Skocz do zawartości

Przekazano nieprawidłowy numer nadawczy

Polecane posty

No u mnie na pewno dotyczy to pojedynczych transakcji, przy których w allegro nie ma dopisanego numeru paczki. Tych przesyłek co automatycznie uzupełniają się w allegro nie przesyłam. Przesyłam tylko te co robię w niezintegrowanych serwisach z allegro czyli pocztex kurier 48i DPD. Pocztex chyba mi działa, ale juz DPD tak jak pisalem nie.

Link to postu

Z tymi formularzami pozakupowymi to ludzie takie szopki odwalają że się w głowie nie mieści tak jak mówisz próbują płacić po kilka razy gdzie płatność nie przechodzi albo kupują po kilka razy po jednej szt. gdzie opłacone jest tylko jedno zamówienie a reszta to przez przypadek jak się do takiego klienta dzwoni żeby zaakceptował prośbę od allegro o zwrot prowizji, a w Sello potem płatność automatyczna świeci na czerwono i żeby nie zrobić pomyłki to trzeba wejść i tak na allegro w zamówienia i sprawdzić ile tak naprawdę klient kupił i za które aukcje zapłacił.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Przekazano nieprawidłowy numer nadawczy
Dnia 20.07.2018 o 12:28, Paweł Wilk napisał:

Ja wysyłam DPD, wczoraj poszły wszystkie numery, dziś trzech nie che wysłać. Dla każdej z tych transakcji z błędem kupujący wypełnili dwa razy formularz pozakupowy.

Dodam jeszcze teraz bo dzisiaj zajrzałem do zakładki zamówienia na all bo znów miałem takie same błędy. Numery się dodały ale z jakiegoś powodu sello zgłasza błąd.

Link to postu
Dnia 24.07.2018 o 17:03, Michał Boguś napisał:

U mnie nic nie wysyła. Jedną paczkę tak jakby wysłało ale i tak z błędem. Do innych czy to GLS czy inne nie wysyła. W allegro nie ma numerów ani że już wysłana paczka.

A czy zrobiłeś powiązania dostawców z Operatorami w Allegro w USTAWIENIACH?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 24.07.2018 o 12:38, Paweł Wilk napisał:

Numery się dodały ale z jakiegoś powodu sello zgłasza błąd.

Zgłasza błąd, bo nie może dodać drugi raz. Niestety nie da się tego przez API sprawdzić, z drugiej strony jeśli dodało wcześniej to nie powinno dostać błędu z Allegro. Chyba, że sytuacja wynika np z dwukrotnej próby dodania tego samego numeru paczki w związku ze specyficznym układem kilku transakcji zgrupowanych i formularzy do nich stworzonych.

Dnia 25.07.2018 o 16:54, Michał Boguś napisał:

U mnie cały czas jest takie coś. i nic nie wysyła. co na to poradzić ??

W paczkach muszą być paczki oznaczone do wysłania - czy tak jest?

Link to postu
21 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Zgłasza błąd, bo nie może dodać drugi raz.

Wysyłam tylko raz, zgłasza błąd, wchodzę żeby sprawdzić i się okazuje że numer się dodał mimo, że sello pokazało błąd.

Błędy są tylko tam gdzie kupujący wypełnił formularz więcej niż jeden raz i u mnie dotyczy to tylko DPD bo tylko tak wysyłam.

Link to postu
1 godzinę temu, Paweł Wilk napisał:

Błędy są tylko tam gdzie kupujący wypełnił formularz więcej niż jeden raz i u mnie dotyczy to tylko DPD bo tylko tak wysyłam

A możesz podać dokładny opis takiej sytuacji? Ile jest transakcji, ile formularzy, czy transakcje są zgrupowane, ile jest do nich paczek.

Link to postu
Dnia 9.08.2018 o 11:59, Paweł Wilk napisał:

Reguła jest tylko jedna, kupujący wypełniał formularz pozakupowy więcej niż jeden raz.

 

Reguła druga (przynajmniej u mnie): Poczta Polska musi być ustawiona jako operator "Inny"; jako "Poczta Polska" generuje błąd (i o ile pamiętam, nie przekazuje numeru)..

 

Edycja:

uwaga dotyczy usługi Kurier48, usługa Allegro Poczta odbiór w punkcie działa prawidłowo gdy wybrany jest operator Poczta Polska.

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
17 minut temu, gawcio . napisał:

Czy coś w tym temacie wiadomo? Chodzi o to aby poprawnie przekazywało numery nadawcze w momencie kiedy operator jest ustawiony na "Poczta Polska".

 

W 1.29 przekazuje poprawnie.

Jak masz to ustawione w DOSTAWCACH?

Link to postu
12 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Będzie poprawione w najbliższej aktualizacji. Swoją drogą, to Allegro mogło by ignorować przekazaną nadmiarowo nazwę własną, ale woli rzucić błędem :).

Czytam teraz książkę do tworzenia Restowego API i tam piszą, że trzeba wszędzie stosować "strict mode" i nie cicho-akceptować błędów klientów, bo "to REST a nie SOAP" ;D;D

Pewnie też czytali tą książkę.

Edytowane przez Ks. Robak
Link to postu

Jak też kilka innych... "Ups, coś poszło nie tak. To nie Twoja wina" ;).

Powiem szczerze, że gdy pierwszy raz ujrzałem ten błąd na stronie ala to odczucia moje były zgoła inne niż założył ekspert od UX. Jak gdyby witryna sugerowała, że mógłbym domniemywać iż to mogła być moja wina, że coś poszło nie tak :). A przecież wiem co robiłem i że to serwis nie zadziałał poprawnie. Zniesmaczył mnie ten napis. Tak więc, jak widać, zasady bywają takie, że ich łamanie wychodzi czasami na dobre wszystkim.

10 godzin temu, Ks. Robak napisał:

trzeba wszędzie stosować "strict mode" i nie cicho-akceptować błędów klientów

Zgadzam się, ale wcześniej warto by było wspomnieć o tym w dokumentacji API :) .

Cytat

operatorName | string | wymagane dla operatorId = 0
Nazwa innego operatora przesyłki.

 

Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Jak też kilka innych... "Ups, coś poszło nie tak. To nie Twoja wina" ;).

Powiem szczerze, że gdy pierwszy raz ujrzałem ten błąd na stronie ala to odczucia moje były zgoła inne niż założył ekspert od UX. Jak gdyby witryna sugerowała, że mógłbym domniemywać iż to mogła być moja wina, że coś poszło nie tak :). A przecież wiem co robiłem i że to serwis nie zadziałał poprawnie. Zniesmaczył mnie ten napis. Tak więc, jak widać, zasady bywają takie, że ich łamanie wychodzi czasami na dobre wszystkim.

 

;D;D

Ten napis jest chyba dla przeciętnego użytkownika komputera typu "OJEJ WSZYSTKO MI ZNIKNĘŁO !".

Po przeczytaniu tego komunikatu może spokojnie wezwać dziecko na pomoc, bo przecież pisze, że to nie jego wina.

Edytowane przez Ks. Robak
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...