Skocz do zawartości

Export danych (produktów) z bazy Sello do Excela

Polecane posty

Dzień dobry,
Z racji tego, że prowadzę sprzedaż opartą o lokalną hurtownię nie posiadam na stanie większości towarów.
Stany na aukcjach sprawdzam sobie porównując Indeksy produktów z indeksami hurtowni.
Z racji tego, że produktów robi się coraz więcej, a dodawanie produktu w Sello potem w excel itd jest czasochłonne chciałem dopytać czy jest możliwość wyeksportowania wszystkich indeksów produktów i nazw do Excela?

Link to postu

W excelu można utworzyć połączenie do bazy danych SQL i mieć podgląd stanów na żywo.

image.png.916ed8f3f6789932f80f1524eb10c840.png

W oknie podajemy dane do zalogowania się do serwera i bazy danych oraz instrukcję SQL. Poniżej wpisałem polecenie wyciągające dane o towarach.

image.png.d8a35e253b6931aa2509250fa50c7ef9.png

 

select it_id ID, it_Name Nazwa, it_Symbol Symbol, it_Price Cena, it_Stock Stan from it__Item

W efekcie w excelu pojawiają się dane z bazy Sello. (Przy okazji możecie podziwiać dziwne nazwy towarów generowane przez nasze narzędzie do generowania danych testowych ;) ).

image.png.4633ff6c8ae7641c086463072ecd622e.png

Dane te można w każdej chwili odświeżyć korzystając z przycisku Odśwież:

image.png.7dacbbf4cfc02e6c0ec4b4ba1821f4e9.png

 

 

Link to postu

Bartosz Rosa jesteś najlepszy :) właśnie o to chodziło zaraz będę testował. 
Teraz wrzucenie produktów z hurtowni i porównanie ich z sello zajmie mi chwilkę. I nie będę musiał się bawić w dodawanie produktów w Sello a potem excel, a idąc dalej jeszcze ten plik z excela mogę zamienić na CSV i na sklep wrzucić :) Czy pola własne też można dodać do excela? 

Jeszcze raz ogromne podziękowania za błyskawiczną odpowiedź. 

Link to postu

To już nie będę póki co tak kombinował :) I tak jest super wszystko mam w excelu. 
Chodzi mi tylko po głowie jeszcze jedna sprawa. Ale to już chyba z czystego lenistwa :D lub żeby nie zaprzątać sobie tym głowy.
Mam wszystkie produkty z tabeli Sello. Wrzucam do niej produkty z hurtowni (mają takie same indeksy) i gdy excel napotka sprzeczność czyli na allegro jest chociaż 1 szt wystawiona, a w hurtowni jest 0 to automatycznie do ceny produktu dodaje np 100zł :) by aukcji nie zakańczać i oczywiście odwrotnie. 
Wiem Wiem to już pewnie przegięcie by było hehe >:D>:D

Link to postu
  • Bartosz Rosa zmienił tytuł na Export danych (produktów) z bazy Sello do Excela

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...