Skocz do zawartości

Rejestr sprzedaży w danym okresie

Polecane posty

Witam ponownie,

 

Posiadam dwa konta allegro, na których sprzedaję ten same towary, ale na różnych marżach.

Chciałbym uzyskać zestawienie na wzór rejestru sprzedaży VAT z Subiekta, ale dane powinienem pobierać chyba z Sello. (Subiekt z tego co wiem nie rozróżnia kont allegro w Sello - jeśli jestem w błędzie proszę o informację)

 

Marzy mi się rozliczenie rentowności dla każdego z kont osobno, nie mam pomysłu skąd wyciągać dane za dany miesiąc. Subiekt z tego co wiem nie rozróżnia kont, jestem w stanie wyciągnąć tylko sprzedaż z Sello zbiorczo.

W Sello nie umiem po ograniczeniu czasowym transakcji wyciągnąć listy sprzedanych towarów. Już w pliku exela podstawiłbym ceny zakupu. Idealnie byłoby to zrobić z poziomu Subiekta, który zna ceny zakupu i mógłby je od razu podstawić, tylko jak rozróżnić konta?

 

Czy ktoś może pomóc? Jak to rozliczacie u siebie?

 

(TradeWatch niestety nie daje pełnego obrazu, zwrotów/wymian i rezygnacji)

Link to postu

Witam ponownie,

 

Posiadam dwa konta allegro, na których sprzedaję ten same towary, ale na różnych marżach.

Chciałbym uzyskać zestawienie na wzór rejestru sprzedaży VAT z Subiekta, ale dane powinienem pobierać chyba z Sello. (Subiekt z tego co wiem nie rozróżnia kont allegro w Sello - jeśli jestem w błędzie proszę o informację)

 

Marzy mi się rozliczenie rentowności dla każdego z kont osobno, nie mam pomysłu skąd wyciągać dane za dany miesiąc. Subiekt z tego co wiem nie rozróżnia kont, jestem w stanie wyciągnąć tylko sprzedaż z Sello zbiorczo.

W Sello nie umiem po ograniczeniu czasowym transakcji wyciągnąć listy sprzedanych towarów. Już w pliku exela podstawiłbym ceny zakupu. Idealnie byłoby to zrobić z poziomu Subiekta, który zna ceny zakupu i mógłby je od razu podstawić, tylko jak rozróżnić konta?

 

Czy ktoś może pomóc? Jak to rozliczacie u siebie?

 

(TradeWatch niestety nie daje pełnego obrazu, zwrotów/wymian i rezygnacji)

 

 

No tutaj jeśli chcesz do Excella, to proponuję zaznaczyć wszystkie wiersze w transakcjach i użyć:

1) wybierasz w Sello konto i dla obu kont robisz to niezależnie.

CTRL+SHIFT+C

2) wkleić je do excella: CTRL+V

3) tam sobie możesz te dane na wstępie poobrabiać.

 

Jak to przejdziesz daj znać, pomyślimy co dalej.

Link to postu

Jak znasz SQL (+strukturę bazy Sello) i Excela to możesz to zrobić w Excelu za pomocą tabeli przystawnych.

 

Inaczej, to tak jak Hotkey radzi.

 

Wchodzisz sobie we wszystkie transakcje, ustawiasz odpowiednie filtry, kopiujesz listę (tabelę) (Naciskasz PPM prawym przyciskiem myszy na transakcji -> Operacje na liście -> Kopiuj listę). Następnie taką listę wklejasz do excela (CTRL+V)

 

Do listy możesz również dodać kolumny (wartość towarów, koszt dostawy) -> Operacje na liście -> lista kolumn

Link to postu

Nie bardzo rozumiem jak chcesz kopiować, ręcznie każdą transakcję? We wrześniu mam ich grubo ponad 1000 dla każdego z kont, ręczne rozwiązanie odpada.

Jeśli miałeś co innego ma myśli napisz proszę dokładniej.

 

No dobrze :)

Zaznaczasz wszystkie rekordy w Transakacjach które potrzebujesz przykładowo wszystkie:

CTRL+A

 

Dalej kopiujesz je do schowka: CTRL+SHIFT+C  ---> Uwaga nie zapomnij też tego SHIFT, bo to nie jest skrót windowsowy, tylko Sellowy

 

I wklejasz już za pomocą skrótu windowsowego do excella:

CTRL+V

Link to postu

Znasz kogoś kto zna dobrze SQL ?

 

Nie bardzo rozumiem jak chcesz kopiować, ręcznie każdą transakcję? We wrześniu mam ich grubo ponad 1000 dla każdego z kont, ręczne rozwiązanie odpada.

Jeśli miałeś co innego ma myśli napisz proszę dokładniej.

 

No dobrze :)

Zaznaczasz wszystkie rekordy w Transakacjach które potrzebujesz przykładowo wszystkie:

CTRL+A

 

Dalej kopiujesz je do schowka: CTRL+SHIFT+C  ---> Uwaga nie zapomnij też tego SHIFT, bo to nie jest skrót windowsowy, tylko Sellowy

 

I wklejasz już za pomocą skrótu windowsowego do excella:

CTRL+V

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...