Skocz do zawartości

Sello 1.25 - testy publiczne, błędy, sugestie

Polecane posty

Dzisiaj trochę wystawiłem aukcji, ale cześć z nich zwraca mi ciągle "Podany opis zawiera błędy."

 

---
---
ZDJECIE: 2
---
# [Towar::Nazwa]
---
ZDJECIE: 1

[Towar::PW::Opis_1]

[Towar::PW::Opis_2]
---
[Towar::PW::Opis_3]

[Towar::PW::Opis_4]

ZDJECIE: 3
---
ZDJECIE: 4

[Towar::PW::Opis_5]

[Towar::PW::Opis_6]
---
[Towar::PW::Kolor]

[Towar::PW::Pojemność]

[Towar::PW::Rozmiar]

[Towar::PW::Szerokość]

[Towar::PW::W_zestawie]

 

Taki mam szablon do aukcji. Cześć aukcji z tego szablonu się wystawiła, a część nie idzie.

 

Czy to jakiś błąd czy ja po prostu nie widzę błędu?

Link to postu

@kibic a Sello poprawnie obsługuje sprzedaż na ebay? bo wystawiania bodajże nie wspiera na dzień dzisiejszy?

 

Wystawiania aukcji ebay Sello nie wspiera od dawna a konkretnie od momentu wprowadzenia przez ebay koniecznego parametru EAN. Zresztą i wcześniej sello było w tym temacie ułomne bo poprawnie wystawiało aukcje wyłącznie na ebay.pl natomiast na serwisach z inną walutą nigdy sobie nie radziło (nie było opcji przeliczania PLN na walutę danego serwisu)

 

Natomiast cały czas obsługuje transakcje ebay choć również z pewnymi ograniczeniami tzn. pobiera transakcje, robi i eksportuje paczki, wysyła maile itd. Przedmioty w transakcjach nie są skojarzone z towarami więc aby wystawić dokument końcowy trzeba je ręcznie wprowadzać do subiekta. Zresztą gdyby nawet były skojarzone z towarami to tylko transakcje z ebay.pl "przeszły by" do subiekta bo są w PLN. Przedmioty z transakcji np. z ebay.com choćby były skojarzone z towarami nie przejdą bo są w innych walutach, więc nie da się wystawić dokumentu końcowego z poziomu sello.

 

Pomimo tych ułomności obsługuję wszystkie transakcje w sello (allegro, ebay, sklep) bo jednak dzięki temu wszystko mam w jednym miejscu.

 

Chciałbym jednak dożyć czasu kiedy z Sello można by było wystawiać aukcje na wszelakich serwisach ebay i można by było tworzyć dokumenty końcowe. Ale może być z tym problem bo już taki młody nie jestem ;)

Link to postu

@kibic, dziękuję za wyjaśnienia

 

 

A co do bety, to zauważyłem 2 poprawki, które bardzo się przydadzą: teraz wpisując transakcję ręcznie, można wpisać e-mail od razu w jednym oknie z danymi adresowymi i  można zmienić e-mail w paczce!

 

PS no chyba, że to było i dopiero zauważyłem...

Link to postu

@kibic, dziękuję za wyjaśnienia

 

 

A co do bety, to zauważyłem 2 poprawki, które bardzo się przydadzą: teraz wpisując transakcję ręcznie, można wpisać e-mail od razu w jednym oknie z danymi adresowymi i  można zmienić e-mail w paczce!

 

PS no chyba, że to było i dopiero zauważyłem...

 

Chyba dodali niedawno, niewątpliwie duży plus :) Ja będę loobował całty czas za sortowaniem listy podczas aktualizacji cen, też tego brakuje.

 

Link to postu
Taki mam szablon do aukcji. Cześć aukcji z tego szablonu się wystawiła, a część nie idzie.

Tutaj może wiele zależeć od danych jakie zwracają tagi. W wersji RTM będzie dużo poprawek związanych z automatycznym przetwarzaniem kodu, filtrowaniem i dostosowaniem go do wymogów Allegro. Na wersji BETA nie ma co tego teraz analizować, bo wiele problemów zniknie po zainstalowaniu pełnej wersji.

 

Kolejne problemy, gdyby się pojawiły będziemy już analizować na pełnej wersji i dostosowywać mechanizm tak, aby naprawiał niepoprawny kod przy tworzeniu aukcji.

 

A co do bety, to zauważyłem 2 poprawki, które bardzo się przydadzą

 

Inne

 

- W oknie adresu dodano możliwość edycji adresu e-mail

:)

 

Ja będę loobował całty czas za sortowaniem listy podczas aktualizacji cen, też tego brakuje

Chodzi o okno "przeceniacza"? Faktycznie tam sortowania nie ma, ale to przez wzgląd bodajże na specyficzne działanie tego okna programista poszedł po najłatwiejszej ścieżce :). Być może nie było wtedy czasu na szersze zmiany.

Dane do tego okna są posortowane tak jak były zaznaczone w oknie aukcji, ale rozumiem, że nie o to chodzi.

Link to postu

 

 

A co do bety, to zauważyłem 2 poprawki, które bardzo się przydadzą

 

Inne

 

- W oknie adresu dodano możliwość edycji adresu e-mail

:)

 

SUPER! A jakby ten mail "wchodził" od razu do danych z których można wysłać maila to było by jeszcze lepiej... bo chyba ląduje tylko do paczki...

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...