Skocz do zawartości

Nieujęty w JPK_VAT

Polecane posty

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Dzień dobry,

Czy temat został już rozwiązany?

Podczas przeglądania zestawienia faktur w zakładce Sprzedaż, zauważyłam, że JPK dalej oznaczone są jako "Nieujęty w JPK_VAT" (przekreślone), przy fakturach, które oznaczone są jako zapłacone.

 

Dodatkowo księgowa zgłosiła mi, że plik JPK nie uwzględnia żadnej faktury korygującej, których wiele wystawiłam w poprzednim miesiącu (listopad 2022).

 

Czy w przypadku faktur korygujących muszę dodatkowo je w jakiś sposób oznaczać, aby były uwzględnione w JPK?

 

Proszę o informację w tej sprawie.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry Pani Martyno,

 

W dniu 29.12.2022 o 10:37, Martyna Dudkowiak napisał:

Podczas przeglądania zestawienia faktur w zakładce Sprzedaż, zauważyłam, że JPK dalej oznaczone są jako "Nieujęty w JPK_VAT" (przekreślone), przy fakturach, które oznaczone są jako zapłacone.

Jeżeli na dokumencie uwzględnionym w JPK została dokonana zmiana to status takiego dokumentu zmienia się na "Nieujęty w JPK_VAT".

W dniu 29.12.2022 o 10:37, Martyna Dudkowiak napisał:

Dodatkowo księgowa zgłosiła mi, że plik JPK nie uwzględnia żadnej faktury korygującej, których wiele wystawiłam w poprzednim miesiącu (listopad 2022).

Czy w przypadku faktur korygujących muszę dodatkowo je w jakiś sposób oznaczać, aby były uwzględnione w JPK?

Nie trzeba dodatkowo oznaczać korekt faktur, aby były uwzględnione w JPK. Nie udało nam się powtórzyć problemu. Proszę o przesłanie w wiadomości prywatnej numeru NIP oraz numery dokumentów, które nie zostały uwzględnione w JPK.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...