Skocz do zawartości

Jedna wpłata kupującego za dwa zakupy z dwóch różnych kont Allegro

Polecane posty

Kiedy kupuje coś od dwóch różnych sprzedawców i płacę to przez Allegro jedną wpłatą to generują się dwie transakcje (przychodzą 2 e-maile "Nowa wpłata od..."). Co ciekawe, dla tych dwóch transakcji ta karta płatności zapisuje się do dwóch kont allegro pod tym samym numerem i identyfikatorem. Sello pobiera dwie transakcję ale formularz przypisuje tylko jednej. Czy ta sytuacja jest znana autorom?

Edytowane przez maniootek •
Link to postu

 

To jest trochę inny problem. Tam są 2 zakupy od jednego sprzedawcy, 1 wpłata którą Sello powinno podłączyć pod jedną transakcję a podłączyło do dwóch. Ja opisuje o sytuacji gdzie są 2 zakupy od dwóch różnych sprzedawców z jedną wspólną wpłatą, gdzie Sello powinno pobrać dwa formularze o takich samych numerach wpłaty z odpowiednimi kwotami odpowiednio dla danej transakcji (wg konta).

Link to postu

@maniootek ciekawe spostrzeżenie.

Nigdy nie słyszałem o poruszaniu tego tematu tutaj.

Być może faktycznie jest to na tyle rzadkie, że Sello nie przewiduje takiego przypadku.

 

Jednak drugim elementem jest to, o czym wspomniał s4sklep - tj. czy w obecnym silniku Sello da się to poprawić.

 

Bo problemy choć różne, to chyba w Sello działają na podobnej zasadzie.

Link to postu

Problem pojawia się zawsze gdy np stały klient kupi towar na tej samej aukcji kilka razy. Wtedy sello pokazuje poprzednie zakupy np kolo kupił już u mnie 20 razy te sam kabel i kupuje sztukę a sello w nowej transakcji zamiast pokazać 1 kabel pokazuje 11 i to jeszcze wszystkie opłacone

Link to postu

Kolejny raz pojawił się u nas problem o którym pisałem wcześniej.

Mam kilka kont na allegro na których prowadzę sprzedaż. Znalazł się kupujący, który dodał do swojego koszyka przedmioty z naszych dwóch kont i zrealizował te zakupy jako jedna płatność. Obie transakcje mają TAKI SAM IDENTYFIKATOR I NUMER PŁATNOŚCI chociaż wybrane wysyłki są inne.

Sello kompletnie sobie z tym nie radzi. Oba zakupy trafiły jako dwie transakcje ale z tym samym kontekstem czyli tak jakbym to sprzedał na jednym koncie (a przecież sprzedałem na dwóch różnych). Jedna transakcja ma towary z dwóch zakupów (za dużo towarów, trzeba usunać te z drugiego konta) a druga transakcja ma towary z jednego zakupu (prawidłowo). Jedna transakcja ma formularz z jedną z wybranych form wysyłki a druga transakcja nie ma w ogóle podpiętego formularza (Sello nie widzi w ogóle tej drugiej formy wysyłki w formie formularza).

Muszę jedną transakcję ustawić jako anulowana i utworzyć ręcznie nową z prawidłowym kontekstem i z prawidłową listą towarów. Do tego muszę nadać ją przez manager Paczkomatów (a nie przez Sello) bo to Smart Paczkomat.

Nowe Sello z obsługą nowego API brało taką sytuację pod uwagę? Poradzi sobie?

Link to postu

 

32 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

W 1.31 transakcje i formularze są jeszcze obsługiwane po staremu i tak jeszcze trochę będzie. Póki co zasoby w nowym API do obsługi transakcji są w wersji BETA więc posługiwanie się nimi niesie ze sobą ryzyko.

ok

47 minut temu, maniootek • napisał:

Do tego muszę nadać ją przez manager Paczkomatów (a nie przez Sello) bo to Smart Paczkomat.

Szkoda, że w Sello nie mogę samemu wpisać numeru przesyłki (nadanej przez manager paczkomatów) w paczce, która dotyczy transakcji utworzonej ręcznie z wybraną metodą wysyłki "Allegro Paczkomaty 24/7 po przedpłacie". Chciałbym mieć historię tej paczki w Sello.

Link to postu
Dnia 21.06.2019 o 10:36, maniootek • napisał:

Mam kilka kont na allegro na których prowadzę sprzedaż. Znalazł się kupujący, który dodał do swojego koszyka przedmioty z naszych dwóch kont i zrealizował te zakupy jako jedna płatność. Obie transakcje mają TAKI SAM IDENTYFIKATOR I NUMER PŁATNOŚCI chociaż wybrane wysyłki są inne.

Sello kompletnie sobie z tym nie radzi.

Potwierdzam, miałem to ale dawno temu.

Link to postu
Dnia 22.06.2019 o 10:00, maniootek • napisał:

to nie narobię bałaganu w jakimś mechanizmie Sello?

Możliwe, że Sello wtedy będzie próbować odpytywać API Inpostu o tę przesyłkę - najlepiej sprawdzić. Jeśli nie będzie się to kończyło jakimiś błędami to raczej nic poważnego się nie stanie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...