Skocz do zawartości

Sello 1.25 - testy publiczne, błędy, sugestie

Polecane posty

Zamknięcie programu przy dodawaniu nowej sekcji.

 

Problem powtórzyliśmy na moim komputerze, na którym dwa dni temu aktualizowałem system Windows. Na kilku pozostałych komputerach, które są aktualizowane na bieżąco, problem nie występuje. Po aktualizacji mojego komputera ponownie o kolejne poprawki, póki co nie udało mi się wywalić programu. Błąd pojawiał się w systemowym pliku TextInputFramework.dll  który znajduje się tutaj:

c:\Windows\SysWOW64\TextInputFramework.dll.

 

Zaktualizowane komputery mają ten plik w wersji 10.0.16299. Poprzednio na systemie gdzie problem występował plik ten miał wersję 10.0.15XXX.

 

Rozwiązaniem zatem będzie aktualizacja systemu Windows. Jedna poprawka sprzed kilku dni wprowadziła ten błąd, bo tydzień wcześniej na 100% błąd nie występował - bo dodawałem sekcje setki jeśli nie tysiące razy, a dzisiaj od ręki powtórzyłem problem po dwóch kliknięciach.

 

Potwierdzam. Po aktualizacji problem znikł. Dziekuję.

Link to postu
Właśnie o to chodzi że wystawiam aukcje z szablonu i dodając zdjęcie w galerii nie pojawia się w opisie aukcji

Proszę pokazać zrzuty ekranu treści szablonu i zakładki zdjęcia.

 

@Leszek Oleszczuk dziękuję za potwierdzenie. Microsoft ostatnio wiele poprawek publikuje i nie wszystkie im wychodzą :).

Link to postu

W szablonie jako ostatnią sekcję mam użyte pole tekstowe.

 

Sello w szablonie zawsze dodaje mi znak nowej linii na końcu tekstu tej sekcji. (przez to aukcja nie chce się wystawić, zwraca błąd)

 

Gdy edytuję w edytorze uproszczonym szablon i usuwam znak nowej linii - nic to nie daje nadal się pojawia po zapisaniu zmian (chyba sello dodaje z automatu)

Link to postu

witam czy od dzisiaj musze juz instalowac wersje 1,25 ? czy moge jeszcze wystawiac w 1,24 bo na waszej oficjalnej stronie nie ma jeszcze nowej wersji do pobrania, z gory dziekuje za odpowedz

 

Spróbuj wystawić z 1.24, jeżeli allegro zgłosi, że nie możesz tego zrobić przy pomocy starego opisu, to zostaje tylko BETA. Pełna wersja - wg BartKa - powinna być w poniedziałek.

Link to postu
Sello w szablonie zawsze dodaje mi znak nowej linii na końcu tekstu tej sekcji. (przez to aukcja nie chce się wystawić, zwraca błąd)

 

Jaki to jest znak? Chodzi o \r\n \n czy tag < br >?

 

A co jest nieprawidłowego np. w takim zapisie:

 

<p>Nazwa towaru<p>Towar jest nowy</p></p>

Zagnieżdżenie tagów p w p. Edytor opakowuje wszystkie teksty w paragraf i w przypadku uzycia tagów, w których również jest paragraf dochodzi do powstania nieprawidłowego kodu, którego Allegro nie przepuszcza.

 

Problem ten już poprawiliśmy i dodaliśmy dodatkowe czyszczenie opisu oraz finalne czyszczenie struktury opisu, tak aby nie zawierało takich niedozwolonych konstrukcji.

 

Szkoda, że Allegro nie zwraca dokładniejszego błędu ale póki co są one dosyć oczywiste dla nas, więc mogliśmy zmierzyć się z czyszczeniem opisów aby działały prawidłowo.

Link to postu

Zaplanowane rzeczy zrealizowaliśmy ale jeszcze trwają testy. No i piątek to jest bardzo zły dzień na wypuszczanie wersji. W razie wystąpienia potencjalnego problemu trzeba stawiać na nogi wiele osób odpowiedzialnych za różne etapy procesu w dni wolne od pracy. To się po prostu nie udaje, więc stąd wersję opublikujemy w poniedziałek.

Link to postu

Nie została jeszcze zrealizowana, będzie w najbliższym czasie.

Widziałem na Allegro konkurencyjne rozwiązania, w których kod po prostu był wrzucany na końcu aukcji, nie wygląda to najlepiej a i podejrzewam, że Allegro będzie miało wątpliwości co do takiego rozwiązania.

 

Jak Wy byście to widzieli, aby dany kod nie wprowadzał zamieszania w opisie aukcji, nie był podejrzany, no i czy chcielibyście go sami umieszczać w założonym przez Was miejscu czy ma to być na sztywno koniec aukcji?

Link to postu

Nie została jeszcze zrealizowana, będzie w najbliższym czasie.

Widziałem na Allegro konkurencyjne rozwiązania, w których kod po prostu był wrzucany na końcu aukcji, nie wygląda to najlepiej a i podejrzewam, że Allegro będzie miało wątpliwości co do takiego rozwiązania.

 

Jak Wy byście to widzieli, aby dany kod nie wprowadzał zamieszania w opisie aukcji, nie był podejrzany, no i czy chcielibyście go sami umieszczać w założonym przez Was miejscu czy ma to być na sztywno koniec aukcji?

 

Faktycznie wygląda to dziwnie, jak w ostatniej linijce są ot tak wstawione jakieś cyfry, ale nie wiem czy to i tak nie jest lepsze rozwiązanie, niż nadawanie etykiety. No chyba że allegro pozwoli Wam się zareklamować i ostatnia linijka będzie wyglądać tak:

 

Symbol Sello: 4689

 

My używamy już w nowych opisach symboli, ale są to symbole produktów ze sklepu internetowego, w celu ułatwienia komunikacji między klientem, a sprzedawcą. Stosujemy je pod pierwszym zdjęciem w opisie i w nowych opisach też to wygląda dziwnie. Jakkolwiek trzymamy się tej zasady, a allegro nie zwraca uwagi na niezrozumiałe symbole w opisie.

 

Symbol Sello - mógłby być dobrym rozwiązaniem, allegro chyba nie skasowałoby tego tekstu z opisów użytkowników bez wcześniejszego powiadomienia.

Link to postu

Wystarczy Product_id:XXXXXXXXXXX i wszyscy będą zadowoleni

 

Popieram.

 

A propos. Czy również aukcje ebay wystawiane z innych narzędzi będą mogły być kojarzone z towarami w sello ? Czy to narzędzie będzie dotyczyć tylko allegro ?

 

Jeżeli taka funkcjonalność powstanie, to sądzę, że działanie będzie zależne od tego, czy w opisie będzie wstawiony kod, bez względu na to pochodzenie aukcji.

 

@kibic a Sello poprawnie obsługuje sprzedaż na ebay? bo wystawiania bodajże nie wspiera na dzień dzisiejszy?

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...