Skocz do zawartości

Blad bazy sello

Polecane posty

Jak na moje oko Dysk masz coś uszkodzony, albo właśnie zbliża się jego koniec. 

Naprawdę nie stać was na zainwestowanie choć trochę w politykę bezpieczeństwa? 

Kupić dwa dyski SSD, nawet 120GB (nie kupować Goodram CX100), zmontować to w RAID 1 (programowo Windows pro) lub sprzętowo przez BIOS, zrobić REINSTAL SQL i wskazać katalog DATA, aby wskazywał w jakieś miejsce na tym dysku. 

Potem jeszcze zrobić skrypty na kopie zapasową co np godzinę (pełną lub bardziej rozproszoną) i eksportować to gdzieś na np. google drive.. 

Podsyłam ciekawe linki:

https://forum.dobreprogramy.pl/t/problemy-z-dyskiem-twardym-bledy-crc/417337

https://social.msdn.microsoft.com/Forums/sqlserver/en-US/5fa13281-b6fc-4fda-8b20-de410d5b1e5c/the-operating-system-returned-error-23data-error-cyclic-redundancy-check?forum=sqldatabaseengine
https://social.msdn.microsoft.com/Forums/sqlserver/en-US/32d92b7e-acb6-4842-b079-2c29591bd05b/sql-backup-fails-error-23-cyclic-redundancy-check-fails?forum=sqldatabaseengine

 

Link to postu

Powiem tak, sam komputer nie jest wyłączany z zasilania i nagle restartowany chyba że sello zawiesi cały komputer. Kopię mamy robioną na serwer zewnętrzny dzięki temu możemy potem z ostatniej zrobionej kopii odbudować sobie ręcznie do stanu zepsucia ale to nam spowalnia pracę. 
Teraz tylko pytanie jak najlepiej sprawdzić dysk? I kolejna sprawa jest taka że jest to laptop nie najnowszy. Da radę go rozbudować czy myśleć nad zmianą?
Czeka mnie ciężka rozmowa z szefem :D

Link to postu

Słuchaj, są dwie opcje.

  1.  Zmieniasz pracę, naprawdę szkoda się denerwować, jak inwestowanie w bezpieczeństwo nazywasz "ciężką rozmową z szefem", poinformuj go, że baza przez upadający laptop jest uszkodzona i będzie coraz gorzej - szkoda naprawdę psychiki i nerwów! Po prostu wytłumacz jak sprawa ma się na rzeczy. 
  2. Przedstaw sprawę jasno, że taki leciwy sprzęt trzeba wymienić, najlepiej jakiś komp z 16 GB ramu lub 8 minimum, dyski gdzie ma być baza 2x SSD w raid 1, dyski gdzie system, zależy - może być HDD 2x lub SSD 2x. Najlepiej jakby to był jakiś i5 lub i7 i koniecznie windows pro, nie home.

 

PS: Niech się szef wstydzi, że dane klientów trzyma na tak bezsensownych rozwiązaniach, :/ niebawem nie będzie na czym tej bazy stawiać ;> 

PSS: A dasz głowę, że dane w kopii nie są uszkodzone, odtwarzałeś je w środowisku testowym?

 

Wracając do tematu, nie wiele można tu zdziałać, sprzęt upada po prostu. 

Link to postu
23 godziny temu, Mateusz Piecuch napisał:

Teraz tylko pytanie jak najlepiej sprawdzić dysk?

Na początek Właściwości dysku > Narzędzia > Sprawdzanie błędów. Jeśli Windows już tutaj wykryje problemy to czym prędzej zalecam wymianę dysku. Kiedyś zaliczyłem pad prywatnego dysku "znienacka". Zaczął wolniej odczytywać foldery. 2 dni później część plików była już uszkodzona. Oczywiście backup był, więc nic strasznego. Więc takich sygnałów nie należy lekceważyć.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Tak więc wracam do tematu bo Szef chce zakupić nowy komputer pod serwer ale ma to być Laptop.
Czy te kompy będą dawać radę? Zależy mi aby to ładnie działało i nie było problemów.

https://progres24.pl/laptopy-hp/10142-hp-probook-440-g4-i7-7500u-16gb-128ssd-fhd-mat-w10.html

https://progres24.pl/laptopy-hp/2686-hp-pavilion-17-i7-7500u-gtx1050-fhd-w10.html

Link to postu

Laptop pod serwer? Hehhe nieźle:D Chyba że to ma być taki serwer jednoosobowy, jeden komp w firmie i praca tylko na nim a do tego różne gry. Podstawowym problemem jest kwestia pracy 24h/7dni. Żaden laptop nie ma tak wydajnego chłodzenia i nie jest zbudowany do pracy ciągłej. Szkoda hajsu na takie rozwiązanie.

Ja bym zrobił tak - komp stacjonarny poleasingowy dell na win7 pro na dyskach ssd (~800zł) i do pracy codziennej laptop do stacji dokującej, który nie musi mieć takich wypasów ^-^ No chyba że Twój szef śpi na kasie ;D;D

Link to postu

Ciężko mi się wypowiedzieć, bo tutaj doświadczenie większe mają sprzedawcy. Natomiast moja wiedza teoretyczna jest taka, że laptop średnio nadaje się do zadań przeznaczonych dla serwera. W laptopie generalnie większość podzespołów jest słabszych (literka U w symbolu procesora) od ich odpowiedników dla "blaszaków". Do tego dochodzi kwestia chłodzenia, które w laptopie jest mniej wydajne i spowoduje szybsze zapchanie wiatraków "futerkiem" - z racji ich pracy na zwiększonych obrotach.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...