Skocz do zawartości

Kolejność pozycji na liście wysyłkowej

Polecane posty

  • 2 lata później...
W dniu 19.02.2018 o 14:09, Bartosz Rosa napisał:

Kolejność na liście wysyłkowej jest taka jak sortowanie na liście paczek z której jest ona tworzona. Wydruk listy nie zależy już od sortowania paczek tylko od kolejności na liście wysyłkowej.

Mogę prosić o jasniejszą definicję ;), zrozumiałem to tak, że kolejność na liście wysyłkowej nie zależy od sortowania paczek , a od kolejności na liście wysyłkowej.

 

W module paczki posortowalem po dokumencie końcowym i nacisnąłem utwórz listy wysyłkowe,  zgodnie z tym co piszesz kolejność na liście wysyłkowej powinna być zgodna z kolejnością sortowania czyli dokumentów końcowych, jednak tak się nie stało

Link to postu

Coś jest u nas, ale jeszcze nie wiem co, ponieważ inpost paczkoamty, jeżeli podzielę je na 2 grupy: ze smartem i bez idą kolejno, poczta też, problem mamy tylko z dpd

Na zdjęciu widać , że kolejność na liście wysyłkowej zależy wg mnie: pierwsze ida paragony za pobraniem, nastepnie f-ry za pobraniem, potem paragony opłaconeitd

Przechwytywanie.JPG

Przechwytywanie1.JPG

Edytowane przez Maciej D
Link to postu
8 godzin temu, Maciej D napisał:

i jednak paczki nie wychodzą w kolejności sortowania(sortowanie po dokumencie końcowym)

A masz na liście SMARTy? Jeśli tak, to jeszcze DPD musisz drukować na 2x: bez i z SMARTem.

 

Jest to również u nas pewną uciążliwością.

Link to postu
8 minut temu, maciej drozdzynski napisał:

Tak mam smarty, ale akurat tu nie było. Czyli trzeba drukować na 4 razy, żeby było w kolejnosci:

Smart wplata

Smart pobranie

Bez Smart wplata

Bez Smart pobranie

Przy większej ilości paczek ten podział rozpoczynamy już przy drukowaniu dok. końcowych. Już tam dzielę na grupy. Daleko od pełnej wygody, ale może przy cierpliwości mogło by się udać tak wydrukować dok. końcowe jak potem pobierane są etykiety. Ale na razie mi brakuje czasu, żeby to analizować i zapamiętywać... Łatwo nie jest...

 

Dawniej wystarczyło posortować w Sello wszystko wg dowolnej kolumny i w takiej kolejności wychodziły naklejki. Ale to się już chyba nie wróci. Chyba że ST wymyśli jak ominąć/zmienić kolejności pobieranych z róznych api-ów naklejek 😁

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Niestety API InPost zwraca dane podzielone na dwa odrębne zbiory plików PDF (smart i zwykłe) i jako takie są one kierowane na wydruk (dwa osobne wydruki). Do tego zwrócone wydruki są również dzielone na paczki po ileś wydruków, co również nie pomaga, zwłaszcza, że drukowanie zajmuje się zewnętrzna aplikacja i to również od niej zależy który wydruk doleci pierwszy do drukarki. Przy zbiorczym drukowaniu wielu przesyłek niestety jest dużo punktów po drodze, które mogą wpłynąć na kolejność ostatecznego wydruku.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...