Skocz do zawartości

Kurier GEIS - opcja B2C oraz odbiór paczek w innym terminie

Polecane posty

Witam, na wstępie się przywitam, jako że jestem tu nowy.

Mam pytanie odnośnie konfiguracji kuriera GEIS. 3 miesiące temu przesiedliśmy się na SUBIEKTA i SELLO, ponieważ tworzenie 100-200 paczek dziennie ręcznie i klepanie każdego paragonu z palca już mocno dawało mi się we znaki, do tego dochodziło zajmowanie się firmą, zamówieniami, płatnościami, reklamacjami, zwrotami, wystawianiem aukcji na allegro itd. Praca 18h na dobę troszkę mi się znudziła ;)

Wcześniej importowałem z allegro plik XML, w ustawieniach GCLIENT miałem zaznaczoną opcję B2C dodatkowo mogłem generować przesyłki np. w piątek wieczorem i cały weekend, drukować je i przygotowywać do wysłania.

W SELLO niestety nie ma opcji zaznaczenia B2C ani daty odbioru paczek, i tak:

- B2C - bez tej opcji klient nie dostaje powiadomienia SMS o wysyłce paczki i przewidywanym terminie doręczenia, ale co najgorsze - klient NIE MA możliwości przekierowania paczki do punktów odbioru osobistego, tj. GEIS POINTS - w SMS-ie tym otrzymywał numer paczki i indywidualny kod PIN, dzięki któremu mógł się zalogować i przekierować paczkę do najbardziej odpowiadającego mu miejsca i odebrać ją w dogodnym dla siebie terminie. Ponadto opcja B2C powoduje, że kurier na drukach ma adnotację "DORĘCZYĆ PILNIE", z każdego niedoręczenia paczki musi się tłumaczyć kierownikowi magazynu.

- DATA ODBIORU PACZEK - tutaj sprawa ma się tak, przy korzystaniu z SELLO i próbie generowania etykiet po godz. 17 w piątek aż do niedzieli do godz. 24 wyskakuje błąd, ponieważ SELLO z automatu próbuje ustawić odbiór paczek z aktualną datą, gdyby można było ustawić np. odbiór na poniedziałek, tak jak to można zrobić w GCLIENT, sprawa byłaby rozwiązana i każdy mógłby generować etykiety nawet w weekendy.

Czy jest szansa na pojawienie się tego w kolejnych aktualizacjach? Dużo firm korzysta aktualnie z GEIS-a i myślę, że bylibyśmy wdzięczni za te poprawki, a ja w szczególności :) 

W załączniku screen z GCLIENT i zaznaczone to, czego niestety brakuje w SELLO.

geis.jpg

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 16.07.2018 o 21:32, Tomasz Stadnicki napisał:

Witam, na wstępie się przywitam, jako że jestem tu nowy.

Mam pytanie odnośnie konfiguracji kuriera GEIS. 3 miesiące temu przesiedliśmy się na SUBIEKTA i SELLO, ponieważ tworzenie 100-200 paczek dziennie ręcznie i klepanie każdego paragonu z palca już mocno dawało mi się we znaki, do tego dochodziło zajmowanie się firmą, zamówieniami, płatnościami, reklamacjami, zwrotami, wystawianiem aukcji na allegro itd. Praca 18h na dobę troszkę mi się znudziła ;)

Wcześniej importowałem z allegro plik XML, w ustawieniach GCLIENT miałem zaznaczoną opcję B2C dodatkowo mogłem generować przesyłki np. w piątek wieczorem i cały weekend, drukować je i przygotowywać do wysłania.

W SELLO niestety nie ma opcji zaznaczenia B2C ani daty odbioru paczek, i tak:

- B2C - bez tej opcji klient nie dostaje powiadomienia SMS o wysyłce paczki i przewidywanym terminie doręczenia, ale co najgorsze - klient NIE MA możliwości przekierowania paczki do punktów odbioru osobistego, tj. GEIS POINTS - w SMS-ie tym otrzymywał numer paczki i indywidualny kod PIN, dzięki któremu mógł się zalogować i przekierować paczkę do najbardziej odpowiadającego mu miejsca i odebrać ją w dogodnym dla siebie terminie. Ponadto opcja B2C powoduje, że kurier na drukach ma adnotację "DORĘCZYĆ PILNIE", z każdego niedoręczenia paczki musi się tłumaczyć kierownikowi magazynu.

- DATA ODBIORU PACZEK - tutaj sprawa ma się tak, przy korzystaniu z SELLO i próbie generowania etykiet po godz. 17 w piątek aż do niedzieli do godz. 24 wyskakuje błąd, ponieważ SELLO z automatu próbuje ustawić odbiór paczek z aktualną datą, gdyby można było ustawić np. odbiór na poniedziałek, tak jak to można zrobić w GCLIENT, sprawa byłaby rozwiązana i każdy mógłby generować etykiety nawet w weekendy.

Czy jest szansa na pojawienie się tego w kolejnych aktualizacjach? Dużo firm korzysta aktualnie z GEIS-a i myślę, że bylibyśmy wdzięczni za te poprawki, a ja w szczególności :) 

W załączniku screen z GCLIENT i zaznaczone to, czego niestety brakuje w SELLO.

geis.jpg

Taka opcja na pewno będzie przydatna ale na chwilę obecną wystarczy przestawić datę systemową w komputerze na poniedziałkową i wtedy bez problemu można generować etykiety

Link to postu
1 godzinę temu, siwydtp napisał:

Czy ktoś wie może jak wysłać do systemu geiss etykietę jako niestandardową paczkę czy jest to w ogóle możliwe . Pytam bo geis za weryfikację dolicza 50 zł

 

Z tego co wiem, to można jedynie ręcznie w GCLIENT. Ja zagroziłem, że odchodzę, mamy trochę paczek płaskich, okręgi - średnica 65 cm, wysokość 2 cm. Zamiast stosu 30 cm, dostają 15 kartonów 70x60x40. Jak dla mnie bezsens... Tak czy inaczej, jeśli się nic tam nie zmieni odchodzę. Po sezonie, zysk na jednej paczce 2 zł, jak mi doliczą niestandard, to muszę cenę podnieść o 10 zł, a jak doliczą weryfikację to za paczkę 1 kg zapłacę prawie jak za paletę ;)

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.03.2019 o 12:42, Bartosz Rosa napisał:

W 1.31 będzie dodana przesyłka ponadgabarytowa, ale możemy dorzucić jeszcze to co potrzebujecie.

Czy prócz B2C któraś z usług będzie jeszcze potrzebna?

Chciałbym się zapytać, czy jest już możliwość zaznaczenia przesyłek ponadgabarytowych w kurierze Geis. Miało być od 1.31, ale nie widzę opcji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...