Skocz do zawartości

Allegro Smart

Polecane posty

Dnia 26.09.2018 o 19:49, siwydtp napisał:

moze ktos wie czemu jak dodaje mi numer przesylki samo przez api - od fedexu i dhl to nie podswietla sie na zolto ze oczekuje na wyslanie numeru do allegro i trzeba recznie wymusic

W pluginie fedexu  w wersji 1.8.5.0 zostało to już poprawione. Poprawnie zwraca numery i podświetla do wysyłki.


Przy okazji witam wszystkich użytkowników forum oraz twórców programu. Na Sello pracuję od wielu lat jak również wnikliwie śledzę forum. Postanowiłem w końcu dołączyć do zacnego grona forumowiczów ;-)

  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 15.09.2018 o 01:09, HotKey . napisał:

 

 

Masz przychód podobnie jak przy pożyczkach z konta firmowego księgujesz przychód, nie wiem tylko czy księgujesz też do VAT, ale przychód na pewno.

co do tych niezgodności przy Smart to przypomina mi się dawna historia ....

Sporo lat temu Allegro nakazywało albo wręcz wymuszało na sprzedających refakturowanie kosztów wysyłki poczty w vat 0. długo się opierałem dawałem pełny VAT  o ile pamiętam 19 procent mimo nacisków upomnień o zawyżane koszta podobnie jak inni aż do czasu gdy .....  Dali interperatacje przepisów po portalach internetowych cafe allegro i innych z interpretacją iż refakturowanie kosztów wysyłki pocztą polską jest 0 Vat i że wszyscy którzy robią inaczej łamią regulamin Allegro- zawyżając koszta wysyłki. Radcy podatkowi eksperci boże kto się tam nie wypowiadał w imieniu Allegro.Uwierzyłem w to. Nagle któregoś dnia  ludzie pisali że są po kontrolach skarbowych z domiarami za vat. To jeszcze człowiek traktował z przymrużeniem oka ale jak przeczytałem w gazetach jak to wielkie firmy wysyłkowe zaczynają padać bo przyszło im płacić vat z kilku lat, a niektórym z domiarem po kontrolach to niestety ja zrobiłem korektę z kilku miesięcy. Inne czasy były i mnie to mnie zabolało tym bardziej ze waliłem spore koszta wysyłki wyższe niż faktycznie ponosiłem więc o 0 VAt nie mogło być mowy w tym przypadku  co mnie uchroniło  a w mojej branży były wysokie marże ale teraz przy minimalnych narzutach kanał by był zwyczajny. allegro potem umyło ręce z tej sprawy i twierdzili iż ich stanowisko było zupełnie inne

Takich interpretacji z tyłka Allegrowego tyłka było jeszcze kilka i nie mogę ich przytoczyć bo pamięć już nie ta :) Pamiętam podobny szum i problemy firm w kilku sprawach.

Nie chce być prorokiem ale obawiam się że ze smartem będzie podobnie. Po kilku latach ktoś się do tego doczepi i wszyscy będą kwiczeć no ale nie Allegro. Kwiczeć będą Ci co sprzedawali. A może jeszcze Ci co kupowali.W każdym razie oberwie Kowalski  a Allegro będzie żyło długo i szczęśliwie

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Całkiem sensownie

Dnia 11.10.2018 o 10:06, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tu znalazłem ciekawą interpretację zakupów na Smarta:

https://pituzksiegowa.pl/jak-rozliczyc-allegro-smart-w-sklepie-internetowym/

Przy czym każdy który dostanie fakturę zapewne ją odliczy z kosztem wysyłki. Gdyby przytoczyć tu coś oz ustaw o współsolidarności za płacenie vat przez przedsiębiorców to ten artykuł nam w niczym nie pomoże ani przytoczone w nim sensowne argumenty. Wiedzieliśmy o smart uczestniczyliśmy w masowym procederze wyłudzeń VAT zorganizowanym przez Allegro. Można się doczepić z każdej strony

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Nie mogę znaleźć na forum to piszę tutaj. 

Klient kupuje 30 sztuk towaru wybierając wysyłkę w usłudze Smart, gdzie w cenniku jest wyszczególnione, że dla tej formy wysyłki jest maksymalnie w paczce 5 sztuk. Allegro wysyła do nas e-maile jak by to była jedna transakcja. Skąd mam wiedzieć, że mam nadać 6 paczek?

Link to postu
8 minut temu, Mariusz Balon napisał:

Nie mogę znaleźć na forum to piszę tutaj. 

Klient kupuje 30 sztuk towaru wybierając wysyłkę w usłudze Smart, gdzie w cenniku jest wyszczególnione, że dla tej formy wysyłki jest maksymalnie w paczce 5 sztuk. Allegro wysyła do nas e-maile jak by to była jedna transakcja. Skąd mam wiedzieć, że mam nadać 6 paczek?

Po oznaczeniu 'smart' w allegro w zamówieniach.

Lub po wpłacie jaką otrzymałeś od allegro za wysyłkę, jeśli np. 44,95, to dzieląc to na 8,99 wychodzi Ci ilość paczek.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...