Skocz do zawartości

Faktury tylko do paragonów z NIPem

Polecane posty

W praktyce oznaczałoby, że faktury możnaby brać tylko od razu, albo wcale.

 

To by ukróciło proceder zamawiania na działalność gospodarczą z możliwością zwrotu towaru (najpierw bierzesz paragon, a jak towar się spodoba to prosi o fakturę). Dość denerwujące i generuje koszty Sklepom w postaci nieuprawnionych zwrotów. Klient takto od razu by decydował czy kupuje na firmę (bez możliwości późniejszego odstąpienia od umowy) czy jako konsument.

Link to postu

U mnie działa to tak, tworze dokumenty do paczek , tworze ja ale ich nie drukuje. Następnie na koniec dnia fiskalizuje wszystkie paragony jak leci na jedna rolkę która następnie magazynuje, a program wystawa mi do PAi fakturę imienną którą automat wysyła na email.

Skończyły mi się problemy " w przesyłce nie było paragonu " itd . Według mojego księgowego wszystkie jest ok

Link to postu

Tutaj rząd chce ukrócić proceder, który nagminnie występuje na stacjach paliw. Pracownicy zbierają paragony, a następnie wystawiają puste "faktury" które odsprzedają z grosze. A taki przedsiębiorca np. w firmie transportowej ma faktury kosztowe dzięki którym obniża należny podatek

 

O proszę.

 

 

Ciekwae, przecież osoba fizyczna bez firmy nie ma NIP.

Link to postu

Tutaj rząd chce ukrócić proceder, który nagminnie występuje na stacjach paliw. Pracownicy zbierają paragony, a następnie wystawiają puste "faktury" które odsprzedają z grosze. A taki przedsiębiorca np. w firmie transportowej ma faktury kosztowe dzięki którym obniża należny podatek

 

Rząd nie widzi, że każde rozwiązanie niesie za sobą ryzyko wyłudzeń.

Np. zakupy kosztowe rzeczy, które nie są wcale kosztami.

A kontrole mogą badać tylko 5 lat wstecz.

 

Zaraz się okaże, że aby cokolwiek dodać do kosztów trzeba będzie jechać do US i uzyskiwać zgodę 3 urzędników z 7 pieczęciami.

 

Link to postu

U mnie działa to tak, tworze dokumenty do paczek , tworze ja ale ich nie drukuje. Następnie na koniec dnia fiskalizuje wszystkie paragony jak leci na jedna rolkę która następnie magazynuje, a program wystawa mi do PAi fakturę imienną którą automat wysyła na email.

Skończyły mi się problemy " w przesyłce nie było paragonu " itd . Według mojego księgowego wszystkie jest ok

Nie bardzo rozumiem, skoro obowiązkiem sprzedawcy jest wydanie klientowi paragonu fiskalnego. Ty go drukujesz a klient dostaje fakturę na @. Mi księgowa powiedziała że mam do paczek wkładać paragony bo może być kontrola czy paragon jest w paczce czy nie.

W przypadku zwrotu towaru musisz odszukać ten paragon żeby anulować.

Z kolei nie wyobrażam sobie magazynowania setek rolek z paragonami skoro drukarka ma wbudowaną kartę pamięci.

 

Są wyjątki dla internetowych pod warunkiem że nie przyjmujesz gotówki przy odbiorze osobistym.

Link to postu

 

Nie bardzo rozumiem, skoro obowiązkiem sprzedawcy jest wydanie klientowi paragonu fiskalnego. Ty go drukujesz a klient dostaje fakturę na @. Mi księgowa powiedziała że mam do paczek wkładać paragony bo może być kontrola czy paragon jest w paczce czy nie.

 

 

To można obejść wpisując do regulaminu, że kupując klient zgadza się na otrzymanie faktury elektronicznej.

W przypadku Allegro taka informacja musi być na każdej aukcji.

 

 

W przypadku zwrotu towaru musisz odszukać ten paragon żeby anulować.

 

 

Nie, wtedy robisz korektę. Problem w tym, że korektę trzeba podpisać, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami. No i kłopotem

 

 

Z kolei nie wyobrażam sobie magazynowania setek rolek z paragonami skoro drukarka ma wbudowaną kartę pamięci.

 

 

Tego akurat nie obejdziesz, przynajmniej nie w dzisiejszym stanie prawnym.

Paragon musi być doczepiony do faktury detalicznej.

 

 

s4sklep robi dobrze, ale to się może już za 2 miesiące zmienić.

Link to postu

Hmm no ok wydawało mi się, że trzeba fiskalne załaczać do paczki, więc zastanawiam się na jakiej podstawie nie są załączane, tylko imienne. No ale mniejsza większość  :)

 

A jak ktoś korzysta ze zwolnienia z posiadania drukarki/kasy fiskalnej? Jak by się nie starał nie wrzuci do paczki paragonu fiskalnego...  ;D

Link to postu

Hmm no ok wydawało mi się, że trzeba fiskalne załaczać do paczki, więc zastanawiam się na jakiej podstawie nie są załączane, tylko imienne. No ale mniejsza większość  :)

 

A jak ktoś korzysta ze zwolnienia z posiadania drukarki/kasy fiskalnej? Jak by się nie starał nie wrzuci do paczki paragonu fiskalnego...  ;D

 

 

No tak, to inny przypadek. Tam nawet nie masz jak dołączyć paragonu do faktury imiennej ;D

 

Ciekawe jak rozwiążą ten temat przy tych paragonach zgłaszanych do US online.

 

Pewnie tak jak wszystko - nakażą aby każdy miał kasę fiskalną. :D

Pod karą 25 lat więzienia.

Link to postu

A OK fakturę to można wysyłać do paragonu bez wątpienia. Rozmawialiśmy o tym, w takim razie źle zrozumiałem, myślałem, że wysyłacie PAi do Klienta drukowanąn a A4 zamiast paragonu fiskalnego ;D ;D ;D

 

 

Oczywiście, przy zwrotach zostaje zrobienie faktury korygującej z podpisem Klienta, zaś paragon nie wymaga żadnego podpisu, ale ja też myślę o wrzuceniu wszystkich faktur na drukarkę fiskalną za jakiś czas.

Link to postu

wiele osób zgłasza brak paragonu lub fv - i to jest problem mimo, że pakuje się dokumenty albo w worku foliowym w paczce w miejscu takim, że klient musi tam zajrzeć lub na paczce.

 

Dokładamy paragony do każdej paczki i nie jest to jakiś szczególny problem, gdy pakuje się dwójkami jak u mnie. Jedna osoba kompletuje zamówienie z magazynu, sprawdza pod kątem ilościowym, wystawia paragon - przekazuje pakowaczowi stół obok a ten sprawdza pod kątem jakościowym i umieszcza na koniec dokument.

Link to postu

Panowie, u Was średniowiecze widzę...

 

Od niecałych 2 lat wystawiam do wszystkich transakcji z allegro imienne faktury.

US stwierdził, że jak kasa idzie na konto to mogę sobie księgować jak mi się podoba byle kopie dokumentów dodatkowo archiwizować...

 

 

Korekta nie musi być podpisana, wystarczy, że odbiorca potwierdzi jej otrzymanie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...