Skocz do zawartości

Kopiuj-wklej schowek [sugestia]

Polecane posty

Schowek - super, że ta długo oczekiwana funkcja w końcu pojawiła się na horyzoncie.
Doczytałem w dziale Laboratorium możliwe scenariusze wykorzystania i... "czapki z głów" Panowie.

Mam kilka drobnych sugestii:

1. W tej chwili do schowka można skopiować wszystkie pozycje - no i sympatycznie.
Przydałaby się jednak MULTIWYBÓR w formatkach, np. w ZK, gdzie po zaznaczeniu wybiórczo 1 lub kilku pozycji na raz (np. trzymając CTRL)... w kolejnym kroku moglibyśmy (wcześniej zaznaczone) pozycje wrzucić do schowka. Jeśli MULTIWYBÓR nie jest do ogarnięcia z jakiś powodów, wówczas rozważcie Państwo implementację (chociaż) zrzucania do schowka pojedynczych pozycji.

2. Co do skrótu CTRL+1 o którym pisze Pan Marek Pyznarski, to mimo, ze teoretycznie niekoniecznie jest super intuicyjny to w mojej opinii jest bardzo wygodny w użyciu więc popieram pomysł.
No chyba, że można wykorzystać klasykę w postaci, CTRL+C i V? W sumie może i intuicyjne dla "większości" userów, jednak wdusić na klawiaturze już nie tak łatwo jak w/w kombinację więc zdecydowanie CTRL+1.

3. W schowku docelowym, do jego "obróbki" też by się przydało zaznaczanie poprzez MULTIWYBÓR.

4. W schowku docelowym, do usuwania poszczególnych pozycji dobrze by było aby działał klawisz DEL (a nie tylko usuwanie spod PPM).

5. Schowek docelowo ma być oddzielnym modułem, no ok.
Bardzo pożytecznym byłoby gdyby ten moduł można było wyświetlić (dodatkowo) "na najwyższej warstwie" w programie, czyli na wierzchu danej formatki/widoku, np. na ZD i z tego schowka zrzucać wybrane pozycje do formatki (taki sposób działania jest bardziej czytelny niż kopiowanie z schowka który de fakto jest oddzielnym modułem - widokiem).  Oczywiście takie okienko schowka powinno się dać dowolnie rozciągnąć, wyłączyć, przenieść, zminimalizować. 
 

 schowek.thumb.jpg.3352b9ac5ccb68921cf4470919ea6a9f.jpg

 

6. W pkt. 5 posłużyłem się słowem "zrzut", chodzi o to, że oprócz kopiowania schowka, przydałaby się równolegle funkcja przeklejania, czyli wkleja do np. formatki ale jednocześnie usuwa z schowka.

7. W schowku przydałaby się kolumna z informacją, skąd skopiowano dany asortyment (z jakiego ZK, FS, OE czy może z AS)

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Kopiuj-wklej schowek [sugestia]
Dnia 23.05.2018 o 20:04, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Schowek - super, że ta długo oczekiwana funkcja w końcu pojawiła się na horyzoncie.
Doczytałem w dziale Laboratorium możliwe scenariusze wykorzystania i... "czapki z głów" Panowie.

Dziękuję w imieniu koleżanek i kolegów :)

 

Dnia 23.05.2018 o 20:04, Użytkownik GT/NEXO napisał:

1. W tej chwili do schowka można skopiować wszystkie pozycje - no i sympatycznie.
Przydałaby się jednak MULTIWYBÓR w formatkach, np. w ZK, gdzie po zaznaczeniu wybiórczo 1 lub kilku pozycji na raz (np. trzymając CTRL)... w kolejnym kroku moglibyśmy (wcześniej zaznaczone) pozycje wrzucić do schowka. Jeśli MULTIWYBÓR nie jest do ogarnięcia z jakiś powodów, wówczas rozważcie Państwo implementację (chociaż) zrzucania do schowka pojedynczych pozycji.

Niestety tego nie da się w łatwy sposób zrobić, wynika to technicznie z ograniczeń grida edycyjnego. Natomiast jest obejście: najpierw kopiujemy wszystkie pozycje, a następnie w raporcie Dokumenty w schowku możemy zrobić multiwybór i z zaznaczonych pozycji wypisać dokument.

 

Dnia 23.05.2018 o 20:04, Użytkownik GT/NEXO napisał:

2. Co do skrótu CTRL+1 o którym pisze Pan Marek Pyznarski, to mimo, ze teoretycznie niekoniecznie jest super intuicyjny to w mojej opinii jest bardzo wygodny w użyciu więc popieram pomysł.
No chyba, że można wykorzystać klasykę w postaci, CTRL+C i V? W sumie może i intuicyjne dla "większości" userów, jednak wdusić na klawiaturze już nie tak łatwo jak w/w kombinację więc zdecydowanie CTRL+1.

Prawdopodobnie tak zrobimy.

 

Dnia 23.05.2018 o 20:04, Użytkownik GT/NEXO napisał:

3. W schowku docelowym, do jego "obróbki" też by się przydało zaznaczanie poprzez MULTIWYBÓR.

Już jest w raporcie, będzie także w moduliku.

 

Dnia 23.05.2018 o 20:04, Użytkownik GT/NEXO napisał:

4. W schowku docelowym, do usuwania poszczególnych pozycji dobrze by było aby działał klawisz DEL (a nie tylko usuwanie spod PPM).

Oczywiście, dodamy skrót w wersji letniej.

 

Dnia 23.05.2018 o 20:04, Użytkownik GT/NEXO napisał:

5. Schowek docelowo ma być oddzielnym modułem, no ok.
Bardzo pożytecznym byłoby gdyby ten moduł można było wyświetlić (dodatkowo) "na najwyższej warstwie" w programie, czyli na wierzchu danej formatki/widoku, np. na ZD i z tego schowka zrzucać wybrane pozycje do formatki (taki sposób działania jest bardziej czytelny niż kopiowanie z schowka który de fakto jest oddzielnym modułem - widokiem).  Oczywiście takie okienko schowka powinno się dać dowolnie rozciągnąć, wyłączyć, przenieść, zminimalizować. 

Ten pomysł odnotujemy na przyszłość, ale tą dalszą. Tymczasem mogę zaproponować "zamiennik" - w liście asortymentu wywoływanej na dokumencie przez klawisz F2, w menu kontekstowym dostępne jest polecenie pokazania pozycji ze schowka.

 

Dnia 23.05.2018 o 20:04, Użytkownik GT/NEXO napisał:

6. W pkt. 5 posłużyłem się słowem "zrzut", chodzi o to, że oprócz kopiowania schowka, przydałaby się równolegle funkcja przeklejania, czyli wkleja do np. formatki ale jednocześnie usuwa z schowka.

Sugestię odnotowujemy.

 

Dnia 23.05.2018 o 20:04, Użytkownik GT/NEXO napisał:

7. W schowku przydałaby się kolumna z informacją, skąd skopiowano dany asortyment (z jakiego ZK, FS, OE czy może z AS)

Dodamy w wersji letniej, jako dodatkowa kolumna "Źródło". Jeśli pozycje będą pochodzić z konkretnego dokumentu - będziemy wyświetlać jego numer. Jeśli z dokumentu niezapisanego - pokażemy typ dokumentu (np. Paragon imienny), a jeśli z kartoteki  - kolumna pozostanie pusta.

 

Dziękujemy za czas poświęcony na testowanie i przekazane uwagi!

Link to postu

Podłączam się tu bo także testuję od paru dni Z ZACHWYTEM nową funkcję - przychylam się do "CZAPEK Z GŁÓW" :) - to naprawdę kamień milowy i moim zdaniem jedna z ważniejszych zmian ever w NEXO.

Jedna funkcja opisywana jednak w LABORATORIUM i ustawialna w parametrach nie działa. Mam na myśli kopiowanie z zewnętrznych źródeł "Opis pozycji" - bez względu na to czy kolumnie w Excelu nadam nazwę "Opis" czy "Opis pozycji" czy "Opis z pozycji" - nie zgrywa się ona do schowka nexo. Sprawdzałem to na różnych dokumentach i w różnych ustawieniach i nic.

Proszę o podpowiedź lub sprawdzenie, bo faktycznie byłaby nieoceniona - jeśli z Excela wprowadzam nową pozycję to np. kopiuję sobie "Symbol" do "Opisu" i w dokumencie mam Usł.Jedn. z Nazwą i Symbolem w "Opisie Pozycji".  A widzę że nawet o kopiowanie LP zadbaliście, więc to na pewno jakieś niedopatrzenie (może moje)

Edytowane przez ERGIE Koncept
Link to postu
10 godzin temu, ERGIE Koncept napisał:

Podłączam się tu bo także testuję od paru dni Z ZACHWYTEM nową funkcję - przychylam się do "CZAPEK Z GŁÓW" :) - to naprawdę kamień milowy i moim zdaniem jedna z ważniejszych zmian ever w NEXO.

Dziękujemy i cieszymy się, że nowa funkcja zbiera tak pozytywne opinie :)

10 godzin temu, ERGIE Koncept napisał:

Jedna funkcja opisywana jednak w LABORATORIUM i ustawialna w parametrach nie działa. Mam na myśli kopiowanie z zewnętrznych źródeł "Opis pozycji" - bez względu na to czy kolumnie w Excelu nadam nazwę "Opis" czy "Opis pozycji" czy "Opis z pozycji" - nie zgrywa się ona do schowka nexo. Sprawdzałem to na różnych dokumentach i w różnych ustawieniach i nic.

Rzeczywiście, funkcja ta nie działa (nie bez powodu udostępniliśmy schowek w laboratorium). W wersji letniej zostanie to naprawione.

Link to postu

Oczywiście koleżankom też dziękujemy.
Moje faux pas :$

Ad. 5
Super, cieszę się.  :)  
Tak naprawdę to co już zaproponowaliście rozwiązuje 90% tematyki problemu.
Mój postulat to jedynie szlif, bo idealnie jest widzieć schowek w tym samym widoku co formatka docelowa (niż się przełączać między widokami) 
Oczywiście mówię o sytuacjach minimalnie bardziej skomplikowanych (niż kopiownaie 1:1), gdy w schowku są dane z kilku wcześniejszych kopiowań.
Zamiast "latającego schowka na warstwie" które w sumie estetycznie to pewnie średnim jest rozwiązaniem...  tak myślę, że lepszym rozwiązaniem estetycznie i ergonomicznie byłoby umieszczenie schowka wprost w wszystkich formatkach, tuż pod listą asortymentu (patrz wizualizacja, poniżej). Oczywiście taki schowek mógłby być domyślnie zwinięty aby nie zaburzać czytelności danych a jedynie wywoływany (rozwijana kurtyna) gdy zachodzi potrzeba.
Gdybyście to ogarneli to byłoby to mistrzostwo Świata, dziś jest Europy ;-)


5b0e5b026a37c_Beztytuu.thumb.png.51e7ad7ee7c19b47101ab8b3d6d3f931.png

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 4 tygodnie później...
Dnia 29.05.2018 o 06:23, Marek Pyznarski napisał:

4. W schowku docelowym, do usuwania poszczególnych pozycji dobrze by było aby działał klawisz DEL (a nie tylko usuwanie spod PPM).

Oczywiście, dodamy skrót w wersji letniej.

Czy ver. 21 to wersja letnia?
Pytam bo testuje schowek i klikając DEL na danej pozycji, nexo próbuje usunąć definitywnie całą kartotekę.
W schowku spodziewam się "obrabać" schowek a nie AS, mówiąc krótko jeśli Państwo chcą zostawić elastyczność definitywnego usuwania to raczej ta funkcja powinna znaleźć się pod PPM.
 

Całościowo schowek super funkcja!

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
17 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Czy ver. 21 to wersja letnia?

Tak.

17 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Pytam bo testuje schowek i klikając DEL na danej pozycji, nexo próbuje usunąć definitywnie całą kartotekę.
W schowku spodziewam się "obrabać" schowek a nie AS, mówiąc krótko jeśli Państwo chcą zostawić elastyczność definitywnego usuwania to raczej ta funkcja powinna znaleźć się pod PPM.

CTRL+DEL usunie pozycje ze schowka, obie pozycje znajdują się pod PPM ;)

schowek.thumb.png.2233c00afa56c1b0a87ab31f50d0df9b.png

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Do sugestii dotyczących schowka dodał bym jeszcze potrzebę wykorzystania go na liście składników kompletu. Chciał bym zauważyć że segment kompletowania nie specjalnie się rozwija względem innych segmentów sytemu. W przypadku kiedy wyszukiwanie wg instynktu nie wystarcza i trzeba każdorazowo po wprowadzeniu jednego składnika uruchamiać listę asortymentu nie jest to zbyt komfortowe, a wystarczyło by pewnie dodać możliwość ciągłego wprowadzania asortymentu z listy jak to ma miejsce podczas wprowadzania asortymentu np. do zamówień, ofert itp.

Link to postu
11 godzin temu, Krzysztof Pierzynowski napisał:

podczas dodawania kompletu nie przenoszone są ilości asortymentu tak jak to ma miejsce w przypadku dodawania zawartości schowka do listy asortymentu np. faktury, da się coś z tym zrobić?

Niestety aktualnie trzeba robić to ręczenie, aczkolwiek w planujemy dodanie w przyszłości takiej funkcjonalności.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Sugestia
Gdy kopiuje towary wcześniej potraktowane jako materiał to po przekopiowaniu znów są one towarami a nie materiałem doczepionym do usługi wiodącej.
Byłoby idealnie gdyby kopiowanie działało jednak 1:1 (uwzględniajac wczesniejsze potraktowanie towarów jako materiał)

Da radę Panie Marku?
Z góry dzięki.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...