Skocz do zawartości

NOWE ZASADY ALLEGRO - nr przesyłki obowiązkowy dla SS

Polecane posty

  • 3 miesiące temu...

Witam

Od lutego musimy uzupełniać w allegro nr nadań, cały czas do tej pory wklepuję w Sello i klient dostaje maila z linkiem i numerem, rozumem że Sello automatycznie wysyła również ten nr do Allegro? Muszę gdzieś dodatkowo klikać w Sello albo ustawiać?

W jakiej formie mam wpisywać nr nadanie w Sello żeby wysłane do allegro było ok?

- dla poczty: 00459..........

- Inpost: 603422.....

 

Link to postu

Działanie funkcji zostało opisane w informacjach o wersji

https://www.sello.pl/2018/07/04/sello-1-28/

Używając integracji z InPostem nie ma potrzeby wpisywania tego numeru ręcznie. Podobnie, jeśli używane są jakieś programy dodatkowe do obsługi kurierów współpracujące z Sello.

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Działanie funkcji zostało opisane w informacjach o wersji

https://www.sello.pl/2018/07/04/sello-1-28/

Używając integracji z InPostem nie ma potrzeby wpisywania tego numeru ręcznie. Podobnie, jeśli używane są jakieś programy dodatkowe do obsługi kurierów współpracujące z Sello.

ok dla poczty i inpostu mi działa, ale dla DPD wywala błąd i status jest na czerwono.

Czy jest to problem ze źle wpisywanym formatem nr nadania czy coś w ustawieniach dostawców w Sello?

 

Link to postu

zmieniłem na DPD i wszystko działa :)

jeszcze tylko pyt. ponieważ miałem źle ustawione właśnie te DPD i wcześniejsze paczki wszystkie wyświetlają błąd - poroblem w tym że jak teraz chce wysyłać na bieżąco to Sello próbuje pierw wysłać te stare zaległe DPD i trochę to trwa. Można tamte stare jakoś anulować?

Link to postu
4 minuty temu, Marcin Marcin napisał:

zmieniłem na DPD i wszystko działa :)

jeszcze tylko pyt. ponieważ miałem źle ustawione właśnie te DPD i wcześniejsze paczki wszystkie wyświetlają błąd - poroblem w tym że jak teraz chce wysyłać na bieżąco to Sello próbuje pierw wysłać te stare zaległe DPD i trochę to trwa. Można tamte stare jakoś anulować?

 

Może tak?

image.png.c201e1132d727e4dc88863a699c46865.png

Link to postu

Numer paczki powiązany jest z formularzem, nie z transakcją. Zatem jeśli transakcje są grupowa po formularzu to wysyłany jest numer raz. Grupowanie różnych (niezwiązanych ze sobą) transakcji i wysyłanie nie wiem czy jest możliwe, bo początkowo Allegro zdaje się odrzucało takie numery, ze względu na ich obecność w innym formularzu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...