Skocz do zawartości

Zlecenia serwisowe i działania automatyczne

Polecane posty

Dzień dobry, przydałyby się moim zdaniem w Gestorze Nexo 2 rzeczy:

 

1) Możliwość szybkiego przejścia "na skróty" od otwartego działania (zdefiniowanego wcześniej jako automatyczne w scenariuszu obsługi klienta) do powiązanego z nim zlecenia serwisowego.

2) Możliwość (opcjonalna) automatycznej zmiany etapu scenariusza obsługi klienta na kolejny po zakończeniu sukcesem działania, które było automatycznie powiązane z etapem poprzednim. Pozwoliłoby to na sterowanie przebiegiem zlecenia poprzez kolejną realizację automatycznie generowanych ze scenariusza obsługi klienta działań i bardzo wygodne kontrolowanie ich przebiegu.

 

To oczywiście tylko propozycje, może ktoś jeszcze je poprze, może nie.

 

Pozdrawiam,

Andrzej Olszewski

 

 

 

 

Link to postu

Dzień dobry,

Ad 1) Powiązanie widać. Jednak faktycznie przydałaby się możliwość podglądu powiązanego zlecenia serwisowego, czy procesu ofertowego. Taką zmianę mamy już zaplanowaną na jedną z najbliższych wersji.

Ad 2). Super sugestia, popieram :) i zapisuję do realizacji - nie na najbliższą wersję (bo ta już jest prawie całkowicie zamknięta), ale do kolejnej. 

 

 

 

Edytowane przez Igor Bernakiewicz
Link to postu
1 godzinę temu, Igor Bernakiewicz napisał:

Ad 2). Super sugestia, popieram :) i zapisuję do realizacji - nie na najbliższą wersję (bo ta już jest prawie całkowicie zamknięta), ale do kolejnej. 

Wersja ma się ukazać jakoś w Maju, czyli za dobry miesiąc a może i 1,5 a wersja prawie już zamknięta?
Pytam z czystej ciekawości - dlaczego? 

Link to postu

Niezmiennie uważam, że  Gestor - jakkolwiek już bardzo fajny i użyteczny - posiada spory potencjał zablokowany przez trochę zbyt wąskie "domenowe" podejście do wsparcia zarządzania procesami. Ale może  stoją za tym jakieś marketingowe analizy z których wynika, że poza obsługą serwisu i wsparciem dla procesu ofertowania użytkownicy Gestora niczego  nie potrzebują i nie warto się tym zajmować? Mnie to by takie analizy bardzo dziwiły, biznesy są bardzo różne, a sformalizowana i proceduralna organizacja procesu obsługi klienta występuje niemal wszędzie. I zupełnie czego innego potrzebują biura projektowe, czego innego pralnie, itp. itd. Może uda mi się kiedyś pana do tego przekonać :)    Nie jest to na pewno sprawa na którąś tam kolejną wersję, bardziej chodzi o spojrzenie na Gestora "w ogóle" i strategię jego dalszego rozwoju.  

Pozdrawiam,

Andrzej Olszewski

Link to postu
15 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Wersja ma się ukazać jakoś w Maju, czyli za dobry miesiąc a może i 1,5 a wersja prawie już zamknięta?
Pytam z czystej ciekawości - dlaczego? 

Prawie, jeśli chodzi o Gestora nexo. Jest jeszcze sporo pracy wokół zmian dotyczących RODO - prace wciąż trwają. 

Link to postu
1 godzinę temu, Andrzej Olszewski napisał:

Niezmiennie uważam, że  Gestor - jakkolwiek już bardzo fajny i użyteczny - posiada spory potencjał zablokowany przez trochę zbyt wąskie "domenowe" podejście do wsparcia zarządzania procesami. Ale może  stoją za tym jakieś marketingowe analizy z których wynika, że poza obsługą serwisu i wsparciem dla procesu ofertowania użytkownicy Gestora niczego  nie potrzebują i nie warto się tym zajmować? Mnie to by takie analizy bardzo dziwiły, biznesy są bardzo różne, a sformalizowana i proceduralna organizacja procesu obsługi klienta występuje niemal wszędzie. I zupełnie czego innego potrzebują biura projektowe, czego innego pralnie, itp. itd. Może uda mi się kiedyś pana do tego przekonać :)    Nie jest to na pewno sprawa na którąś tam kolejną wersję, bardziej chodzi o spojrzenie na Gestora "w ogóle" i strategię jego dalszego rozwoju.  

Pozdrawiam,

Andrzej Olszewski

 

Oczywiście pamiętam Pana post sprzed kilku miesięcy. Pozwolę przytoczyć tutaj link:) 

 Chcemy pochylić się nad tym tematem prawdopodobnie do wersji jesiennej. 

Link to postu

P. Igorze, cieszę się, że coś się w temacie ruszy. Wystarczy Klasyczny podział na proces obsługi (czego chwilowo nie ma) -> Zadania /działania (co już jest) opisane scenariuszem procesu obsługi klienta (który już jest). Tak jak pan wspomniał, potrzebne są bieżące statusy procesów - osobny definiowalny słownik (obecnie nie ma, bo nie ma procesów - ale jest próbujący jak mi się wydaje pełnić zamiennie i z różnym skutkiem tę funkcję słownik "Stopnie realizacji działań). Statusy działań jako słownik  - też sprawa do głębszego zastanowienia.

Ogólnie mnóstwo ciekawej pracy dla zespołu analityczno-projektowego. Żeby nie przeginać nie wspomnę o automatyzacji przydziału zadań do pracowników, algorytmach takiego przydziału, oraz o scenariuszach warunkowych (działania zależne od wyniku poprzedniego). Itp. itd. 

Ma pan co robić do emerytury i jeden dzień dłużej :)

Pozdrawiam,

Andrzej Olszewski

 

Link to postu
  • 2 lata później...

Witam

potrzebuję pomocy w realizacji pewnej automatyzacji do zleceń serwisowych.

Czy jest możliwość aby automatyczny e-mail wysłany do naszego klienta również został automatycznie wysłany do wykonawcy działania (naszego serwisanta)

Opiszę kolejno co już mam i czego nie jestem w stanie zrobić.

 

1) Nasz scenariusz realizacji jest jak niżej:

 

1610590613_scenariuszobsugiklienta.thumb.jpg.0dd2338efd3dccd79c8ff1fbabe309fd.jpg

 

2) Nasz Szablon działania

 577917877_szablondziaania.thumb.jpg.f296c27220b9970b6806e42d00f0db18.jpg

 

Jest tworzone działanie w kalendarzu, ale nie wysyła ono e-maila do naszego serwisanta (pracownika)

532749261_dziaaniezapisaneautomatyczniewkaledarzu.jpg.b4f47fde71d9566a40a52f4e137ce101.jpg

 

 

a) e-mail do klienta jest wysyłany na etapie scenariusza 1 i 2 czyli tak jak ma być. 

b) działanie jest zapisywane w kalendarzu czyli tak jak ma być. 

c) nie wysyła się e-mail ustawiony jako automat z w/w działania i tu nie wiem dlaczego.

 

Chcemy aby wiadomość podsumowywująca przyjęcie urządzenia do serwisu była wysyłana do naszego serwisanta.

prośba o pomoc.

 

 

 

Edytowane przez Michał S
Link to postu
Godzinę temu, Andrzej Olszewski napisał:

Nie jestem ekspertem rzecz jasna, ale proszę sprawdzić konfigurację zlecenia na okoliczność jak na załączonym obrazku. Na liście klientów szablonu działania jest odbiorca zlecenia, a pan zamierza wysłać mail do własnego pracownika, czy dobrze rozumiem?

 

tak chcę wysłać do własnego pracownika e-maila aby otrzymał na skrzynkę e-mail szczegóły zlecenia.

Jak w oknie Inny odbiorca wpisuje dane pracownika to również nie wysyła się do niego e-mail.

 

Edytowane przez Michał S
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Proszę w szablonie działania określić czas. Wtedy akcja powinna się automatycznie wykonać. Dla takiego przykładu jak Pan podał na forum powiedzie się tylko ręczne wykonanie akcji.

 

Proszę też zerknąć na reguły automatyzacji nad którymi pracujemy. Za pomocą reguły można np. stworzyć powiadomienie, które będzie wysyłane w formie wiadomości e-mail do konkretnego pracownika, przy dodaniu nowego zlecenia serwisowego.

 

 

Link to postu

Ok dziękuję, teraz już pięknie działa, natomiast mam następne pytanie: czy istnieje możliwość dodania do wiadomości email wysyłanej do naszego pracownika danych klienta jak imię, nazwisko, jego adres, nr telefonu. W tym momencie z szablonu podstawiane są dane pracownika odpowiedzialnego za realizację zamiast klienta.

 

Automatyzacja zaś prezentuje się arcyciekawie, w wolnej chwili poszperam tam.

Link to postu

No jeśli szablon działania nie powoduje przepisanie klienta tylko pracownika ze zlecenia serwisowego do działania no to jest problem. 

Gdyby Pan przepisywał klienta no to wtedy w szablonie dla pola lokalizacja można wstawić adres klienta i zostanie on uzupełniony w działaniu, które powstanie na podstawie tego szablonu.

 

Potrzebny w autotekstach jest węzeł Klient, dzięki któremu dane klienta będzie można np. wstawić do opisu czy tematu działania. Postaramy się dodać jeszcze do wersji wiosennej.

 

image.png.8c1e00ddb82cdf01821d9ee1acc2fc2e.png

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Prośba o jaśniejsze przedstawienie jak działa reguła automatyzacji, gdzie ją podłączam? do szablonu zadania?

Nadal mam problem z wysłaniem e-maila do konkretnego pracownika z chwilą realizacji jednego z scenariusza poniżej (scenariusz nr 2)

 

Obecnie, dla zlecenia serwisowego mamy ustawione 4 scenariusze:

Scenariusz 1: przyjęcie zlecenia -  Wychodzi e-mail do klienta.

Scenariusz 2zlecenie w trakcie diagnozy - Wychodzi e-mail do klienta, klient otrzymuje link do śledzenia zlecenia. Tworzone jest automatycznie zadanie w kalendarzu (z szablonu działania) Serwisant widzi w insert mobile w kalendarzu właśnie to zadanie, w treści ma automatycznie uzupełnione informacje o urządzeniu, diagnozie itp. z autotekstu.

I tutaj nie wiem jak sprawić aby kierownik serwisu plus ten sam serwisant otrzymali e-mail dotyczący tego zlecenia (w treści miałby automatycznie uzupełnione informacje o urządzeniu, diagnozie itp. z autotekstu.)

 

Scenariusz 3:  naprawa zakończona - Wychodzi e-mail do klienta.

Scenariusz 4:  naprawa  niemożliwa - Wychodzi e-mail do klienta.

Edytowane przez Michał S
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...