Skocz do zawartości

Problem z biblioteką Newtonsoft.Json w wersji 20

Polecane posty

Posypały mi się wszystkie drukowania sferyczne w wersji 20. Zwraca błąd przy pobieraniu Podmiotu, celem znalezienia wzorca wydruku:

Cytat

Microsoft.Practices.Unity.ResolutionFailedException: Resolution of the dependency failed, type = "InsERT.Moria.SladRewizyjny.ISladRewizyjnyPrivate", name = "(none)".

Exception occurred while: Calling constructor InsERT.Moria.SladRewizyjny.SladRewizyjny(InsERT.Mox.Runtime.IInjectionContainer container, InsERT.Mox.Work.UnitOfWork injectionScope).

Exception is: TargetInvocationException - Obiekt docelowy wywołania zgłosił wyjątek.

-----------------------------------------------

At the time of the exception, the container was:

 

  Resolving InsERT.Moria.SladRewizyjny.SladRewizyjny,(none) (mapped from InsERT.Moria.SladRewizyjny.ISladRewizyjnyPrivate, (none))

  Calling constructor InsERT.Moria.SladRewizyjny.SladRewizyjny(InsERT.Mox.Runtime.IInjectionContainer container, InsERT.Mox.Work.UnitOfWork injectionScope)  ---> System.Reflection.TargetInvocationException: Obiekt docelowy wywołania zgłosił wyjątek. ---> System.IO.FileLoadException: Nie można załadować pliku lub zestawu 'Newtonsoft.Json, Version=6.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=30ad4fe6b2a6aeed' lub jednej z jego zależności. Zlokalizowana definicja manifestu zestawu nie odpowiada odwołaniu do zestawu. (Wyjątek od HRESULT: 0x80131040)

   w InsERT.Moria.SladRewizyjny.SladRewizyjny..ctor(IInjectionContainer container, UnitOfWork injectionScope)

   --- Koniec śladu stosu wyjątków wewnętrznych ---

   w System.RuntimeMethodHandle.InvokeMethod(Object target, Object[] arguments, Signature sig, Boolean constructor)

   w System.Reflection.RuntimeConstructorInfo.Invoke(BindingFlags invokeAttr, Binder binder, Object[] parameters, CultureInfo culture)

   w InsERT.Mox.Runtime.Unity.ReflectionBuildPlanPolicy.DoConstructorInjection(IBuilderContext context)

   w InsERT.Mox.Runtime.Unity.ReflectionBuildPlanPolicy.BuildUp(IBuilderContext context)

   w Microsoft.Practices.ObjectBuilder2.BuildPlanStrategy.PreBuildUp(IBuilderContext context)

   w Microsoft.Practices.ObjectBuilder2.StrategyChain.ExecuteBuildUp(IBuilderContext context)

   w Microsoft.Practices.Unity.UnityContainer.DoBuildUp(Type t, Object existing, String name, IEnumerable`1 resolverOverrides)

   --- Koniec śladu stosu wyjątków wewnętrznych ---

   w Microsoft.Practices.Unity.UnityContainer.DoBuildUp(Type t, Object existing, String name, IEnumerable`1 resolverOverrides)

   w Microsoft.Practices.Unity.UnityContainer.Resolve(Type t, String name, ResolverOverride[] resolverOverrides)

   w Microsoft.Practices.Unity.UnityContainerExtensions.Resolve[T](IUnityContainer container, ResolverOverride[] overrides)

   w InsERT.Mox.Runtime.Unity.UnityAdapter.GetObject[T]()

   w InsERT.Moria.SladRewizyjny.ZaladowanieObiektuAdvice.Execute(IJoinpoint joinpoint)

   w InsERT.Mox.Aop.RuntimeWeavedJoinpoint.Proceed()

   w InsERT.Mox.Aop.Weaver.RuntimeWeave(RuntimeWeavedJoinpoint joinpoint, Action coreOperation)

   w InsERT.Mox.BusinessObjects.BusinessObject`3.DoInitialize()

   w InsERT.Mox.BusinessObjects.BusinessObject`3.InitializePossiblyDeferred(Boolean considerAddingMode)

   w InsERT.Mox.BusinessObjects.BusinessObject`3.Load(TId id)

   w InsERT.Mox.BusinessObjects.ObiektyBiznesowe`3.ZnajdzPoKluczuGlownym[TObiektBiznesowy](TId id)

   w InsERT.Mox.BusinessObjects.ObiektyBiznesowe`3.Znajdz[TObiektBiznesowy](TEncja encja)

   w InsERT.Mox.BusinessObjects.ObiektyBiznesowe`4.Znajdz(TEncja encja)

   w SynchronousSocketListener.StartListening() w f:\SferaDEV\Sfera\Sfera\Program.cs:wiersz 2265 {"function":"printWZ","id":"253665","type":"org"}

Linia, kodu, której dotyczy błąd:

Dokument dokument = dokumenty.Dane.Wszystkie().Where(d => d.Id == id).Single();
using (var podmiot = sfera.PodajObiektTypu<IPodmioty>().Znajdz(dokument.Podmiot))
{...

POMOCY!?!?!?!?!?!

Edytowane przez Jarek KοIaѕa
zmiana tytułu
Link to postu

No wersja raczej jest:

version.thumb.PNG.4e71bc7ce69d3817a21d57c3feac1f27.PNG

 

Trochę zgłupiałem :( Do tej pory wszystko działało bez zarzutu. Zresztą, dziwne, że wskazuje na brak biblioteki, skoro jest ona potrzebna do obsługi danych, które wysyłam do aplikacji Sferycznej i to działa bez problemu, bo widzę po komunikatach i innych modułach w tej aplikacji. Problem pojawia się dokładnie przy wyborze podmiotu w tych funkcjach od drukowania.

Link to postu

Aha, to wy ją wrzucacie w SDK, niespodzianka :) A ja podpinam Swoją, to może to jest problem?

sdk.thumb.PNG.453950790091d764e6ec3cd3025c936e.PNG

Nie używam akurat VS 2017, ze względu na licencję, mam Sharp Developera i podpiętą wersję najnowszą w referencjach. Jak kompiluje, to do folderu BIN kopiuje się także ta najnowsza wersja, bo sprawdziłem. Zaraz spróbuję jeszcze waszej z SDK.

Link to postu
3 minuty temu, Jarek KοIaѕa napisał:

Staramy się dostarczać w SDK wszystko co jest potrzebne do uruchomienia.

I super. No teraz sprawa wyjaśniona. Przestawiłem na korzystanie z waszej. Tylko nie usuńcie, jak wam się znudzi :P

Aczkolwiek, nadal dziwi mnie to, że przez jakieś 6 wersji, nie miałem takiego problemu. W wersji 19, też macie bibliotekę 6.0.8.18111 :)

Link to postu

Wszystkie potrzebne pliki można zawsze pobrać z odpowiedniego katalogu Deployments. SDK ma za zadanie tylko ułatwić tworzenie rozwiązań. Jakby więc znikła w którejś wersji to wiadomo co zrobić. ;)

Co do problemów to należałoby to dokładnie prześledzić. Posprawdzać referencje realnie wkompilowane w moduły, użyć Fusion Loga, żeby zobaczyć co się dzieje w czasie uruchamiania, czyli co i skąd jest ładowane. Bardzo pomaga też debuggowanie. Niestety, w skrajnych przypadkach, zajmuje to długie godziny.

Link to postu
3 minuty temu, Jarek KοIaѕa napisał:

Niestety, w skrajnych przypadkach, zajmuje to długie godziny.

Dokładnie. Na tą chwilę, ogarniam wszystko co mi się posypało w wersji 20, plus jeszcze RODO, tak że ważne, że przywróciłem do działania moje programy do e-faktur, bo dział handlowy i tak już mnie nienawidzi w tym tygodniu ;)

Link to postu
1 minutę temu, Radomił Ząbik napisał:

Dokładnie. Na tą chwilę, ogarniam wszystko co mi się posypało w wersji 20, plus jeszcze RODO, tak że ważne, że przywróciłem do działania moje programy do e-faktur, bo dział handlowy i tak już mnie nienawidzi w tym tygodniu ;)

Powinien raczej być wdzięczny... No, ale cóż.

Na pewno przyczyniły się też do tego zmiany struktur, ale niestety było to konieczne w związku z RODO.

Link to postu
1 minutę temu, Jarek KοIaѕa napisał:

Powinien raczej być wdzięczny... No, ale cóż.

Wszystko zależy od struktury firmy :) U was, Pan jest programistą, robi Pan pieniądze, jest Pan ważny. U nas handlowiec robi pieniądze, a teraz uzupełnia dane w systemie (bo czekaliśmy na aktualizację), nie wysyłają mu się e-faktury, a oferty klientom robić trzeba, on ich nie robi, szef jest niezadowolony, na końcu wina działu IT, jakkolwiek by się nie starali. No takie życie :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...