Skocz do zawartości

Korekta listy płac

Polecane posty

Mechanizm korekt w Gratyfikancie nexo działa tylko na różnice w wartościach składników. W Państwa przypadku różnice wystąpią wyłącznie w kwotach składek na ubezpieczenie wypadkowe - korekta wypłat nie zadziała. Trzeba więc  przeliczyć sumaryczne składki "ręcznie" - nie powinno to być trudne.

Co do korekt wypłat - wydaje się, że nie są potrzebne bo Państwa przypadek dotyczy wyłącznie składek płatnych przez pracodawcę.

Link to postu

Korekta jest potrzebna gdy po wyliczeniu wynagrodzeń zachodzą zmiany w danych wejściowych, z których te wynagrodzenia zostały naliczone (dokładnie ja w Pana przypadku). Na przykład pracownik donosi zwolnienie. Przy wprowadzaniu takiego zwolnienia w rozliczonym już miesiącu program zapyta czy skorygować naliczone wcześniej wypłaty. Jeśli się na to zgodzimy to następna wypłata obliczy różnice w wartościach składników i uwzględni je.

Tyle w żołnierskich słowach :)

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 3 lata później...

Dzień dobry

 

Również musiałam zmienić stawkę ubezpieczenia wypadkowego płaconego przez pracodawcę. Rozumiem, że te już wyliczone musze zmienić ręcznie.  Natomiast chciałam wyliczyć (testowo) wypłatę za październik i wciąż zaciąga mi informację o wyższej stawce 1,67%. Czy gdzieś jeszcze muszę zmienić ten parametr?

image.png.8eef9c2f6fa5f8ccac3599c7de406cb7.png

 

image.png.510045f4b9fa7d239fc5cdd11f9b109d.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...