Skocz do zawartości

No i jest Sello 1.28

Polecane posty

Dnia 20.08.2018 o 21:29, Alwin Kolano napisał:

Potwierdzam, dziś pierwszy raz udało się wysłać PP, niestety Paczkomaty zwróciły błąd :(

 

Obserwuję temat od kilku tygodni i u nas od samego początku numery nadań Geis ok, InPost (Paczkomaty 24/7) ok, PP działa tylko jeśli zmienimy Operator przesyłki w Allegro na Inny. 

Dzisiaj postanowiłem zrobić test po sugestiach kolegów powyżej że w PP numery udało się wysłać i wygląda to mniej więcej tak:

Przy ustawieniach odpowiednio:

Operator w Allegro "Poczta Polska": Wysyłanie numerów paczek do serwisu aukcyjnego. Przekazano nieprawidłowy identyfikator operatora. Dostawca: Poczta Polska ( 6 Poczta Polska)
Operator w Allegro "Pocztex": Wysyłanie numerów paczek do serwisu aukcyjnego. Przekazano nieprawidłowy identyfikator operatora. Dostawca: Poczta Polska ( 15 Poczta Polska)
Operator w Allegro "Inny": Ok

Przetestowałem też wpisywanie numeru przesyłki ręcznie dla przewoźnika Poczta Polska bezpośrednio w Allegro:
Numer przesyłki w formacie: (00)66900773163625069 9 komunikat Allegro: Dodawanie nie powiodło się
Numer przesyłki w formacie: 00669007731636250699 komunikat Allegro: Wprowadziłeś numer przesyłki. Kupujący otrzyma informację mailem.

Według naszych doświadczeń Sello przekazując numer operatora Poczta Polska nie konwertuje numery przesyłek na prawidłowe i stąd wyrzuca błąd.

Proszę zespół Sello o informację kiedy można spodziewać się jakiś poprawek w tym zakresie? Nawiązując do ostatnich zmian oceny czasu wysyłki na Allegro szczególnie przy Poczcie Polskiej jest to sprawa dosyć nagląca, pewnie jak większość sprzedawców również i nam za opóźnienia w przesyłkach PP lecą oceny w dół. Po wysłaniu numeru nadania i weryfikowaniu ich przez Allegro problem częściowo zostałby zażegnany. 

Prośba też do kolegów lub do koleżanek (jeśli takowe na forum są) i poradzili sobie z wysyłaniem/powiązaniem wysyłek numerów PP z operatorem Allegro "Poczta Polska" o poradę. Może coś przeoczyliśmy. 

Edytowane przez s 351
Link to postu

U mnie tak jak pisałem numery PP trafiają do Sello (w skrócie po przez INSERT w SQL) - numery są w postaci czysto cyfrowej (bez nawiasów, spacji tj. ) i te numery nagle zaczęły się normalnie wysyłać.

Numery do Paczkomatów są wklejane ręcznie z Sendit do Sello (CTRL+C/CTRL+V), po wysłaniu otrzymuję błąd o nieprawidłowym numerze, ale dziś przyjrzałem się i okazało się, że miałem źle skonfigurowane w Słowniki (Wysyłka towarów - Dostawcy) w przypadku Inpostu miałem wybranego dostawcę (inny) -> zmieniłem na InPost i numery się wysyłają poprawnie.

 

Podsumowując u mnie (odpukać) wszystko działa -> tylko nie wiem jak będzie to wyglądało kiedy w transakcji będzie kilka formularzy.

Link to postu
18 godzin temu, Alwin Kolano napisał:

U mnie tak jak pisałem numery PP trafiają do Sello (w skrócie po przez INSERT w SQL) - numery są w postaci czysto cyfrowej (bez nawiasów, spacji tj. ) i te numery nagle zaczęły się normalnie wysyłać.

Dzięki za odpowiedź.

U nas dostajemy zakresy numerów nadawczych od PP i one są w tej formie z nawiasami. Niestety nie posiadam wiedzy na tyle bogatej aby sprawdzić w jakiej formie ostatecznie trafia to do Allegro ale jeśli u Ciebie bez nawiasów przechodzi oraz przy moich próbach wpisania ręcznego bezpośrednio na Allegro numeru przesyłki bez nawiasów przechodzi to wydaje mi się, że tutaj leży problem.

Link to postu
Dnia 24.08.2018 o 18:23, s 351 napisał:

Numer przesyłki w formacie: (00)66900773163625069 9 komunikat Allegro: Dodawanie nie powiodło się
Numer przesyłki w formacie: 00669007731636250699 komunikat Allegro: Wprowadziłeś numer przesyłki. Kupujący otrzyma informację mailem.

Numery były wprowadzone w takiej właśnie kolejności? W Allegro nie da się wprowadzić numeru jeśli jest już taki wprowadzony. Stąd pytanie, czy przy wprowadzaniu numeru z nawiasami nie było na pewno tego numeru bez nawiasów już wprowadzonego?

 

Dnia 24.08.2018 o 22:07, Alwin Kolano napisał:

i te numery nagle zaczęły się normalnie wysyłać.

Również odnotowaliśmy taką zmianę w ostatnich dniach, tak jakby w Allegro zostało zdjęte jakieś ograniczenie, które wcześniej uniemożliwiało dodawanie numerów.

 

Dnia 24.08.2018 o 22:07, Alwin Kolano napisał:

tylko nie wiem jak będzie to wyglądało kiedy w transakcji będzie kilka formularzy.

Na to poprawka będzie w 1.29.

 

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:
Dnia 24.08.2018 o 18:23, s 351 napisał:

Numer przesyłki w formacie: (00)66900773163625069 9 komunikat Allegro: Dodawanie nie powiodło się
Numer przesyłki w formacie: 00669007731636250699 komunikat Allegro: Wprowadziłeś numer przesyłki. Kupujący otrzyma informację mailem.

Numery były wprowadzone w takiej właśnie kolejności? W Allegro nie da się wprowadzić numeru jeśli jest już taki wprowadzony. Stąd pytanie, czy przy wprowadzaniu numeru z nawiasami nie było na pewno tego numeru bez nawiasów już wprowadzonego?

O ile dobrze pamiętam to numery były wprowadzone właśnie w takiej kolejności. Oczywiście za każdym razem jak dodawałem numery przesyłek czy to z Sello czy bezpośrednio na Allegro usunąłem również wcześniej numery przesyłek tak aby przy transakcji nie było żadnego numeru paczki. 

Przed chwilą sprawdziłem i ponownie taka sama sytuacja. Czy da się zmienić konwertowanie numerów przesyłek z tych z nawiasami na te bez nawiasów w Sello? Czy trzeba czekać na kolejną wersję programu?

Link to postu
8 minut temu, HotKey . napisał:

Usterka jest chyba usunięta. Z moich obserwacji mogę dodać, że numer który raz przeszedł, innym razem nie przechodził i wyświetlał błąd, ale dzisiaj właśnie wszystkie numerki pojechały, wreszcie.

Dotyczy to PP? U nas nadal PP mamy ustawioną jako operatora Inny. Geis wgrywa, InPost wgrywa, ale Poczta Polska nadal jako Inny lub trzeba wklepywać ręcznie. Inaczej wywala błąd. Co ciekawe porównywaliśmy ustawienia z zaprzyjaźnioną firmą która używa Sello i ma identyczne ustawienia. U nich też zaczęło śmigać. Wszystko na komputerach mamy aktualizowane na bieżąco łącznie z Sello. 

Jedyne co wychwyciłem to informację o tym, że oni niedawno zaktualizowali Sello do najnowszej wersji, a my zrobiliśmy to od razu po ukazaniu się wersji 1.28.1. Ale czy to ma znaczenie?

Link to postu
5 minut temu, HotKey . napisał:

hmmm nie mam już jak sprawdzić, ale kilkadziesiąt paczek właśnie przeszło. Na pewno wysyłamy tez PP, stąd zakłądam, że PP też przeszło, ale nie mam jak sprawdzić teraz, bo wszystkie nam przeszły tym razem.

 Ok, dzięki. Ja sprawdzałem też ponownie teraz. I oczywiście Poczta Polska błąd: Przekazano nieprawidłowy identyfikator operatora. No nic może ktoś inny miał podobny problem, poratuje poradą albo ktoś z zespołu Sello się odezwie i coś doradzi.

Link to postu
11 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

PP jako Allegro działa OK, ale PP jako broker/umowa to trzeba wybrać Inny i wpisać nazwę, u mnie inaczej nie działa...

Mam umowe i wybranego operatora Poczta Polska. Numery z listów poleconych jak i Kurier 48 Pocztex przechodzą bez błędów. (ciąg cyfr tj. bez nawiasów, spacji) 

Link to postu
Dnia 29.08.2018 o 21:15, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

PP jako Allegro działa OK, ale PP jako broker/umowa to trzeba wybrać Inny i wpisać nazwę, u mnie inaczej nie działa...

Miałem ten sam problem i chyba znalazłem rozwiązanie, ponieważ PP przeszła u mnie po raz pierwszy jako operator Poczta Polska.

U nas było ustawione Poczta Polska jako operator Inny, a pod spodem gdzie wpisuje się nazwę operatora było wpisane Poczta Polska. Usunąłem to pole. Zostawiłem jako puste, a następnie zmieniłem "Operator przesyłki w Allegro" na Poczta Polska i zaczęło działać bez błędów. 

Link to postu

Witam

jestem świeżo po aktualizacji sello do 1,28,1 i po wybraniu dla wczorajszych i dzisiejszych przesyłek - Paczki - wysłane/odebrane - wyślij ponownie numery do serwisu aukcyjnego wsyskie z pp i Geis świecą za żółto i mam status synchronizacji z serwisem aukcyjnym wymaga synchronizacji

dostawcy w słowniku dla gies i pp wiec co jeszcze mam synchronizować

 

Link to postu

Witam

W naszym przypadku numer nadawczy dla Poczty Polskie Sello generuje z danych podanych w słowniki/kody kreskowe - zakresy numerów nadawczych. Cyfra kontrolna przy typie kodu ean/ucc-128 generowana jest automatycznie i dodawana do numeru nadawczego po spacji. Sprawę rozwiązało by gdyby cyfra kontrolna dodawana była bez spacji co spowodowało by utworzenie jednego ciągu cyfr.

Z informacji podanych na allegro wynika, że status przesyłki który został zmieniony na wysłany jest w jakiś sposób weryfikowany przez allegro czy faktycznie przesyłka została wprowadzona do systemu przewoźnika. Na stronie śledzenia Poczty Polskiej jest jednoznaczna informacja:

Aby wyszukać przesyłkę rejestrowaną należy w ramce wpisać numer (np.: 0015900773312345678, RR123456789PL, CP123456789PL, VV123456789PL, EE123456789PL) podany na potwierdzeniu nadania, bez spacji oraz nawiasów

więc aby allegro mogło zweryfikować czy faktycznie przesyłka jest wysłana musi najprawdopodobniej otrzymać numer w dokładnie takiej formie. 

Czy na chwilę obecną istnieje możliwość aby numer nadawczy generował się bez spacji przed cyfrą kontrolną ?

  • Dziękuję 1
Link to postu
Dnia 1.09.2018 o 13:25, - Kałuża - napisał:

Sprawę rozwiązało by gdyby cyfra kontrolna dodawana była bez spacji co spowodowało by utworzenie jednego ciągu cyfr.

Podczas wysyłania numer jest konwertowany, usuwane są z niego wszelkie spacje. Ze spacjami jest on widoczny tylko w Sello dla przejrzystości. Natomiast nawiasy są dodawane/przepuszczane - bo tak w trakcie testowania tej funkcji wysyłanie numerów działało. Odpowiednią poprawkę dodamy do najbliższej aktualizacji.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...