Skocz do zawartości

Różnice kursowe od rozrachunków w dwóch walutach

Polecane posty

Oczywiście kursy FZ i spłaty są inne, ale problem leży w tym, że program tego nie potrafi porównać i właściwie "użyć". 

Rozmawiałam z pomocą techniczną. Oprogramowanie nie przewiduje takiej sytuacji.....

Nie można wprowadzić na rachunku w PLN przelewu w PLN PRZEWALUTOWANEGO z SEK, co jak sądzę pociąga za sobą wszystkie pozostałe problemy (niewłaściwe saldo z kontrahentem oraz brak możliwości wygenerowania różnicy kursowej). 

Poprosiłam konsultanta o zgłoszenie tego informatykom. Moim zdaniem jest to niedopuszczalna wada programu. Mam nadzieję, że zostatnie rozwiązana. Sytuacje, kiedy płacimy z konta złotówkowego w "rzadkich" walutach jak np. SEK są przecież w firmach nagminne. 

 

Doraźnie "obeszliśmy" program na piechotę, ale aby otrzymac zerowe saldo z kontrahentem i różnicę kursową trzeba było program "okłamać". Na dłuższą metę i przy większej ilości operacji to jest nie do zaakceptowania.  

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Na dzień dzisiejszy wynika to z faktu, iż wprowadzony przelew (spłata) w PLN nie posiada informacji z jakiej waluty i po jakim kursie została przewalutowana. Ponieważ wartość tego przelewu wynosi X PLN a wartość rozrachunku w SEK wynosi, po przeliczeniu po danym kursie, również X PLN, stąd program nie wykrywa, że zaistniała jakaś różnica kursowa. By program dokonał automatycznego wyliczenia różnicy, splata musiałaby posiadać dodatkowe informacje o przewalutowaniu - i temu tematowi będziemy się przyglądać.

Link to postu
  • 2 lata później...
Dnia 10.05.2018 o 10:47, Roman Budzisz napisał:

Na dzień dzisiejszy wynika to z faktu, iż wprowadzony przelew (spłata) w PLN nie posiada informacji z jakiej waluty i po jakim kursie została przewalutowana. Ponieważ wartość tego przelewu wynosi X PLN a wartość rozrachunku w SEK wynosi, po przeliczeniu po danym kursie, również X PLN, stąd program nie wykrywa, że zaistniała jakaś różnica kursowa. By program dokonał automatycznego wyliczenia różnicy, splata musiałaby posiadać dodatkowe informacje o przewalutowaniu - i temu tematowi będziemy się przyglądać.

Czy problem ten będzie  jakoś rozwiązany? Oprócz przyglądania się, bo dalej mam problem z rozliczaniem. 

Link to postu

Dzień dobry.

Nastąpiło chyba nieporozumienie. Zerowa różnica wynikała z: 

Dnia 31.08.2020 o 18:36, Izabela Biernacka napisał:

Na dzień dzisiejszy wynika to z faktu, iż wprowadzony przelew (spłata) w PLN nie posiada informacji z jakiej waluty i po jakim kursie została przewalutowana. Ponieważ wartość tego przelewu wynosi X PLN a wartość rozrachunku w SEK wynosi, po przeliczeniu po danym kursie, również X PLN, stąd program nie wykrywa, że zaistniała jakaś różnica kursowa.

i tutaj się nic nie zmieniło. Jeżeli poda Pani prawidłowy kurs rozliczenia, to wyliczoną różnicę program potraktuje jako różnicę kursową. 

Się przyglądamy czy kursu rozrachunku i kursu spłaty nie umieścić bezpośrednio w rozrachunku i tu nasze przemyślenia na dzień dzisiejszy są niestety negatywne - w najbliższym czasie nie będziemy tego zmieniać.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...