozofów", którzy wystawiając pozytywa - zaniżają gwiazdki i udzielają rad ile powinna kosztować wysyłka, jak powinny być zapakowane przedmioty i w jaki sposób handlować na Allegro ::)

 

W tym tempie - moje wcześniejsze lata wysokiej jakości obsługi kupującego, gwiazdek na maxa i wiecznego Standardu Allegro to do końca roku zostaną  podziurawione jak sito :( A wszystko przez to, że nie mogę wystawić komentarza kupującemu i powiedzieć co o nim myślę :( Kupującym nic nie grozi więc wyżywają się na wszystkich sprzedających, łącznie z tymi uczciwymi :( Nachalne nagabywanie Allegro do wystawienia komentarza też pomaga w zaniżaniu gwiazdek :(

 

Co gorsze Allegro nic sobie z tego nie robi i pozytywnych komentarzy nie ma możliwości usunąć/skorygować. Jedyne co wymyśliłem to od razu dodaję takich cwaniaczków do czarnej listy (nie potrzebuję niewdzięcznych klientów zaniżających mi oceny) i odpowiadanie na takie komentarze po okresie 21 dni (odczekać na wszelki wypadek) i pokazywanie innym kupującym jaki dany kupujący ma pojęcie o życiu (jak nic się nie odpowie to wg mnie gorzej bo potwierdza się tylko wersję kupującego). No ale na odpisywanie takim pajacom to nawet nie mam sił i czasu :(

 

A wracając do tematu ;) W takich warunkach super sprzedawca i tak jest nierealny do osiągnięcia (ja właśnie straciłem), a na zapowiadane zmiany nie zanosi się szybko... :(

 

 

Link to postu

Ja się podpisuję moimi obiema łapkami pod Twoim postem. Tego samego doświadczam. Wprowadziłem PWR po 5,66zł i dostaję kiepskie oceny za niego dzisiaj 3 gwiazdki w kategorii cena. Wiem, że Allegro myśli o zmianie systemu, ale wiąże się to z pokazywaniem im numerów paczek, żeby sobie sprawdzali w trackingu. Może to być niestety monopolistyczne zagranie też. Czas pokaże, ja mam ocenę 4,20 obecnie brakuje mi do monet znów. Paczki wynoszę 3 x dziennie nie ma szans na monetki Klienci sami redukują sobie szanse zakupu z monetami, będą mieli drożej.

Link to postu

A to dobre, kojarzę coś, że kiedyś dostali lanie od antymonopolowego za to, że używają jako jedynego operatora płatności PAYU, to się po czasie pojawiło trzech operatorów płatności:

- PAYU

- wpłata własna

- przelew na Poczcie

Co było dla mnie bardzo zabawne.

 

 

Teraz będzie czwarty.

Ciekawe jakie koszta.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...