Skocz do zawartości

Nexo brak licencji

Polecane posty

Cały czas walczę z brakiem licencji. Otóż licencje mam ponadto co potrzebuję tak na wszelki wypadek.

Fajnie że teraz jest jasny komunikat gdzie i ile licencji zajętych przez kogo To wiele wyjaśnia. Przedtem nie mogliśmy uruchomić programu bo np był ustawiony jako multiprogram a w gestorze mam mniej licencji niż na subiekcie. Ciągłe kłopoty z tego się robiły. Teraz jest komunikat.  MASZ ZA MAŁO LICENCJI NA PROGRAMIE GESTOR i mam wypisane kto zajmuje licencje na jakim komputerze. Brawo funkcja extra ale jakby mi ktoś mógł powiedzieć dlaczego ciągle licencje są zajmowane przez komputery i użytkowników wylogowanych.

Radze sobie tak że resetuje sql. No niby nic ale jak dodamy resety związane z sello do tego subiekt to zaczyna się robić niezłe zamieszanie. Wszyscy muszą wyłączać programy i muszę wchodzić na serwer i restartować sql sprawa beznadziejna.

 

Czy ktoś w subiekcie może jakoś coś wymyślić że jak program się wyłącza to żeby się wyłączył na amen i także połączenie z bazą zajmujące licencję. Bo to nie ukrywam niezły syf się robi przy przelogowywaniu użytkowników i wyłączaniu programu. Nie ma dnia żeby jedna albo dwie licencje nie wisiały

Link to postu

Panowie wasze rozwiązania niestety nie działają dlatego napisałem na forum. Czyli jeszcze raz napiszę

 

Wyłączam program na komputerze x zalogowany jako Henio następnie wyłączam program

Włączam powiedzmy za za 2 minuty czy godzinę lub 3 godziny na komputerze x lub y lub z, i loguje użytkownika Czesio

i jest brak licencji ponieważ użytkownik

henio na komputerze x z niej korzysta mimo że został wyłączony jakiś czas temu.

 

Dokładnie wisi połączenie z serwerem sql wiem o tym i właśnie to mi przeszkadza bo po co wisi mam trochą licencji subiekt i trochą mniej gestora i nie ukrywam że jest to problem jeżeli ktoś ma rozgrzebana robotę i muszę wyłączać jego komputer żeby się zakończyć wiszące połaczenia z sql zjadające licencje

 

Link to postu

No tak reset komputera który ma połączenie z sql pomaga. Ale to problem. Bo dla jednych to jest odwrócenie się do Henia i powiedzenie zrestartuj kompa a dla innych bieganie po piętrach w biurowcu czy tracenie czasu na dodzwonienie się.

 

Jest jakieś mądrzejsze rozwiązanie ? Czy w najbliższym czasie będzie jakaś poprawka z tym związana ?

Link to postu
2 godziny temu, Tomasz Padarz napisał:

Proszę upewnić się, że w pamięci końcówki nie wiszą żadne procesy nexo.

Może działają tam jakieś rozwiązania własne korzystające z licencji albo z jakiegoś powodu pozostaje proces nexo?

 

19 minut temu, Robert Mazurek napisał:

Jest jakieś mądrzejsze rozwiązanie ? Czy w najbliższym czasie będzie jakaś poprawka z tym związana ?

Nie znamy przyczyny takiego zachowania stąd moja powyższa prośba.

Link to postu

Mamy 42 licencje Subiekt/Gestor, wykorzystane czasem do 100%. Jeśli pojawi się taki problem, to wyłączenie programu powoduje zwolnienie tej licencji, więc NEXO raczej na 100% działa i nie ma problemu. Szukałbym problemu w Pana konkretnym komputerze, który blokuje te licencje. Proponował w przypadku, jak będzie ta blokada, wejść do Menadżer zadań i w zakładce Użytkownicy, sprawdzić, czy przypadkiem proces NEXO nie wisi na jakimś całkiem innym użytkowniku? Miewamy tak z pulpitem zdalnym, bo oczywiście każe się wyłączyć przed aktualizacją, ale niektórzy nie ogarniają krzyżyka od RDP, a od programu. Może być tak, że komputer wyłącza NEXO za długo, w między czasie użytkownik się wylogowuje i proces wyłączania jest wstrzymany. Może trzeba zaktualizować system? Reinstalacja? Ja bym szukał jednak w komputerze.

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
4 godziny temu, ROBERT GARBIAK napisał:

Czy coś się ruszyło w temacie mi pokazało że jeden komputer zablokował 2 licencje. Dopiero po restarcie bazy zwalnia licencji

Czy na tym komputerze pracuje jakieś rozwiązanie sferyczne?

Zajęcie dwóch stanowisk na jednej maszynie jest możliwe jeśli uruchomi się dwukrotnie subiekta na różnych użytkowników.

Tak jak pisałem powyżej, proszę upewnić się, że w pamięci końcówki nie wiszą żadne procesy nexo.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...