Skocz do zawartości

Synchronizacja stanów magazynowych

Polecane posty

Witajcie!

Zauważyłem pewne problemy przy synchronizacji stanów magazynowych Subiekt -> Sello -> Allegro, mianowicie zdarza się dość często, że sprzedam na Allegro towar którego nie mam już na stanie ponieważ np.: 6 godzin wcześniej sprzedała się ostatnia sztuka  w sklepie internetowym. Podejrzewam że to sprawa konfiguracji, ale wydaje mi się że mam wszystko ustawione poprawnie. 

Na serwerze cały czas działa odpalona jedna kopia Sello z ustawioną synchronizacją towarów na: co 15 min. Oczywiście w podobnym czasie jest ustawione również pobieranie transakcji itd.

Natomiast w szablonach aukcji mam oznaczone następujące ustawienia.

image.png.71f36ea9bec65463035f8de11466c70d.png

Towarów w bazie Subiekta mam 12k więc synchronizacja stanów magazynowych trwa bardzo długo, ale nie aż tak długo żeby aukcja z niezaktualizowanym stanem wisiała na allegro np przez 10h.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy lub wie gdzie mogę szukać przyczyny?

 

Link to postu

Czy w USTAWIENIA > PAR. WYS. i ODB. > AUKCJE > SYNCHRONIZACJA AUTOMATYCZNA masz włączone Wysyłaj zmiany oczekujące*?

Przyczyną może też być np. zmiana ilości towarów w Subiekcie przez dokumenty, które nie uruchamiają synchronizacji stanów z sello.

 

* i jesteś gotów ponieść "ryzyko" włączenia tej funkcji? :ph34r:

Link to postu

Oczywiście jest to ZK z rezerwacją. Dlatego też w szablonach ustawione mam aby do Synchronizacji Stanów używał pola Dostępne z nie Stan.

Ale pytanie jest czy pobieranie ZK do Sello przyśpieszy aktualizację stanów w Allegro (najważniejsze jest jak najszybsze kończenie aukcji dla produktów które sprzedały się innym kanałem)?

 

EDIT: Dodatkowo obawiam się bałaganu jeśli Sello będzie zaciągało zamówienia z innych kanałów sprzedaży :/

Edytowane przez Keeper
Link to postu
36 minut temu, Keeper napisał:

czy pobieranie ZK do Sello przyśpieszy aktualizację stanów w Allegro

Nie. Pierwsza sprawa to aktualizacja stanów towarowych w Sello z Subiekta. Wtedy Sello generuje zmiany oczekujące (zamknięcie aukcji lub zmianę liczby sztuk). Druga sprawa to czas wysłania tych zmian oczekujących do Allegro.

27 minut temu, Keeper napisał:

synchronizacja towarów miała miejsce o 10:47 czyli 2 godziny temu... Mam ustawione co 15min

Czy można zaobserwować, że Sello uruchamia tę synchronizację co 15 minut? Czy rozpoczyna synchronizację no i ile trwa ta synchronizacja?

Link to postu
Cytat

Nie. Pierwsza sprawa to aktualizacja stanów towarowych w Sello z Subiekta. Wtedy Sello generuje zmiany oczekujące (zamknięcie aukcji lub zmianę liczby sztuk). Druga sprawa to czas wysłania tych zmian oczekujących do Allegro.

Wysyłanie zmian oczekujących wraz z aktualizacją stanów trwa kilkanaście - kilkadziesiąt sekund. Tak więc na tym etapie jest wszystko w porządku.

Miałem do tej pory wrażenie, że na rozpoczęcie wysyłania trzeba za to czekać dość długo, ale nie przyglądałem się temu dokładniej.

Cytat

Czy można zaobserwować, że Sello uruchamia tę synchronizację co 15 minut? Czy rozpoczyna synchronizację no i ile trwa ta synchronizacja?

Mam wrażenie że synchronizacja z subiektem trwa momentami dużo za długo, ale nie zmierzyłem tego czasu. czasem była godzina a czasem 3 godziny a czasem miałem wrażenie że kilkanaście minut. Ale wydaje mi się, że nie ma możliwości aby aktualizacja uruchamiała się co 15 min.

 

Występują pewne niezgodności dlatego też nie mam pewności co i w jakim czasie dzieje się na stacji roboczej. Przesyłam print screen z logami - może to coś pomoże.

 

// Obecnie LOG (po odświeżeniu) wygląda następująco (Tadek to użytkownik na serwerze - stale uruchomiany):

Wygląda na to jakby cały czas trwała synchronizacja z Subiektem, ale w polu zadań bieżących Sello informuje o aktualizacji aukcji trwających.

image.thumb.png.6b85bc706e6591bf3a159c57fd55fa16.png

 

image.thumb.png.ce0f796f5a346ecaa2e31d7e89a97682.png

 

EDIT: Dopiero teraz zauważyłem, że data rozpoczęcia synchronizacji to nie jest dzisiaj o 10:47 tylko w piątek o 10:47 :/

 

Edytowane przez Keeper
Link to postu
3 godziny temu, Keeper napisał:

że nie ma możliwości aby aktualizacja uruchamiała się co 15 min.

Jeśli nie skończyła się poprzednia (np tworzenie dokumentów, pobieranie towarów) to nowa się nie rozpocznie. Powinna się za to rozpocząć do minuty po zakończeniu poprzedniej.

Być może podczas synchronizacji pojawia się problem z którymś z towarów - ostatnio był taki wątek na forum. Musimy się temu bliżej przyjrzeć.

Link to postu
Cytat

Jeśli nie skończyła się poprzednia (np tworzenie dokumentów, pobieranie towarów) to nowa się nie rozpocznie. Powinna się za to rozpocząć do minuty po zakończeniu poprzedniej.

Jasna sprawa.

Cytat

Być może podczas synchronizacji pojawia się problem z którymś z towarów - ostatnio był taki wątek na forum. Musimy się temu bliżej przyjrzeć.

Przeglądam jeszcze logi i wszystko wygląda w porządku ale zawsze do jakiegoś momentu. np dzisiaj zawiesiło się o godzinie 7:46 (a leciało bez problemu w mniej więcej równych odstępach czasu)

image.png.e1cbe636f158e7039e954591eb1bd37d.png

analogicznie raport z 7 dni wcześniej do porównania. Synchro leci równo i nagle przerwa ...

image.png.756664460d69e860482186ba7127c5a4.png

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...