Skocz do zawartości

Ceny na FS a ceny na WZ

Polecane posty

Dnia 11.05.2018 o 07:51, Marcin Gryska napisał:

Dlaczego w momencie zmiany ceny na FS wystawione do WZ, ceny na WZ nie zostają automatycznie zmienione? W ten sposób powstają 2 dokumenty powiązane ze sobą z różnymi cenami.

Do tej pory otrzymywaliśmy raczej zgłoszenia, że WZ wydajemy "bez ceny", a szczegóły cen ustala się dopiero przy fakturowaniu, dlatego też nie jest aktualizowany dokument WZ, który został już wydany klientowi. 

 

Dnia 11.05.2018 o 07:51, Marcin Gryska napisał:

Może chociaż dodać uprawnienie blokady zmiany ceny do dokumentu zbiorczego?

Nie posiadamy w planach dodania takiego uprawnienia.

Link to postu
  • 2 lata później...

U mnie jest taki problem, że jeśli wystawiam fakturę i drukuje do niej również WZ, to mam złe ceny i złe wartości dokumentu WZ.

Używam dla towarów różnych jednostek miar. Główna są najczęściej kg, ale używam też, na potrzeby zamówień od klientów, opakowań lub sztuk.

Dla ułatwienia przyjmowania zamówień ustawione mam te dodatkowe  j.m. jako "jednostka miary przy sprzedaży" i wtedy w ZK podpowiada mi właśnie te najpowszechniej używane do zamówień: szt. lub opak. Nie muszę wtedy zmieniać za każdym razem j.m. przy każdej pozycji w trkacie przyjmowania zamówienia od klienta.

 

Sprzedaje te towary zawsze w kg i przy wypisywaniu faktury poprawiam te j.m., bo tylko wtedy mogę sobie na to pozwolić. 

 

Zauważyłem, że na WZ drukuje mi ceny dla tych pierwotnie wybranych i w kartotekach (ruchach asortymentów) ceny tych rozchodów są też za opakowania lub sztuki, choć ilość rozchodowana jest w kg.  Trudno wtedy sprawdzić po jakiej cenie dany asortyment był w poszczególnych transakcjach sprzedawany.

Ostatecznie wartości WZ i FS też się różnią i to powoduje konsternacje. To niedopuszczalne.

 

Proszę o informację jak to naprawić.

Link to postu

Nie pisze nawet o zmianie ceny na gotowej fakturze.

Piszę o przypadku, w którym zmiana ceny/jednostki jest wprowadzana w trakcie wystawiania faktury z wcześniej przygotowanego ZK. Przecież ZK to nie jest jeszcze ruch magazynowy, wiec dlaczego w kartotekach zapisuje z ceną z ZK? Przecież ilości można zmieniać, to dlaczego nie ceny lub jednostki?

Link to postu
8 godzin temu, Jacek Magiera napisał:

Nie ma parametru, który w przypadku zmiany ceny lub jednostki miary na FS spowoduje ich aktualizację na WZ.

Panie Jacku, mam nadzieję, że tylko źle zrozumiał Pan problem :) Tu nie chodzi o wystawienie FS na podstawie WZ tylko o wystawienie FS z automatycznym WZ.

W dniu 1.12.2020 o 20:59, Rafał B. napisał:

Zauważyłem, że na WZ drukuje mi ceny dla tych pierwotnie wybranych i w kartotekach (ruchach asortymentów) ceny tych rozchodów są też za opakowania lub sztuki, choć ilość rozchodowana jest w kg.  Trudno wtedy sprawdzić po jakiej cenie dany asortyment był w poszczególnych transakcjach sprzedawany.

Ostatecznie wartości WZ i FS też się różnią i to powoduje konsternacje. To niedopuszczalne.

To zdecydowanie błąd programu. Tak nie może być.

W dniu 1.12.2020 o 20:59, Rafał B. napisał:

Proszę o informację jak to naprawić.

Samodzielnie Pan tego nie naprawi, ale wydaje mi się, że powinien Pan zmienić w Konfiguracja -> Parametry Subiekta -> Po zmianie jednostki miary: Przelicz ilość na nową jednostkę. Przy takim ustawieniu problem nie występuje, a dodatkowo program automatycznie przeliczy ilość do nowej jednostki.

Link to postu
17 godzin temu, Rafał B. napisał:

Piszę o przypadku, w którym zmiana ceny/jednostki jest wprowadzana w trakcie wystawiania faktury z wcześniej przygotowanego ZK. Przecież ZK to nie jest jeszcze ruch magazynowy, wiec dlaczego w kartotekach zapisuje z ceną z ZK? Przecież ilości można zmieniać, to dlaczego nie ceny lub jednostki?

Proszę pokazać na screenach, krok po kroku co dokładnie Pan klika i gdzie występuje błąd. Dodatkowo proszę o screeny z Parametrów Subiekta oraz Typów dokumentów dla Faktury VAT sprzedaży oraz Wydania zewnętrznego.

10 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Panie Jacku, mam nadzieję, że tylko źle zrozumiał Pan problem :) Tu nie chodzi o wystawienie FS na podstawie WZ tylko o wystawienie FS z automatycznym WZ.

Skupiłem się na takim scenariuszu, ponieważ wystawiając FS z autoWZ na podstawie ZK nie powtarzam takiego zachowania programu (sprawdzałem na kilku podmiotach, na różnych towarach) ;) Jeśli u Pana również występuje ten problem, to również poproszę o screeny z Parametrów Subiekta, typów dokumentów FS i WZ oraz dokładnym pokazaniu na screenach, co po kolei Pan klika. 

Edytowane przez Jacek Magiera
Link to postu

1. Założyłem nowy podmiot w Subiekcie i nie zmieniałem żadnych parametrów.

2. Dodaję nowy towar:

2020-12-03_17h52_10.thumb.png.6d5d938539d81c511ac29934d66fc4a5.png

2020-12-03_17h54_08.thumb.png.c42a0ec666535fa2c2c229a3b4aa74d2.png

2a. Dodaję PW na 100 kg tego towaru.

3. Wystawiam ZK:

2020-12-03_17h56_14.thumb.png.a8bda1a20d43e130010d4ca38a8f674e.png

4. Realizuję ZK -> FS i w formatce faktur, przez zapisem, zmieniam jednostkę na kg i ilość na 5.

2020-12-03_17h59_21.thumb.png.b37de1f45571d967f1242f98e5b52e37.png

Cena automatycznie zmieniła się na 10 zł - prawidłowo.

 

5. Zapisuję i w oknie wydruku otwieram podgląd WZ:

2020-12-03_18h01_10.png.ab9618daadc7e3284df4a72a816559c0.png

Jak widać, cena jest błędna. Jest 50 zł, a powinno być 10 zł.

 

Natomiast gdy w parametrach subiekta zmieniłem:

 2020-12-03_18h03_56.png.ac412468d2472b190a8a7da3343ab52d.png

to problemu w żaden sposób nie udało mi się powtórzyć.

Link to postu

Problem zostanie rozwiązany w wersji 35 (wersji wiosennej). Rozwiązaniem na ten moment jest sposób, który opisał Pan Jacek - ustawienie parametru Po zmianie jednostki miary na Przelicz ilość na nową jednostkę. Ze względu na to, iż ten parametr jest hierarchiczny, to jego ustawienie należy zweryfikować w Parametrach Subiekta, Parametrach sprzedaży i Typach dokumentów dla Faktury VAT sprzedaży.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...