Skocz do zawartości

Sello 1.25 - testy publiczne, błędy, sugestie

Polecane posty

Zainstalowałem. U mnie nie trzeba było restarów, od razu działało. Więc... wystawiłem aukcje z nowym opisem.

 

Konwersja przechodzi bardzo ładnie. Zdjęcia można dodać bez problemu. Ale za pierwszym razem nie przechodzi mi do allegro kod 1-szej sekcji, chociaż wydaje się, że robię ją tak samo jak inne... Błąd:

Wysyłanie aukcji 'TYTUL_AUKCJI' nie powiodło się.

:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

sections[0].items[0].content Nieprawidłowy podzbiór HTML (0x80004005)

 

Błąd dla 1 sekcji o zawartości:

---

# **TYTUL_AUKCJI**

 

## producent: PRODUCENT

---

 

Aukcja jest wysyłana po zmianie części tekstu na:

---

# TYTUL_AUKCJI

 

## producent: PRODUCENT

---

 

Najwyraźniej jest problem z połączeniem znaczików # i ** w jednej linii.

 

SPOSTRZEŻENIE:

Jeśli mam pobrubiony tekst w zwykłym edytorze to po przejściu do ed. upr. wyświetla się OK (**OK**), ale jeśli na chwilę skasuję choćby jedną z *gwiazdek** i ponownym dodaniu **drugiej** pogrubienie w podglądzie się gubi i wstawia * jako znak. To zapewne do poprawki.

 

PS

BarteK, jak Wy to robicie, że wszystko jest takie intuicyjne i dopracowane? Opłacało się czekać, na razie lepszego edytora nie spotkałem.

Link to postu

Odnośnie mojego wcześniejszego posta: sprawdźcie, czy w linii ze znacznikiem # mogą występować znaczniki **B**. Wydaje mi się, że to jest problemem... Znacznik # sam wstawia jakby pogrubienie... Czyli - na razie wg mnie - jeśli jest znaczik # to nie można użyć **, a edytor Sello na to pozwala.

 

PS

Np. w edytorze allegro (i nie tylko) zastosowanie ** w linii z # nic nie daje. ** działają tylko na zwykłym tekście. Mogę się mylić, ale tak mi się wydaje...

 

PS2

dzisiaj potestuję szablony aukcji po nowemu...

Link to postu

Zmienił bym (pod siebie) kilka drobiazgów:

 

- przycisk "dodaj sekcję" dałbym na górę w linijce, która się nie chowa, teraz trzeba do niego scrollować; albo podpiąć go dodatkowo na pasku z narzędziami?

 

- po kliknięciu na linię tekstu (dowolną) powinno się pokazywać jakiego formatowania w niej użyto; teraz tak (prawie) jest, ale trzeba rozwinąć listę żeby zobaczyć czy to nagłówek 1 czy 2 (przynajmiej na moich 22 calach nie widać...) - może by to pole rozszerzyć (żeby wyświetlało cały opis sekcji) lub linię "|" między opcjami a "B" zrobić przesuwalną? // super, że "B" działa też przy ctrl+B

 

- gdy kursor jest w jakiejś sekcji to wciśnięcie którejś z ikonek układu nowych sekcji usuwa dotychczasową sekcję nadpisując nową... właśnie starciłem fajny opis, bo przełączenie na poprzedni format nie przywróciło tekstu... może dodać pytanie "nadpisz (czy) dodaj nową"?

 

Potwierdzam, że jeśli w sekcjach z # i ## nie użyje się pogrubienia, błąd przy wystawianiu nie występuje.

 

 

Link to postu

Rozumiem, że taki układ jak na poniższym zrzucie, to najoptymalniejszy szablon do wystawiania z towarów, jeśli chcę przenieść tylko opis z Subiekta GT? U mnie w takim układzie, cały opis towaru "ląduje" w jednej sekcji nowego opisu w przygotowanej aukcji, bez "zbędnego" formatowania html.

 

NO.jpg.b22cb896584cfe3303a9ca5960f4bf87.jpg

 

Gdyby chcieć żeby nowy opis w aukcji trwającej od razu był "rozbity" na sekcje to należało by coś (?) zmienić w opisie Subiekta? Czy dobrze to rozumiem? Czy to jest funkcjonalność na kolejną wersję?

 

A co wtedy, gdy opis z Subiekta chciałbym zachować bez zmian?

 

 

Link to postu

Mam pytanko odnośnie starego opisu w czym tkwi problem ponieważ aukcja jest wystawiona w HTML po staremu na aukcji wygląda taka

 

https://prnt.sc/i5auw1

 

A w sello tak. Jakiś problem z silnikiem po mojej stronie  ? Sello nie odwzorowuje 1 do 1 starej aukcji w swoim edytorze ?

Bo wygląda to tak w sello

 

https://prnt.sc/i5awl6'>https://prnt.sc/i5awl6

 

BTW jak by to tak na auto przerobiło w taki sposób

https://prnt.sc/i5awl6 dla mnie do szybkiej przeróbki git :D

Link to postu

Odnośnie mojego wcześniejszego posta: sprawdźcie, czy w linii ze znacznikiem # mogą występować znaczniki **B**. Wydaje mi się, że to jest problemem... Znacznik # sam wstawia jakby pogrubienie... Czyli - na razie wg mnie - jeśli jest znaczik # to nie można użyć **, a edytor Sello na to pozwala.

 

PS

Np. w edytorze allegro (i nie tylko) zastosowanie ** w linii z # nic nie daje. ** działają tylko na zwykłym tekście. Mogę się mylić, ale tak mi się wydaje...

 

PS2

dzisiaj potestuję szablony aukcji po nowemu...

 

Zapoznaj się proszę co to jest Markdown, bo to są ogólne zasady kodowania, używa go też Github i nie jest to wymysł sello.

 

Przecież jak robisz # tekst to tak jakbyś robił <h1>tekst</h1> co jest już automatycznie pogrubione i powiększone,  specyfikacja HTML traktuje to jako nagłówek. Nie jest to błąd.

Więc # **teskst** jest błędne z punktu specyfikacji.

 

Poćwiczyć można tu: https://dillinger.io/

 

 

 

 

Link to postu

Mam pytanko odnośnie starego opisu w czym tkwi problem ponieważ aukcja jest wystawiona w HTML po staremu na aukcji wygląda taka

 

https://prnt.sc/i5auw1

 

A w sello tak. Jakiś problem z silnikiem po mojej stronie  ? Sello nie odwzorowuje 1 do 1 starej aukcji w swoim edytorze ?

Bo wygląda to tak w sello

 

https://prnt.sc/i5awl6

 

Podejrzewam, że graficzny nagłówek masz w starym opisie na swoim serwerze i nie dodajesz go jako zdjęcie do allegro. W nowym opisie nie ma opcji linkowania do grafik, więc musiałbyś go dodać do zdjęć w aukcji i wstawić w nową sekcję ze zdjęciem u góry (co wg allegro jest sprzeczne z nowymi zasadami).

 

Natomiast żebyś miał zdjęcie po lewej a tekst po prawej to musisz wybrać z górnego menu format zdjęcie/tekst i odpowiednio umieścić elementy sekcji.

Link to postu
Zapoznaj się proszę co to jest Markdown, bo to są ogólne zasady kodowania, używa go też Github i nie jest to wymysł sello

Właśnie "przyszło' nowe Sello i się zapoznaję  ;D ;D ;D

Ale dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń.

 

Więc # **teskst** jest błędne z punktu specyfikacji.

Jeśli tak, to Sello nie powinno na takie formatowanie pozwalać (moim zdaniem).

 

Link to postu

e-kupowanie_pl  - dubluje włąsnie aukcji na inne konto i sek w tym zę ona w sello widnieje tak https://prnt.sc/i5auw1  -* pobrana z innego konta ze starym opsiem

 

a po wystawieniu na allegro tak

https://prnt.sc/i5awl6

 

 

To mnie zastanawia :D

 

 

A widzisz! Teraz rozumiem o co pytasz. Chcesz zdublować aukcję i wystawić "po staremu". Tu chyba BarteK musiałby coś podpowiedzieć, bo jeśli dawniej to działało, to może nowy edytor wniósł niewidoczne dla nas zmiany w sposobie działania innych opcji...

Link to postu
Najwyraźniej jest problem z połączeniem znaczików # i ** w jednej linii.

Tak, pisałem o tym w przydługim elaboracie :). W nagłówkach nie można używać dodatkowego pogrubiania. Póki co Sello tego nie likwiduje z automatu, ale mamy w planach :).

 

PS

BarteK, jak Wy to robicie, że wszystko jest takie intuicyjne i dopracowane? Opłacało się czekać, na razie lepszego edytora nie spotkałem.

Dzięki. Kwestia odpowiedniego podejścia do implementacji funkcji aby były "user friendly", trochę wiedzy ze szkoleń. Jak projektuję interfejs to zapominam, że jestem programistą, bo programiści nie potrafią projektować UI :D.

 

A jeszcze dodam, że to co widzicie to absolutne minimum, pomysłów usprawniających mamy więcej :). Ale z jednej strony czas gonił a z drugiej, chciałbym poznać Wasze opinie aby wiedzieć w którym kierunku rozwijać edytory, żeby nie tworzyć zbędnych funkcji.

 

- przycisk "dodaj sekcję" dałbym na górę w linijce, która się nie chowa, teraz trzeba do niego scrollować; albo podpiąć go dodatkowo na pasku z narzędziami?

 

 

To jest jedna z opcji, którą mamy zamiar dodać. Najwygodniej będzie chyba dodać ją w pasku narzędzi obok sekcji (wstaw na dole, na górze)

 

- gdy kursor jest w jakiejś sekcji to wciśnięcie którejś z ikonek układu nowych sekcji usuwa dotychczasową sekcję nadpisując nową... właśnie starciłem fajny opis, bo przełączenie na poprzedni format nie przywróciło tekstu... może dodać pytanie "nadpisz (czy) dodaj nową"?

Mamy to też w planach aby zapamiętywać zmienioną przypadkiem treść opisu.

 

Gdyby chcieć żeby nowy opis w aukcji trwającej od razu był "rozbity" na sekcje to należało by coś (?) zmienić w opisie Subiekta? Czy dobrze to rozumiem? Czy to jest funkcjonalność na kolejną wersję?

 

Jeśli cały opis masz tylko w polu z opisem towaru to na razie nic więcej nie zrobisz, pomijając sekcje ze zdjęciami. W planach mamy dodanie modyfikatora, który wartość tagu parsował by pod względem obecności Markdowna. Nawet jeśli w opisie nie będzie użytych znaczników MD, to zawsze będzie można za pomocą modyfikatora replace zamienić np divy na nowe sekcje. Dzięki temu zachowasz opis Subiekta bez zmian, albo będzie on wymagał jedynie prostych kosmetycznych zabiegów.

 

A w sello tak. Jakiś problem z silnikiem po mojej stronie  ? Sello nie odwzorowuje 1 do 1 starej aukcji w swoim edytorze ?

Bo wygląda to tak w sello

Edytor HTML ma swój dodatkowy narzut na kod HTML opisu i zwłaszcza jeśli opis nie jest do końca poprawny potrafi wyświetlić go w dziwny sposób. Prawdopodobnie chodzi o style css, które pewnie są przypisane do identyfikatora #user_field - są one na Allegro ale w Sello ich nie ma, bo strona nie jest osadzona w elemencie o takim identyfikatorze. Trzeba by się przełączyć na kod HTML i sprawdzić.

 

P.S. Edytor HTML synchronizuje kursor i zaznaczenie pomiędzy widokiem WYSIWYG i kodem HTML. Szkoda, że tak późno go dodaliśmy i nie będzie z tego większego użytku.

 

 

Link to postu

Pobranie 800 aukcji z nowym opisem i przeniesienie na inne konto poszło bez zająknięcia . Szkoda tylko że sello nie trybi tych aukcji które były wystawione przez allegro , zostały zakończone a następnie wystawione przez sello za czasów 1.24.2 i niestety wygląda to tak.

 

http://allegro.pl/org-ladowarka-huawei-p8-lite-p8-y6-y5-micro-usb-i7132791318.html

Link to postu

Mam problem z wystawieniem nowej aukcji z Sello 1.25

Pojawia się taki komunikat

 

Zdalny serwer zwrócił błąd:

sections[1].items[1].content Nieprawidłowy podzbiór HTML (0x80004005)

 

Prawdopodobnie błąd dotyczy opisu, gdyż udało mi się wystawić aukcję z samymi zdjęciami:) bez opisu.

Aukcje wystawiam z szablonu. Opis do szablonu pobierany jest z Towaru a w Towarze wstawiany z Subiekta. Do Subiekta opis był wklejany. Czy to może być problemem? czy jest jakiś inny powód tego błędu?

Proszę o pomoc.

Link to postu

Witam,

 

Mam pytanie czy nowe sello "zaciągnie" nowe wersje opisów i przy ponownym wystawianiu będzie je powielał?

 

Czekam na skonwertowanie wszystkich opisów za pomocą zewnętrznego edytora, ale do tej pory tego nie robiłem, bo obawiałem się, ze stare sello (czyli do wersji 1.24.2) przy powielaniu aukcji i tak "zgubi" nowe opisy, bo jeszcze nie ma tych nowych opisów zaimplementowanych).

 

Czyli pytania są takie:

 

1. Co się stanie z nowymi opisami, czy sello zaktualizuje je

2. Czy je bedzie powielał np. przy ponownym wystawianiu.

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...