Skocz do zawartości

INPOST - API ShipX...

Polecane posty

O to trzeba by pytać opiekuna handlowego InPostu. Nie wiem jakie są relacje między menadżerem paczek, API ShipX i webtruckerem.

W Sello dla tych dostaw należy dodać odpowiednie wydruki, jeśli nie są dodane, a potem drukowanie odbywa się standardowo z modułu paczek - Druki do paczki. Trzeba mieć przy tym zainstalowany program do podglądu i drukowania plików PDF, np. Adobe Reader, bo to przez niego fizycznie odbywa się drukowanie pobranych etykiet i listów.

Link to postu
Dnia 25.01.2019 o 12:08, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Moim zdaniem lepiej nie, ustaw je jako nieaktywne. Przy aktulizacjach Sello potrzebuje domyślnych sposobów wysyłki a na liście nie da się ich przefiltrować. Usunięcie opcji, która będzie potrzebna przy jakiejś kolejnej aktualizacji może spowodować problemy. Poustawiaj sobie te opcje które używasz i będzie OK. Do tej zakładki i tak potem się prawie nie zagląda...

Witam,
Jako nowy użytkownik Sello podpytam, co w przypadku jeśli usunąłem kilka domyślnych przesyłek ? (wszystkie DHL, poza jedną: DHL Service point, tej ostatniej nie udało się ponieważ Sello mi taką możliwość zablokowało informując że jest to jedyna przesyłka DHL i nie mogę jej usunąć).
Oczywiście wcześniej nie sprawdziłem że jest możliwość zmiany statusu na nieaktywny.
Pytanie czy mogę je teraz jakoś przywrócić ? (dodać ręcznie, ewentualnie jakiś inny sposób).
Jeśli tak to czy mógłbym prosić o ewentualne screeny jak domyślnie przed usunięciem wyglądały ? :)

No chyba że nie wpłynie to na aktualizacje i nie spowoduje problemów w przyszłości ?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Link to postu
6 godzin temu, Michał K napisał:

co w przypadku jeśli usunąłem kilka domyślnych przesyłek ? (

W zasadzie nic :). Nie nakładamy ograniczeń na usuwanie dostaw więc sytuacja taka jest dopuszczalna. Ostatnio wystąpił problem z dostawami InPostu, bo ślepo założyliśmy, że wszystkie dodane przez nas dostawy są w programie dostępne. Jeśli w przyszłości będziemy potrzebować na podobnej zasadzie dostawy DHL czy jakiekolwiek inne to podczas aktualizacji zostaną one dodane/przywrócone do stanu początkowego.

Jedyne, czego nie zalecamy (i póki co nie blokujemy) to zmiana nazw dostawców, np. z InPost na DHL. Dostawy rozpoznajemy po ich wewnętrznych bazodanowych identyfikatorach i przyszłe aktualizacje mogą zakładać, że pod konkretnym identyfikatorem występuje np InPost a nie DHL. Zmiana na nazwę np. Mój InPost jest w porządku - byle by całkowicie nie zmienić dostawcy bo będą potem pomyłki.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 4 tygodnie później...
3 minuty temu, Radek A napisał:

Na jakiej drukarce drukujesz etykiety?

Zebra. Kalibrowałeś ją?

Ew. puść najpierw jakiś PDF na A4 (na inną drukarkę) a potem z Sello do A6 na etykieciarkę.

 

PS

3 minuty temu, Radek A napisał:

etykietę wielkości monety ;/

https://biurorekordow.pl/najwieksza-moneta-swiata/

:D

 

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Witam, jestem nowym uzytkownikiem sello mam problem z tworzeniem paczki inpost kurier. wyskakuje mi blad Tworzenie paczki 2/2019: {"status":400,"error":"validation_failed","message":"There are some validation errors. Check details object for more info.","details":{"insurance":["should_be_greater_than_cod"],"parcels":[{"0":{"weight":[{"amount":["too_small"]}]}}]}}, prosze o informacje co moze byc przyczyną i ewentualnie jak i gdzie to ustawić

Link to postu
13 minut temu, Marcin Penkiewicz napisał:

Witam, jestem nowym uzytkownikiem sello mam problem z tworzeniem paczki inpost kurier. wyskakuje mi blad Tworzenie paczki 2/2019: {"status":400,"error":"validation_failed","message":"There are some validation errors. Check details object for more info.","details":{"insurance":["should_be_greater_than_cod"],"parcels":[{"0":{"weight":[{"amount":["too_small"]}]}}]}}, prosze o informacje co moze byc przyczyną i ewentualnie jak i gdzie to ustawić

Ubezpieczenie powinno być większe niż kwota pobrania. (zapewne chodzi o to, żeby było równe)

Waga nie może być 0.

Ustawiasz w Sello w konfiguracji InPost ShipX kuriera.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Wczoraj przeszliśmy w końcu na API ShipX InPostu. O ile przesyłki Paczkomatowe generują się bez problemu - to nie jesteśmy w stanie przetworzyć paczek kurierskiej. Pojawia się komunikat o brakujących wymiarach przesyłki. Do tej pory jednak - nie posługiwaliśmy się w ogóle wymiarami, a operowaliśmy jedynie na wadze przesyłki. Czy na nowym API koniecznością staje się podawanie wymiarów paczki? Nie ukrywam że to olbrzymie utrudnienie przy tak dużej ilości towaru jaką posiadam.

Link to postu
30 minut temu, Wiktor Perliński napisał:

Wczoraj przeszliśmy w końcu na API ShipX InPostu. O ile przesyłki Paczkomatowe generują się bez problemu - to nie jesteśmy w stanie przetworzyć paczek kurierskiej. Pojawia się komunikat o brakujących wymiarach przesyłki. Do tej pory jednak - nie posługiwaliśmy się w ogóle wymiarami, a operowaliśmy jedynie na wadze przesyłki. Czy na nowym API koniecznością staje się podawanie wymiarów paczki? Nie ukrywam że to olbrzymie utrudnienie przy tak dużej ilości towaru jaką posiadam.

Musisz podpytać się swojego opiekuna. My mamy ustawioną domyślną wartość 1 x 1 x 1 i przechodzi.

Link to postu
22 minuty temu, Wiktor Perliński napisał:

Dziękuję za informację. Ustawiam wobec tego 1x1x1 i generuje przesyłki, a jutro od rana będziemy potwierdzać z opiekunem czy wszystko jest okej.

Radziłbym Państwu o ile to możliwe potwierdzić z opiekunem przed wykonaniem tego. Nie powinno być z tym problemu, ale Inpost jak to Inpost. Może doliczyć dopłaty za złe gabaryty i baw się Pan później z nimi, :)

Link to postu
  • 2 lata później...
W dniu 24.05.2018 o 00:26, HotKey . napisał:

Fatycznie można by coś z tym anulowaniem zrobić, a jeśli nie ma takiej możliwości w API Shipx, to może po prostu wyszarzyć ten przycisk od anulowania paczkomatu?

 

Inna kwestia, czy ST zmienił coś w mechanizmie pobierania numerów paczek? Dzisiaj byłem niezmiernie uradowany, gdy przy pakowaniu paczka po paczce przy jednokrotnym wysłaniu paczki przez API SHIPX pojawiała mi się od razu etykieta do wyrduku i numer paczki. Dotychczas trzeba było dwa razy wysyłać dane, a numer paczki pobierał się dopiero za drugim razem, co nieukrywam było bardzo frustrujące. Dzisiaj wreszcie działa to tak jak się by każdy spodziewał, czyli wysyłam raz pakę przez SHIPX i po chwili mam jej numer i etykietę. Bardzo ergonomiczne.

 

Rozumiem metodę działania, Sello musi odczekać interwał czasowy na wygenerowanie etykiety, tylko ciekwi mnie, czy to ST coś poprawił, czy Integer w swoim API. No i chciałbym aby już to tak "jednokrokowo" działało.

@Bartosz Rosa

 

 

Słuchaj był kiedyś rozwiązany problem, że etykiety z INPOST pobierały się bardzo długo, tzn nie pobierały się przy jednokrotnym wysłaniu po INPOST SHIPX i trzeba było kilka razy pobierać i wysyłać zanim wszystko się pobrało. Potem mieliście gadać z INPOST i nad tym pracowaliście i zaczęły się pobierać wreszcie przy tylko jednokrotnym pobraniu z INPOST SHIPX.

Podobny problem jest teraz z WzA. Etykiety bardzo długo idą z WzA. Czy da się coś z tym zrobić? Ja już mam 100% integracji i czekamy aż to wszystko pospływa czasem z dobrą minutę poprzez WzA, zaś INPOST SHIPX działa od pierwszego pobrania. Czy można coś z tym zrobić ?

Link to postu

W WzA rozmawiamy z serwisem pośrednim, który na dodatek nie udziela odpowiedzi od razu. W momencie jak tworzysz przesyłkę w ShipX otrzymujemy od razu zwrotnie jej identyfikator. O sam status i numer nadawczy odpytujemy po chwili, bo czasami bywa, że jego utworzenie chwilę zajmie.

Natomiast w WzA wysyłamy zlecenie utworzenia przesyłki i sam proces tworzenia przesyłek u kurierów przez serwis WzA jest asynchroniczny - więc działa to na zasadzie, przyjęliśmy zgłoszenie, pan przyjdzie później zapytać jak wyszło. Przychodzimy później, a serwis odpowiada, już się za to zabieram. Czasami tak tak, już robię, dam znać za chwilę.

Tak więc sam proces jest tutaj o wiele bardziej skomplikowany niż w przypadku bezpośredniej komunikacji z API kuriera i trwa dłużej. Tutaj chyba przyspieszyć bardziej się nie da, można najwyżej inaczej podejść do synchronizacji i zrobią ją bardziej taką na żywo niż jak to ma miejsce w Sello, na żądanie.

Link to postu
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...