Skocz do zawartości

Przekazano nieprawidłowy numer nadawczy

Polecane posty

Cześć

Wczoraj wykorzystałem nową opcję przekazywania numerów nadawczych do Allegro. Niestety dla przesyłek Poczty Polskiej i InPost nie działa. DPD udało się. Kilka razy sprawdzałem czy może numery nadawcze mają jakieś dodatkowe spacje i nadal nic. Co jest nie tak?

image.thumb.png.1666a27963acc61fc10921d56c992903.png

Edytowane przez Michał Daniłoś
Link to postu

taką informację przed chwilą wyczytałem

Cytat

Pobieranie wersji 1.28 zostało tymczasowo zablokowane do czasu wypuszczenia poprawki 1.28.1 usuwającej krytyczny problem.

coś więcej wiadomo o tym krytycznym problemie?

Co do tych numerów listów to ja osobiście od zawsze korzystam normalnie na stronie inposta z menegera paczek i numery same się wpisują w danego klienta jak przygotowuję list dlatego że Inpost jest połączony przez API z allegro, to samo DHL jeśli na stronie skorzystamy z zakładki Allegro i zaimportujemy transakcję to po wypisaniu listu DHL po API sam wpisuję numer listu do danego kontrachenta w zamówieniach na allegro jedyny problem jest z poczta polską ale strasznie mnie irytują teraz te świecące paczki na czerwono w sello :(

Link to postu
8 minut temu, Tomasz Urbaniak napisał:

taką informację przed chwilą wyczytałem

coś więcej wiadomo o tym krytycznym problemie?

Co do tych numerów listów to ja osobiście od zawsze korzystam normalnie na stronie inposta z menegera paczek i numery same się wpisują w danego klienta jak przygotowuję list dlatego że Inpost jest połączony przez API z allegro, to samo DHL jeśli na stronie skorzystamy z zakładki Allegro i zaimportujemy transakcję to po wypisaniu listu DHL po API sam wpisuję numer listu do danego kontrachenta w zamówieniach na allegro jedyny problem jest z poczta polską ale strasznie mnie irytują teraz te świecące paczki na czerwono w sello :(

PPM > Wyczyść błędy paczki

Link to postu
5 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Proszę sprawdzić czy w formularzu nie ma już przypadkiem numeru podanego (np. bezpośrednio z InPostu).

Nie, odpowiedzi jeszcze nie ma.

 

Jak już pisałem w innym wątku obserwuję od ok. 100 paczek co się dzieje pod względem formularzy - błedów było ok 5. Sello zgłasza błąd wtedy gdy w transakcji (do tej paczki) jest więcej niż jeden FOD. Nie ma znaczenia, czy już jest na karcie zamówienia w Allegro nr przesyłki. Nr jest przesyłany mimo, tego, że (przy dwóch FOD-ach do paczki) Sello zgłasza błąd.

Link to postu

Się bezczelnie przyłączę. DHL, FEDEX, GEIS ładnie się wysyłają aczkolwiek czasem się błąd pojawi. Nie wiem czy to przypadek ale dla paczki która w statusie nie miała jeszcze odbioru przez kuriera wpadał błąd niepoprawnego numeru. Czy allegro jakąś weryfikację robi może? Niestety poczty (listów firmowych) jak na razie nie udało się wysłać, numery nadawcze z puli w Sello, zawsze błąd nieprawidłowego numeru. Ten sam numer można ręcznie wkleić w allegro i tam już problemu nie ma, przechodzi zarówno z nawiasami jak i same cyfry.
Komuś to działa dla Poczty Polskiej?

Link to postu

DPD działa w 90%. Nie wiem dlaczego ale czasami pojawia się błąd, póki co nie znalazłem wspólnego mianownika dla paczek z niepoprawnym numerem.

Jeśli chodzi o Pocztę Polską to nie udało się nam przesłać poprawnie ani jednego numeru przesyłki, zawsze pojawia się błąd niepoprawnego numeru. Nie wiem być może mam coś nie tak skonfigurowane, jeśli komuś udaje się przesłać numery z Poczty Polskiej to poproszę o jakieś wskazówki.

 

Link to postu

DHL działa tylko prawidłowo, ja listy piszę na stronie DHL i te numery z automatu się wpisują same na allegro i to samo jest z Inpostem jeśli piszemy listy na stronie Inpost tyle tylko że jak potem kopiuję numer listu aby w sello zaznaczyć paczkę że wysłana i dodać numer do śledzenia i wysyłam numery listów do allegro to tylko z DHL nie ma problemu i mimo iż numer listu jest już dodany to i tak przechodzi poprawnie a Inpost i Poczta polska zgłasza błąd, raczej sobie odpuszczę wysyłanie tych numerów listów bo potem muszę marnować czas na usuwanie błędów żeby na czerwono nie świeciły paczki, a skoro Allegro ponoć wymusza dodawanie numerów listów dla super sklepów to powinni to ogarnąć!

Link to postu
2 godziny temu, Tomasz Urbaniak napisał:

skoro nie ma żadnej integracji ani z Allegro ani z Sello po API

Allegro integruje się z dostawcami, żeby powiadamiać użytkownika o statusie przesyłek.

 

1 godzinę temu, Kaczor . napisał:

ps. tylko korzystamy z rozwiązania zewnętrznego ;)

Ma to zewnętrzne rozwiązanie logi żeby porównać co wysyła Sello i to rozwiązanie? Być może nie oznajmia ono błędów po prostu ;) a Sello nadgorliwie podchodzi do sprawy.

Link to postu

U mnie mam problem z DPD. Tylko w sytuacji kiedy w słownikach w "Wysyłka Towarów -dostawcy" przy DPD ustawie operatora przesyłki w allegro na inny to wtedy wysyła, no ale z poziomu allegro wtedy nie ma linku śledzenia więc klient musi sobie samemu znaleźć strone do sledzenia paczek.

W przypadku kiedy wybiorę DPD to błąd jest taki "Wysyłanie numerów paczek do serwisu aukcyjnego. Przekazano nieprawidłowy identyfikator operatora. Dostawca: DPD ( 9 DPD)"

Edytowane przez Leszek Oleszczuk
Uszczegółowienie
Link to postu

Sprawdźcie proszę, czy przy błędach wysyłki nie ma już przypadkiem dodanego numeru w przesyłce. Możliwe, że numer ten jest już wysłany do jakiegoś innego formularza - może są to powiązane formularze dotyczące kilku zakupów/kilku paczek?

Jak procentowo wygląda obecnie u Was liczba nieudanych wysyłek w stosunku do udanych (tego samego dostawcy)?

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Przekazano nieprawidłowy numer nadawczy

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...