Skocz do zawartości

Pobieranie nie pełnych danych z allegro

Polecane posty

Witam,

Sello nie pobiera pełnych / kompletnych danych z allegro . Pobieramy niesprzedane więc na różne sposoby

1, pełne dane

2, tylko dla niepełnych ,

ale bez zmian, czasami jest to 10-30 błędnych aukcji , a czasem 100-300 .

Jedno pobieranie trwa ok 4h-6h, więc po 2ch -3ch sesjach pobierania jednego dnia i to z marnym skutkiem pozostaje niewiele czasu na wznowienie spod allegro lub w innym programie zewnętrznym, dodam że w związku z tymi problemami zaczęliśmy korzystać/wspomagać się  od ok.2tygodni z pracy na EU i on pobiera  wszystkie dane bezbłędnie.

prosze o zweryfikowanie sprawy

pozdrawiam

sello1.thumb.png.7f389f1b4156788894e34007333251bd.png 

Link to postu

Proszę zaznaczyć pojedynczą aukcję i na niej wywołać z menu kontekstowego myszy pobranie pełnych danych. Wygląda na to, że Allegro dla tych aukcji nie zwraca części danych, których Sello wymaga aby zapisać aukcję w bazie.

 

Można to zweryfikować po przesłaniu do nas loga z pobierania takiej aukcji (instrukcję wysyłamy mailowo pod adresem sello@insert.com.pl).

Link to postu

podobny problem mam ze zdjęciami i teraz widzę, że nie tylko zdjęcia nie są zaciągane. Dziś przeglądałem oferty w Sello i również widzę, że sporo z nich nie jest zaktualizowanych.

 

Kwestię samych zdjęć poruszałem tu:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=10424.msg73056#msg73056

 

Niestety nie udało się tego rozwiązać inaczej jak tylko wyborem z listy pod PPM

Link to postu

Sello nie jest programem webowym, więc jeśli występuje jakiś problem to albo na komputerze lokalnym albo są problemy z serwisem aukcyjnym.

 

Wczoraj Allegro miało przerwę techniczną, po takich przerwach w przeszłości zdarzały się opóźnienia w dostępie do danych transakcji.

 

Proszę sprawdzić czy pobranie transakcji z menu kontekstowego myszy dla wybranych aukcji działa. Jeśli z Allegro przychodzą maile z informacją, że sprzedano i są one podpięte pod aukcje, to można również wymusić pobranie transakcji zaznaczając te wiadomości.

Link to postu

Stiomy z robotą. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc, i pokierować co zrobić, żeby można było nadać dziś przesyłki ? Reset komputera nie pomógł. Ściągam po raz drugi pełne dane trasnakcji i formularzy, ale martwię się co będzie jak nie zadziała, i nie wiem co dalej mam robić. Dodatkowo yskakuje komunikat "Bład składniowy w poleceniu" "Błąd zapisu do bazy danych, dane zostały zmienione w tle". przy próbie zaznaczenia trasnakcji jako anulowana.

Link to postu

Po moich przejściach z tamtego roku mam zboczenie do tego skryptu :)

Ale na wrazie w

odpal program serwisowy sello albo sql mangamet

wklej

 

DECLARE @all_tables TABLE (tableName nvarchar(250), PK nvarchar(50), ido_wartosc INT, max_id int, error nvarchar(20), processed int )

INSERT INTO @all_tables(tableName, PK, ido_wartosc, max_id, error, processed )

SELECT tabs.TABLE_NAME as tableName, col.Column_Name PK, insIdent.ido_wartosc, 0, '',0 from

    INFORMATION_SCHEMA.TABLE_CONSTRAINTS Tab,

    INFORMATION_SCHEMA.CONSTRAINT_COLUMN_USAGE Col,

    information_schema.tables tabs,

    ins_ident insIdent

WHERE

    Col.Constraint_Name = Tab.Constraint_Name

    AND Col.Table_Name = Tab.Table_Name

    AND Constraint_Type = 'PRIMARY KEY '

    AND Col.Table_Name = tabs.TABLE_NAME

    and insIdent.ido_nazwa = tabs.TABLE_NAME

  group by tabs.TABLE_NAME, col.COLUMN_NAME, insIdent.ido_wartosc

 

Declare @tableName nvarchar(250)

Declare @pk nvarchar(50)

declare @table_id table( id1 int )

 

While (exists(Select * From @all_tables Where Processed = 0) )

Begin

Select Top 1 @tableName = tableName, @pk = PK From @all_tables Where Processed = 0

Declare @max_id int

 

delete from @table_id

insert into @table_id exec('SELECT max(' + @pk + ') FROM ' + @tableName )

select top 1 @max_id = id1 from @table_id

 

Update @all_tables Set Processed = 1, max_id = @max_id Where tableName = @tableName

Update @all_tables Set error = 'X' where tableName = @tableName and ido_wartosc <= max_id

End

 

select tableName, ido_wartosc, max_id, error from @all_tables

 

 

 

wykonaj polecenie i wklej co zwróciło

 

Link to postu

Rano pokazało że ściągnęło się 80 transakcji ale nigdzie ich nie ma. Przejrzałam wszystko i nigdzie trasnakcji nie ściągnęło.

 

 

Wejdź w aukcje trwające, ustaw filtr na "liczba ofert różna od liczby transakcji" i spróbuj na przykładowej aukcji klilkąć PPM i "Pobierz transakcje i formularze".

 

Zapewne problemy po stronie API allegro...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...