Skocz do zawartości

Polecane posty

Po przesłaniu z Sello do serwisu allegro w opisie pojawiają mi się dodatkowo takie kwiatki:  &nbsp

Dokładniej  tak to się wplata w opis: 

Rok:  2009

Czy ktoś może mi pomóc i wytłumaczyć jak usunąć ten błąd.

Obecnie aukcja jest w zakładce ,,do wystawienia" -  ma ruszyć wieczorem

Link to postu

Proszę na jednej z takich aukcji wykonać opcję "Wystaw ponownie" bez zaznaczania opcji "Gotowe do wystawienia w serwisie". Wykonanie tej operacji spowoduje powstanie nowej aukcji w zakładce "Przygotowane". Proszę przejść do zakładki "Przygotowane", poprawić taką aukcję i w zakładce "Opis" włączyć "Edytor uproszczony". Pojawi się opis w języku MARKDOWN. Proszę go skopiować i zaprezentować na forum lub skopiować do pliku, spakować i wysłać do nas na adres sello@insert.com.pl

 

Link to postu

Zauważyłem, że problem ten dotyczy aukcji wystawionej przez zewnętrzne narzędzia (jak np. EU) które w kodzie umieszczają element <p>&nbsp</p>. W aukcji trwającej jest on właściwie interpretowany. Problem pojawia się jak taką aukcję pobierzemy do sello, powielimy i wystawimy na allegro. Wtedy ten element jest zamieniany na <p>&amp;nbsp;</p> co skutkuje nową linią z tekstem &nbsp.
Jeśli taki element (<p>&nbsp</p>) wkleilibyśmy w edytorze sello i kliknęli na Formatuj HTML to sello go "wyczyści" i aukcja wystawi się prawidłowo ale jeśli mamy go już w formie <p>&amp;nbsp;</p> to edytor nic z tym nie zrobi bo potraktuje to jak zwykły paragraf z tekstem.
Teraz przechodzimy do pytania właściwego, czy nowe opisy również można traktować "zbiorczą edycją" w sello czy ze względu na nowy edytor jest to już aktualnie nie wspierane?

Link to postu

Witam ponownie.

Znów mam ten sam problem.

Dopiero teraz zobaczyłam, że jednak ktoś mi odpowiedział, nie zaglądałam tu przez kilka dni. Dziękuję, na spokojnie się temu przypatrzę i postaram się wykorzystać powyższe wskazówki. Leszek M jak tylko ogarnę sprawy bieżące zrobię jak podpowiadasz, skopiuję  i prześlę te dane.

Poprzednio ręcznie pousuwałam te dodatkowe ciągi literek  teraz też ręcznie je usuwam.

A dziś znowu : zamiast :

Niemcy 10 Marek 1972

Srebro 625

Masa: 15,50 ;g.

jest

Niemcy&nbsp;10&nbsp;Marek 1972

Srebro&nbsp; 625

Masa:&nbsp;15,50&nbsp;g.

 

Link to postu

Nie za bardzo rozumiem co znaczy ,,składak"

Aukcja tworzona w Sello w zakładce ..Opis" , pogrubienie przez funkcję edytora.

Mam stworzonych kilka szablonów i z nich korzystam albo przez ,, powiel" aukcję.

Wczoraj późnym popołudniem wystawiałam próbnie aukcje i było Ok.....  dlatego nie skopiowałam tych błędów

 

Chyba, że ,,składak" znaczy to, że gdy powielam aukcję prawie zawsze wprowadzam jakieś modyfikacje, np jak w powyższym przykładzie datę albo masę. Szablon jest jakby ogólnym zarysem aukcji.

A właśnie..... zdanie które zawsze w niezmienionej formie dołączam do każdej akcji jest zawsze nienaruszone tym ciągiem znaków.  Czyli... to musi się dziać przez te drobne modyfikacje. Gdy wystawiałam bezpośrednio z Allegro i poprawiałam drobne szczegóły w opisach poprzez ,,wystaw podobną" nie było takich problemów.

 

 

Edytowane przez Ewa Habich
Link to postu

Już wiem kiedy się to dzieje.... dzięki za naprowadzenie mnie Panowie

Gdy w Sello tworzę nową aukcję korzystając z szablonu i w opisach wprowadzam drobne modyfikacje jak w załączniikach

1. szablon

2. modyfikuję niektóre linijki ( czyli kasuję klawiszem ,,Delete" i wklepuję nową treść )

3. po włączeniu w Sello w zakładce ,,opis"  opcji ,,edytor uproszczony" jak podpowiedział Leszek M już pojawiają się te ciągi literek i w takiej formie wskakuje mi to do Allegro

 

 

1 sello.jpg

2 sello.jpg

3 sello.jpg

Edytowane przez Ewa Habich
Link to postu
Dnia 31.07.2018 o 17:40, Ewa Habich napisał:

Już wiem kiedy się to dzieje.... dzięki za naprowadzenie mnie Panowie

Gdy w Sello tworzę nową aukcję korzystając z szablonu i w opisach wprowadzam drobne modyfikacje jak w załączniikach

1. szablon

2. modyfikuję niektóre linijki ( czyli kasuję klawiszem ,,Delete" i wklepuję nową treść )

3. po włączeniu w Sello w zakładce ,,opis"  opcji ,,edytor uproszczony" jak podpowiedział Leszek M już pojawiają się te ciągi literek i w takiej formie wskakuje mi to do Allegr

 

Co Pani ma na myśli pisząc o szablonie. Czym jest dla Pani szablon? W nomenklaturze Sello szablonem jest szablon aukcji( znajdujący się w module "Aukcje-Szablony") lub szablon opisów (w module "Aukcje-Szablon opisów").  A śledząc watek odnoszę wrażenie, że szablonem może być również powielona  aukcja, która jest traktowana jako aukcja wzorcowa:

 

Cytat

Mam stworzonych kilka szablonów i z nich korzystam albo przez ,, powiel" aukcję.

 

W związku z tym czy opisany w punkcie 1 szablon, to szablon z zakładki "Aukcje-Szablony" czy powielona aukcja?

Link to postu

Dzień dobry :)

Szablon dla mnie to - ,,aukcje" - ,,szablony" - i prawym myszy ,,dodaj aukcję"

 

Czasem korzystam z szablonu a czasem z funkcji ,,powiel aukcję"  ( ,,aukcje" - ,, przygotowane" - prawym myszy  ,,powiel" )

 

W jednym i drugim przypadku pojawia się ten błąd przy czym na większą skalę gdy korzystam z ,,szablonu". Przy powielaniu aukcji nie w każdą modyfikowana linijkę wchodzą te błędy.

 

Na razie wystawiam aukcje po staremu czyli z Allegro ale fajnie by było  gdybym mogła bez problemów wystawiać aukcje z Sello bo jest o wiele wygodniej . Tylko niestety w moim przypadku niemal każda aukcja jest inna i drobne zmiany zawsze wprowadzam.

 

Link to postu

Dzień dobry,

A jak były tworzone te szablony nazwijmy je wzorcowe w szczególności opisy. Tzn. czy treść opisu była tworzona zewnętrznymi aplikacjami i zostały wklejone do szablonu czy tez bezpośrednio w Sello? I czy te aukcje, które są wzorcowe i za ich pomocą tworzone nowe były wystawione z Sello czy za pośrednictwem Allegro?

Edytowane przez Leszek M
Link to postu

Nie pamiętam  jak były tworzone, być może skopiowałam jakieś elementy z Allegro ale tylko metodą ,,skopiuj" - ,,wklej". Wszystkie szablony tworzyłam w Sello.

Ale.. idąc typ tropem przed chwilą zrobiłam doświadczenie, stworzyłam nową aukcję i każdy znaczek wklepałam ręcznie oczywiście w Sello. Następnie zapisałam ją również jako szablon. Potem otworzyłam ten wzorcowy szablon naniosłam kilka zmian ...i znowu to samo :(

 

1 godzinę temu, Leszek M napisał:

I czy te aukcje, które są wzorcowe i za ich pomocą tworzone nowe były wystawione z Sello czy za pośrednictwem Allegro?

Aukcje były tworzone w Sello, a wystawione hmmm... w podstawowych mam zaznaczone- zaplanowane przez ,, serwis aukcyjny"...... 

Link to postu

Dzięki za odpowiedź Leszek M.

To już chyba lepiej te moje modyfikacje robić w tym uproszczonym edytorze. :) przynajmniej kasuję coś raz - szkoda tylko ,że są tam tak małe literki- nie można ich powiększyć ?.

Teraz walczę z ,,odbiorem osobistym".  Trochę o tym poczytałam tu na forum ale .... i tak brakuje mi po lewej stronie w ,,operacjach" czy ,,funkcjach dodatkowych"  przycisku ,,odbiór osobisty", żeby nie kombinować z wiadomościami automatycznymi etc.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;

Taka piękna aukcja ...

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...