Skocz do zawartości

Nowa instalacja Sello i powiązanie baz danych.

Polecane posty

Wiec sytuacja wygląda następująco:

1. Postawiłem Sello na nowo.

2. Połączyłem z zewnętrznym systemem Subiekt GT, na swoim koncie Allegro miałem już wystawione około 25 000 aukcji, pobrałem aukcję/parametry/kategorie z Allegro do Sello.

3. Wszystko ok, w sekcji "Aukcję trwające" - wszystko się zgadza z tym co na allegro, aukcje zdjecia, opisy, wsyzstko jest.

4. W sekcji "Towary", również wszystko się zgadza z tym co w Subiekcie.

Problem pojawia się tutaj:

Wcześniej gdy wchodziłem w sekcję "Aukcję Trwające", miałem komplet informacji, najważniejsza akurat dla mnie, to ta, o stanie magazynowym w subiekcie, teraz tej informacji nie ma, wygląda na to, ze towary nie są ze sobą powiązane i Sello nie wyświetla stanów magazynowych subiekta w sekcji "Aukcje Trwające". Gdy powiąże ze soba Towar komplet informacji się pojawia. Pytanie czy muszę wszystko robić ręcznie czy jest jakiś sposób by powiązać ze sobą więcej pozycji na raz? Z góry dziękuję za odpowiedź, bardzo ułatwi nam to życie, bądź po prostu rozwieje wszelkie wątpliwości i mam tydzień klikania. Pozdrawiam.

Link to postu

Odpowiedź niestety nie ułatwi Ci życia. Ręcznie.

 

PS

jak będziesz pobierał transakcje, to pamiętaj, że jeśli towary są niepodpięte pod aukcje, to w pobranych transakcjach pojawią się towary jednorazowe (o nazwach takich jak tytuł aukcji), które będzie trzeba także ręcznie podmieniać... więc lepiej wcześniej powiązać aukcje dla oszczędności czasu...

Link to postu

Po założeniu nowej bazy, powstały nowe identyfikatory powiązań aukcji z towarami.

 

Te stare identyfikatory są na Allegro w opisie aukcji.

 

Nowa baza Sello nie wie, który towar ze starym powiązaniem ma być powiązany z obecnym towarem.

 

Tak więc pozostaje ręczne powiązanie wszystkiego, pamiętając, że dopóki aukcja nie będzie wystawiona z nowym identyfikatorem (czyli z nowej bazy Sello) powiązania nie będą przez Sello pamiętane przy zakończeniu aukcji i jej wznowieniu z poziomu Allegro.

Link to postu

Zbiorczo dało by się to zrobić tylko poprzez ingerencję w bazę - tym musiałby się zająć serwisant/informatyk/osoba znająca się na bazach danych.

 

Teoretycznie trzeba by mieć dostęp do starej bazy, skąd należałoby wyciągnąć np symbol towaru i numer aukcji trwającej do której dany towar jest przypisany.

Mając taki zestaw danych można odszukać w nowej bazie aukcję po numerze aukcji w Allegro i w polu au_ProductId wstawić id bazodanowy towaru o symbolu, który był wyciągnięty ze starej bazy.

Link to postu
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...