Skocz do zawartości

Sello nie nadąża nad Allegro

Polecane posty

Allegro jest największą platformą sprzedażową w Polsce. Praktycznie każdy tam kupuje. Do tego w ostatnich miesiącach przynosi nam wiele zmian i cały czas dochodzą nowe.

Nie mogę zrozumieć dlaczego Sello też nie ruszy z kopyta i nie powiększy grona programistów żeby nadążać nad tymi zmianami. Przecież Sello jest śmiesznie tanie a potencjał ma ogromny tylko potrzebuje rozwoju. Wszystko jest na ostatnią chwile realizowane a gdzie tu czas na naprawę krytycznych błędów czy też dodawanie usprawnień/nowych funkcji.

Temat był już poruszany ale jak to jest w chwili obecnej? Jest szansa na zmiany? Co na to zarząd Insertu? Nie widzą co się dzieje?

Link to postu
Dnia 30.03.2018 o 16:12, maniootek napisał:

dlaczego Sello też nie ruszy z kopyta i nie powiększy grona programistów żeby nadążać nad tymi zmianami. Przecież Sello jest śmiesznie tanie

No tutaj jest chyba odpowiedź na to pytanie :).

Inwestycja (niemała) w kolejnego programistę musi być jasno i wyraźnie uzasadniona ekonomicznie, mówiąc obrazowo "to nie są tanie rzeczy" więc musiało by się to wiązać z podniesieniem cen Sello i to znacznym, co z kolei obniży atrakcyjność cenową - a jest to dla wielu osób istotny parametr. Niemniej jednak poruszę tę kwestię z "władzami" :).

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na SELLO NIE NADĄŻA NAD ALLEGRO
2 minuty temu, Paweł Błaszkowski napisał:

 Mogę płacić i 500zł na rok pod warunkiem że aktualizacje będą na bieżąco.

Jak było by 500% podwyżki to nowy programista nie będzie miał na kogo pracować... Jest konkurencja, która tyle nie kosztuje i wielu by na pewno odpuściło Sello... Wielu użytkowników ma kilka kont w Sello... Chyba, że te 500 to sello bez limitu kont aukcyjnych

Oczywiście podzielam Twoje zdanie i nie sprzeciwił bym się gdyby cena rozsądznie wzrosła dając wzamian przyspieszenie prac... Teraz Sello kosztuje 7 zł netto miesięcznie... Czy "władze" są tego świadome? Może zyski liczą od cen 'insertowych'?

Link to postu
1 godzinę temu, 4S_MARKET Daniel napisał:

 jeżeli to przyniesie obopólne korzyści i nowe rozwiązania 

Pod warunkiem, że każdy będzie usatysfakcjonowany, ale wiadomo, że nie spełnimy od razu (i w ogóle) wszystkich życzeń każdego użytkownika. Może dojść do sytuacji typu "mieliście zrobić to, płacimy więcej a tego nadal nie ma". Aczkolwiek generalnie to podzielam Wasze zdanie :).

1 godzinę temu, Paweł Błaszkowski napisał:

przez co nie możemy zaplanować pewnych działań wdrożeniowych...

Nam to również komplikuje plany, ale nie zawsze na wszystko mamy wpływ niestety.

1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy "władze" są tego świadome?

Masz w swojej ofercie na Allegro towary niszowe? :)

 

Pogadam, zobaczymy. Obiecać nic nie mogę w tej sprawie obecnie.

Link to postu

Sello jest tanie ale wolno rozwijane i niedopracowane. Jest dosyć ciężkie w konfiguracji i brakuje mu takich opcji jak:

- import zamówień (z pliku lub innych dodatkowych źródeł)

- moduł zdjęć (przeglądanie, wyszukiwanie, nazywanie/tagowanie, usuwanie z bazy, dodawanie/usuwanie powiązania z towarami/aukcjami)

- moduł dokumentów (przeglądanie, wyszukiwanie, usuwanie, dodawanie, dodawanie/usuwanie powiązania kilku dokumentów z jedną transakcją)

- moduł magazynów/kompletów (tworzenie kompletów i dodawanie/usuwanie powiązania z aukcją/transakcją oraz obsługa wielu magazynów w Sello)

- integracja z pocztą i innymi przewoźnikami (no przecież wysyłka danych do przewoźników powinna odbywać się jednym przyciskiem)

- prawidłowe podpinanie formularzy do transakcji (kupie Sello za 100zł ale przez zdublowany formularz stracę 5000zł bo wyślę klientowi dwa telewizory zamiast jednego, i gdzie tu wasza "atrakcyjność cenowa" ? ;))

- szybsze pobieranie danych (konkurencja potrafi pobrać zamówienie do systemu w ciągu 1 minuty i wysłać klientowi powiadomienie z potwierdzeniem)

- szybsze działanie interfejsu (Sello potrafi się zamrozić w stylu "brak odpowiedzi" przy różnych podstawowych operacjach. Wczytywanie modułów np. transakcji trwa bardzo długo bo Sello wczytuje wszystko a przecież wystarczyło by wczytać najnowsze wpisy a przy wyszukiwaniu użyć dopracowanego zapytania do bazy)

Trzeba się dobrze nakombinować, żeby sprzedaż internetowa na tym systemie działała sprawnie (patrząc na dzisiejsze czasy). U nas w firmie Sello jest "podtrzymywane przy życiu" dzięki całej masie napisanych przez nas skryptów. Bez tego nie dali byśmy rady. Bardzo duży plus tutaj dla Sello to otwarta baza danych - dobrze opisana.

Robię często zakupy na Allegro i widzę po powiadomieniach, że dużo sprzedawców korzysta z konkurencyjnych rozwiązań. Są droższe ale znacznie ułatwiają pracę sprzedawcom i co najważniejsze - oszczędzają ich nerwy, czas i pieniądze.

Wg mnie większość sprzedawców woli zapłacić i mieć święty spokój (przecież kto ma firmę to wie o czym piszę).

Jeżeli by zapytać każdego użytkownika Sello czy zapłaci 2x więcej niż to co dotychczas na rok (co i tak dalej jest śmiesznie tanie bo niektórzy płacą tyle miesięcznie) w zamian za podwojenie zespołu, który nad tym pracuje to stawiam 90% głosów na TAK.

Można też zmienić plan licencjonowania - mali sprzedawcy płacą mniej i na odwrót.

Nie próbuje tutaj nikogo atakować, chce tylko wyrazić swoją opinię. Jeżeli jest taka możliwość to prosiłbym to przekazać dalej do "władz".

Link to postu
3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jak było by 500% podwyżki to nowy programista nie będzie miał na kogo pracować... Jest konkurencja, która tyle nie kosztuje i wielu by na pewno odpuściło Sello... Wielu użytkowników ma kilka kont w Sello... Chyba, że te 500 to sello bez limitu kont aukcyjnych

Oczywiście podzielam Twoje zdanie i nie sprzeciwił bym się gdyby cena rozsądznie wzrosła dając wzamian przyspieszenie prac... Teraz Sello kosztuje 7 zł netto miesięcznie... Czy "władze" są tego świadome? Może zyski liczą od cen 'insertowych'?

Co za konkurencja - EU który po ostatniej aktualizacji pomieszał ludziom aukcje na rożnych kontach (problemy z importem)....
Baselinker który niby jest ok ale w chmurze (atak ddos lub brak internetu i seeya work today...).

Akurat pracowałem na każdym i na Sello pracuje się zacnie. 

Ale fakt faktem 500zł niezależnie od ilości kont. 

Na moje to oczkiem Insertu są programy Subiekt, Rachmistrz i Gestor... Reszta to cóż... Pracując na Subiekcie widzę jak ciągle pojawiają się aktualizacje. Gdyby tak było z Sello ;)  

Link to postu
2 minuty temu, Paweł Błaszkowski napisał:

 konkurencja

Sądze, że wiele firm internetowych korzysta (tylko) z tych systemów... Jednak osobiście wolę opierać się firmach o innej strukturze (tzn. nie 1-osobowych) gdyż ich działanie nie jest zależne od jednej osoby (co zrobię w wypadku choroby, wypadku właściciela...?). Innymi można się wspierać, by wszystko szło szybciej, póki Sello nie obsługuje wszystkiego.

To prawda, że każda firma ma program do faktur, a nie każda sprzedaje w sieci. Ale Sello ma szansę stać się liderem we wsparciu sprzedaży online. Niech tylko przyspieszy (albo allegro zwolni), dopisze ebay'a i parę innych integracji to będzie flagowcem dla innych systemów...

 

Link to postu
4 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jak było by 500% podwyżki to nowy programista nie będzie miał na kogo pracować...

Czemu zaraz 500%? Była mowa o zatrudnieniu jednej osoby, owa osoba miałaby podnieść cenę aż 5-krotnie? Zwiększenie ekipy nawet x2 nie powinno skutkować 2x większymi kosztami. No chyba, że faktycznie do Sello oddelegowany jest tylko Bartek i na 1/5 etatu. :D

Edytowane przez masur
Link to postu
Dnia 4/3/2018 o 11:43, Paweł Błaszkowski napisał:

Dokładnie. Mogę płacić i 500zł na rok pod warunkiem że aktualizacje będą na bieżąco. A nie jak przy 1.26 (wpierw 29 później 04.04 a teraz planowana data na 10.04 która w sumie tez nie jest pewna) przez co nie możemy zaplanować pewnych działań wdrożeniowych... :)

Hola hola, ja też mogę coś dopłacić, ale mam kilka kont z których tylko jedno zarabia.

Link to postu
Dnia 4/3/2018 o 16:50, masur napisał:

Czemu zaraz 500%? Była mowa o zatrudnieniu jednej osoby, owa osoba miałaby podnieść cenę aż 5-krotnie? Zwiększenie ekipy nawet x2 nie powinno skutkować 2x większymi kosztami. No chyba, że faktycznie do Sello oddelegowany jest tylko Bartek i na 1/5 etatu. :D

Też to podejrzewam, że sam Bartek opierdziela im całe poletko ale nia na 1/5 etatu tylko na 3 zmiany.

Mam nadzieje, że zarabiasz kochany ze 30 000 zł + premie.

Link to postu

Zależy co rozumieć przez opiekę. Są różne funkcje przy czym nie wszystkie osoby są oddelegowane tylko do Sello, bo np. specyfika ich funkcje tego nie wymaga i są potrzebni tylko okresowo, lub dzielą pracę na kilka projektów. Ja nie widzę problemu w przybliżeniu Wam naszego teamu, ale z punktu widzenia firmy to mogą to być poufne informacje, więc wybaczcie ale będę milczał :).

Powiem tylko to co jest publicznie jawne, bo widuję często mity nt. liczby programistów w firmach. Przeciętny team zajmujący się tworzeniem nowego programu lub pewnym zakresem funkcji w bardziej złożonych projektach to jest 3-8 programistów + kilku testerów - zależnie od potrzeb, no i kilka osób pełniących funkcje okazyjnie.

Potem na utrzymanie programu nakłady te są już zmniejszane, bo $ się musi zgadzać a programisty tanie nie są :) - część osób idzie do innych projektów itd. Więc nad programami nie pracuje zazwyczaj cała farma programistów jak niektórzy myślą, więc już zatrudnienie jednej dodatkowej osoby jest sporym nakładem kosztów a jak ktoś wspomina o zatrudnieniu paru programistów więcej, to chyba nie zdaje sobie do końca sprawy ile to pieniędzy miesięcznie kosztuje i o ile musiałby wzrosnąć abonament aby ich wykarmić :) .

P.S. Na forum widzicie w zasadzie tylko mnie, bo dla mnie najwygodniej jest rozmawiać wprost z Wami niż przez np. dział pomocy technicznej, pozostałe osoby nie udzielają się bo nie ma takiej potrzeby, robią co mają zrobić :).  Trochę zabiera to czasu w ciągu dnia więc wybaczcie czasami, jeśli odpisuję z większym opóźnieniem, lub wcale. Widocznie akurat coś fajnego powstaje właśnie w Sello.

 

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Sello nie nadąża nad Allegro

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...