Skocz do zawartości

No i jest Sello 1.28

Polecane posty

Proszę o możliwość ściągnięcia ponownie Sello 1.28 ponieważ baza danych zaktualizowała mi się do właśnie tej wersji dziś poodłączałem stare wersje baz danych i obecnie nie mogę odpalić Sello, ponieważ zwraca mi błąd, iż struktura bazy danych jest nowsza od wersji zainstalowanego programu.

Proszę o pilną informację, ponieważ nie możemy w firmie w ogóle pracować... :/

Link to postu

Mam problem, który prawdopodobnie występował jeszcze przed 1.28. Mianowicie, przy generowaniu na nowo opisu aukcji trwającej nie przerabia mi kodów znaków na odpowiednie znaki, tak jakby nie działał "unescape_xml".

Kiedy normalnie wystawiam, to w aukcji przygotowanej mam tekst:

Cytat
  • Środowisko pracy Dopuszczalna temperatura pracy: 0℃~40℃ (32℉~104℉) Dopuszczalna temperatura przechowywania: -40℃~70℃ (-40℉~158℉) Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90%, niekondensująca Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90%, niekondensująca

...i po wystawieniu takiej aukcji tekst pozostaje w poprawnej formie na stronie allegro.

Problem pojawia się przy generowaniu opisu poprzez zmiany zbiorcze na aukcjach trwających. Po ponownym wygenerowaniu tego samego opisu tym samym szablonem tekst na stronie aukcji wygląda tak:

Cytat

Środowisko pracy Dopuszczalna temperatura pracy: 0℃~40℃ (32℉~104℉) Dopuszczalna temperatura przechowywania: -40℃~70℃ (-40℉~158℉) Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90%, niekondensująca Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90%, niekondensująca

Czyli znaki "℃", "℉" i inne, zostają przerobione przez "escape_xml" i pozostały kod też się wykonuje, ale "unescape_xml" już nie.

Czy ktoś inny też ma taki problem?

 
Link to postu

========================================================================
Aktualizacja podmiotu: SC_Sello z wersji: 1.260 do wersji: 1.28.1.2632 dnia: 2018-07-11
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.260_1.270.enc
Nie powiodło się wykonanie polecenia:

CREATE  CLUSTERED  INDEX IX_jb_Message
    ON jb_Message (jm_JobId)
    ON [PRIMARY]

Błąd 80040E14: Could not allocate space for object 'dbo.SORT temporary run storage:  422923822235648' in database 'SC_Sello' because the 'PRIMARY' filegroup is full. Create disk space by deleting unneeded files, dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.
Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Could not allocate space for object 'dbo.SORT temporary run storage:  422923822235648' in database 'SC_Sello' because the 'PRIMARY' filegroup is full. Create disk space by deleting unneeded files, dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

========================================================================
Aktualizacja podmiotu: SC_Sello z wersji: 1.260 do wersji: 1.27.0.2593 dnia: 2018-07-11
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.260_1.270.enc
Nie powiodło się wykonanie polecenia:

CREATE  CLUSTERED  INDEX IX_jb_Message
    ON jb_Message (jm_JobId)
    ON [PRIMARY]

Błąd 80040E14: Could not allocate space for object 'dbo.SORT temporary run storage:  422923828920320' in database 'SC_Sello' because the 'PRIMARY' filegroup is full. Create disk space by deleting unneeded files, dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.
Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Could not allocate space for object 'dbo.SORT temporary run storage:  422923828920320' in database 'SC_Sello' because the 'PRIMARY' filegroup is full. Create disk space by deleting unneeded files, dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.
 

Link to postu
2 godziny temu, Maciej mgzax napisał:

Czyli znaki "℃", "℉" i inne, zostają przerobione przez "escape_xml" i pozostały kod też się wykonuje, ale "unescape_xml" już nie.

Czy ktoś inny też ma taki problem?

Jak wygląda cały tag z modyfikatorami odnoszący się do opisu towaru?

@Faneo to jest problem z wielkością bazy, które zbliża się do limitu. Trzeba oczyścić najpierw bazę ze starszych danych: Pierwsze 3 skrypty z tego wątku:

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Bartek czy Allegro odpowiedziało coś wiążącego w sprawie numerów paczek ?

U mnie wygląda na to, że tylko DPD działa.

Poczta wcale nie działa, zaś Allegro InPost też nie działa, ale nie wiem czy z tego samego powodu.

Otóż Allegro InPost otrzymuje numery wprost z Menedżera InPostu.

Czy próba wysłania numeru do paczki, która już posiada numer w Allegro, także powinna się powieść ?

Link to postu

Nic jeszcze nie wiem. Próba wysłania do formularza numeru, który już jest nadany zwróci taki sam błąd, pt. niepoprawny numer przesyłki. Niestety przy dodawaniu paczek Allegro zwraca w zasadzie tylko 2 informacje, w różnych przypadkach dokładnie takie same. Być może importujecie jakimś innym kanałem te numery do paczek dla Poczty oraz InPostu i dlatego one nie przechodzą? Ewentualnie, sprawdźcie, czy po stronie Allegro znalazł się ten numer, być może z jakichś powodów Sello wznawia dwa razy ten sam request, pierwszy się powodzi a drugi powoduje błąd.

Link to postu
1 godzinę temu, Ks. Robak napisał:

W ustawieniach dostawców nie widzę opcji "wyłącz" czy "brak".

Nie ma jeszcze. Jedyna możliwość to nie wpisywać numeru nadania do paczki lub usuwać status zaplanowany z tych paczek przed wysłaniem do Allegro.

Dla zaawansowanych - w bazie można np. triggerem modyfikować wartość kolumny pc__Package.pc_SendingNumberSyncState na 0.

Link to postu

Tak, na chwilę obecną aby pozbyć się czerwonych linijek należy:

-zaznaczyć błędne paczki

-wybrać PPM "Anuluj wysyłanie numerów nadawczych...."

-wybrać PPM "Wyczyść błędy paczki".

Póki co można tak pracować, ale czekam z niecierpliwością na naprawienie tego problemu przez Allegro oraz na dorobienie wyłączenia wysyłania numerów dla konkretnych nadawców w Sello. W menedżerze paczek InPostu nie można wyłączyć wysyłania numerów do Allegro, więc Allegro InPost zawsze będzie musiał być pomijany przez Sello.

 

Drugim wyjściem jest usuwanie przez Sello wpisanego wcześniej numeru w Allegro i zastępowanie go tym numerem z Sello.

Niewpisywanie numerów do Sello zepsułoby całą dotychczasową logikę obsługi klienta, bo mam wiadomość po wysłaniu paczki z linkiem do śledzenia.

Edytowane przez Ks. Robak
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...