Skocz do zawartości

NOWE ZASADY ALLEGRO - nr przesyłki obowiązkowy dla SS

Polecane posty

  • 4 tygodnie później...

Witam,

W jaki sposób dodać do Sello numery paczek? Obecnie eksportuję paczki przez Eksport XLMa lub CSV, nie mam natomiast powiązanych numerów przesyłek, musiałbym po wydrukowaniu etykiety dodać go do Sello ręcznie, ale mija to się z celem. Jest jakiś zbiorczy sposób dodawania numerów listu do sello?

 

Pozdrawiam

Link to postu

Czy dostawcy, do których importujecie paczki z Sello dają jakąś możliwość wyeksportowania nadanych numerów do pliku? Jeśli tak, to możemy dorobić funkcję importującą takie numery do Sello. Inna możliwość na automatyzację, to zbiorcze wczytywanie numerów z klawiatury bądź czytnika klawiaturowego.

Link to postu

Ja wszystko robię obecnie przez eksport adresów do pliku. Irytowało mnie blokowanie paczek gdy była synchronizacja bezpośrednio z sello. Jeszcze chyba trzeba było tworzyć listy wysyłkowe, a tego w ogóle nie używam, też jak dobrze pamiętam blokuje możliwość usunięcia paczki.

Cytat

Czy dostawcy, do których importujecie paczki z Sello dają jakąś możliwość wyeksportowania nadanych numerów do pliku?

 

Chyba praktycznie każdy dostawca pozwala wygenerować PDFa, a jak nie to są "drukarki" pdf.

 

Link to postu
2 godziny temu, siwydtp napisał:

PACZKA SPAKOWANA, UTWÓRZ PACZKĘ I KLIKAM W NUMER NADANIA I SKAN

No i tu by się przydało, żeby po kliknięciu "Utwórz paczkę" kursor automatycznie wskakiwał w pole na numer nadania. Troszke by to przyspieszyło pracę.
Mój czytnik wysyła ciąg znaków z kodu u zatwierdza "enterem" na końcu, to tez okno się z automatu zamyka.

Link to postu
Dnia 13.07.2018 o 13:47, Gall Anonim napisał:

Chyba praktycznie każdy dostawca pozwala wygenerować PDFa

Chodziło mi o bardziej przystępny do przetwarzania plik, który mógłby posłużyć do zaimportowania numerów do Sello.

 

Dnia 13.07.2018 o 14:16, Genezyp Kapen napisał:

No i tu by się przydało, żeby po kliknięciu "Utwórz paczkę" kursor automatycznie wskakiwał w pole na numer nadania. Troszke by to przyspieszyło pracę.

Będzie w najbliższej aktualizacji.

Link to postu
Dnia 13.07.2018 o 11:37, Bartosz Rosa napisał:

Masz to jakoś zautomatyzowane, na zasadzie makr czy otwierasz każdą paczkę i wklejasz kod z czytnika?

Ja wpisuję nr nadawcze (kopiuj/wklej lub czytnikiem) z poziomu paczek. Przydało by się aby po otwarciu paczki kursor znalazł się na polu z numerem nadania (obecnie znajduje się na KLIENCIE).

Link to postu

Zastanawiałem się nad jakimś szybszym wprowadzaniem, np. osobny widok/okno w którym skanuje się tylko numery. Ale żeby to działało wydajnie, musiałby oprócz numeru nadawczego być jeszcze na wydruku kod kreskowy np z symbolem paczki. Wtedy można by wszystko załatwić samym czytnikiem.

Link to postu

Myślę że osobny widok do wprowadzania numer byłby dobry, fajnie jakby od razu po zamknięciu z automatu wysyłał numery do Allegro.

 

Cytat

Chodziło mi o bardziej przystępny do przetwarzania plik, który mógłby posłużyć do zaimportowania numerów do Sello.

Raczej każdy kurier potrafi generować plik PDF, ale ktoś od was by musiał mu się przyjrzeć czy ta się go wykorzystać.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

17 września wchodzą nowe zasady dla SS: " Zamówienie uznajemy za zrealizowane, jeśli status przesyłki, którą dodałeś do zamówienia, zmieni się w systemie przewoźnika na "wysłane" lub Kupujący wystawi do zamówienia ocenę Polecam."

Przepraszam bardzo ale Allegro już udostępniło odpowiednie funkcje w API aby Sello zaimplementowało sposób przekazywania informacji zwrotnie na serwery Allegro ? Jak nie to mamy 7 dni (od dziś tj.10.09.18r) wolności, później już będzie trzeba wpisywać ręcznie numery nadawcze do Sello a w następnej kolejności w zakładce "Zamówienia" w serwisie Allegro odznaczać Zamówienia po kolei, ręcznie, każdego z osobna kontrahenta...wtedy nadal pozostanie możliwość pozostania lub dołączenia do Super Sprzedawcy.

Jakieś info ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...