Skocz do zawartości

No i jest Sello 1.28

Polecane posty

@Bartosz Rosa dlaczego nr 002590077383309XXX52 to błędny nr przesyłki dla Poczta OwP? Dostawa podpięta do Poczty. RUCH poszedł bez problemów.

BŁĄD (wstawiłem iXy ręcznie)

Cytat
Wysyłanie numerów paczek do serwisu aukcyjnego. Przekazano nieprawidłowy numer przesyłki. (00)2590077383309XXX52 dla dostawcy: Poczta Polska ( 6 )

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Również zadałem to pytanie do Allegro, bo wygląda na to, że coś się popsuło. W razie problemów z numerem przesyłki doraźnie można ustawić dostawcę Inny - Poczta Polska i wtedy powinien każdy numer przejść.

Taki sam komunikat wystąpi również, jeśli w formularzu na Allegro jest już dodana paczka o takim numerze. Informacje zwracane z Allegro przy dodawaniu przesyłek nie są zbytnio precyzyjne.

Link to postu
9 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Również zadałem to pytanie do Allegro, bo wygląda na to, że coś się popsuło. W razie problemów z numerem przesyłki doraźnie można ustawić dostawcę Inny - Poczta Polska i wtedy powinien każdy numer przejść.

Taki sam komunikat wystąpi również, jeśli w formularzu na Allegro jest już dodana paczka o takim numerze. Informacje zwracane z Allegro przy dodawaniu przesyłek nie są zbytnio precyzyjne.

 

OK.  Jako INNY przeszło.

Bartek, tak na szybko nie mogę znaleźć, gdzie znajduje się to miejsce:

image.png.59b02f2f1d854e5cd8065b83afb668ce.png

Link to postu
45 minut temu, gawcio . napisał:

Odnośnie 1.28 - coś kojarzę, że miało pojawić się pytanie przed usuwaniem powiązania dokumentów w najnowszej wersji? Udało się to?

 

Cytat

Transakcje

  • Dodano filtr umożliwiający wyświetlanie typów dokumentów
  • Dodano okno potwierdzenia chęci usunięcia powiązania z dokumentem

https://www.sello.pl/o-programie/lista-zmian/

Link to postu
8 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Bartek, tak na szybko nie mogę znaleźć, gdzie znajduje się to miejsce:

image.png.59b02f2f1d854e5cd8065b83afb668ce.png

W module Paczki

Wracając do błędu, 

Wysyłanie numerów paczek do serwisu aukcyjnego. Przekazano nieprawidłowy numer przesyłki. (00)2590077383309XXX52 dla dostawcy: Poczta Polska ( 6 )

 

może problem tkwi w nawiasach?

 

Link to postu
1 minutę temu, Alwin Kolano napisał:

W module Paczki

Tak, już się dopatrzyłem. Najpierw na wzór modułu AUKCJE szukałem w jakiejś dolnej zakładce...

 

2 minuty temu, Alwin Kolano napisał:

może problem tkwi w nawiasach?

Nie dodawałem nawiasów. Mój nr nadania zawierał tylko cyfry i to bez spacji.

No właśnie, KTO dodał nawiasy w komunikacie o błędzie? SELLO czy Allegro?

Link to postu
18 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Bartek, tak na szybko nie mogę znaleźć, gdzie znajduje się to miejsce:

W paczkach. Jeśli zresetujesz ustawienia grida to będziesz miał tak jak na screenie. Jeśli aktualizujesz bazę to nowe kolumny pojawiają się na końcu listy. Trzeba sobie przesunąć według uznania jeśli nie chcesz resetować ustawień.

10 godzin temu, Alwin Kolano napisał:

może problem tkwi w nawiasach?

Z naszych obserwacji to właśnie brak nawiasów sprawiał, że paczki nie przechodziły. Dodaliśmy "poprawianie" numeru i tuż przed wypuszczeniem pojawił się problem. Zgłoszone do Allegro, czekamy na odpowiedź. Strona www nie waliduje tego numeru (tzn. przechodzi on w dowolnej postaci), API zaś odrzuca, nie wiadomo dlaczego.

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Zgłoszone do Allegro, czekamy na odpowiedź.

Niech pomagają. Może uda się to wyprostować.

 

Fajne są czerwone plakietki. Proszę o dodanie ich do AUKCJI - dzisiaj mi ich brakowało, bo allegro pozgłaszało błędy (od dziś miała być możliwa zmiana cenników na paczkomaty...) i aż się prosiło by żeby pojawiła się czerwona plakietka... Dodawajcie gdzie są potrzebne... Extra pomysł.

 

A z innej beczki. Nagle zaczęły do mnie przychodzić powiadomienia mailowe o postach, a już się pogodziłem, przyzwyczaiłem i zaakceptowałem, że nie ma... Co muszę zaznaczyć/odznaczyć żeby je wyłączyć?

image.thumb.png.636c710688d9d73e51cc93db61aa3a22.png

(możliwe jest, że miałem wcześniej zaznaczone powiadomienia a teraz wyłączyłem, i się nie "odłączyły" z ustawień?)

Link to postu
37 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Spróbuj tam wyłączyć.

Zadziałało. Nigdy nie przewinąłem niżej... :D

 

28 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

co może być powodem braku generowanej synchronizacji do allegro w takiej sytuacji?

To nie jest zamówienie z allegro... :/

 

Link to postu
39 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Zadziałało. Nigdy nie przewinąłem niżej... :D

No ja właśnie wczoraj przypadkiem przewinąłem tę stronę gdy chciałem zmienić sobie konfigurację i też się zdziwiłem, że tam coś jeszcze jest ;).

Paczki są oznacza tylko jeśli pochodzą z Allegro i tylko jeśli jest formularz do transakcji przypisany. W innym wypadku to nie ma sensu :).

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Paczki są oznacza tylko jeśli pochodzą z Allegro i tylko jeśli jest formularz do transakcji przypisany. W innym wypadku to nie ma sensu :).

Jak najbardziej. Zapomniałem, że to inne zamówienie...

 

Ale mam inny przypadek. Skopiowałem z etykiet do sello nr paczkomatów allegro i jeden nie przeszedł. Co robić w takiej sytuacji? Wina po stronie API allegro?

Słyszałem już o tym skądinąd, że niektóre nr nie przechodzą... Jeśli tak, to może być rzeczywiście problem po stronie API...

inpost_synchro.JPG.923a70044bf132cd88b6c138b98f5ee0.JPG

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...