Skocz do zawartości

Sello 1.29

Polecane posty

Jako, że mamy wtorek, a chłopaki jeszcze walczą... to strzelam, że raczej przyszły tydzień jednak. Tym bardziej, że planujemy dodać funkcję, która zależy też od naszych zewnętrznych serwisów, a tutaj musimy się dogadać z osobami z innych projektów.

Zdradzę Wam, że chcemy dodać do Sello bardzo przydatne dla nas narzędzie, które i Wam wyjdzie na dobre :), mianowicie złowrogą telemetrię. Od razu uprzedzam pytania i wątpliwości, nie, nie będziemy Was śledzić :). Niestety różne "brukowce" internetowe postawiły telemetrię w złym świetle i słowo to zazwyczaj działa na ludzi odstraszająco.

Prawda jest taka, że pozwoli nam to trafniej decydować o sposobie realizacji różnych funkcji, ustawić optymalniej priorytety nowości, dowiedzieć się czy i jak korzystacie w ogóle z pewnych funkcji w programie. Niektóre z funkcji mogą być w ogóle nieużywane a bez danych o ich użyciu musimy takie funkcje często uwzględniać przy realizacji innych zadań - co oczywiście przekłada się na czas, zbytnie skomplikowanie rozwiązania itp. Pozwoli to również zoptymalizować istniejące rozwiązania, bo o ile na forum pojawiają się różne sugestie, za które dziękujemy, o tyle nawet jeśli poprze ją 5 osób to nie wiemy co o tym sądzą pozostali użytkownicy.

Dodam również, że wszelkie informacje o użytkowaniu programu, funkcji są wysyłane anonimowo, więc nie jesteśmy w stanie powiązać danych z konkretnym użytkownikiem czy firmą. Dostęp do wrażliwych danych jest u nas rygorystycznie przestrzegany. Po pierwsze do niektórych danych (np. dane osobowe) mechanizm telemetryczny w ogóle nie ma dostępu, więc nie da się w ten sposób pozyskać jakichkolwiek informacji związanych z danymi osobowymi. Po drugie, wszystkie informacje jakie chcielibyśmy uzyskać przechodzą u nas kontrolę (zewnętrzną) pod kątem zasadności. No a po trzecie, każdy z Was może zdecydować czy chce wziąć udział w programie poprawy jakości zarządzania produktem czy nie :). Ja będę szczerze zachęcał, bo im więcej osób tym bardziej trafne będą wyniki.

Innymi słowy, w skrócie, jakie przykładowe informacje będziemy zbierać:

  • wejścia w konkretne moduły, okna
  • wywołanie funkcji programu
  • liczba cech towarów
  • rodzaj występujących w programie błędów
  • parametry komputera, takie jak ilość pamięci RAM, czy wersja systemu Windows oraz SQLa

Jakiego typu informacji nie będziemy zbierać:

  • danych użytkownika, firmy, klientów
  • danych o działalności, kondycji firmy, zyskach, obrotach i wszystkiego co jest związane bezpośrednio z prowadzoną działalnością
  • oczywiście wszelkich haseł, loginów itp.

Podsumowując, chodzi o pozyskiwanie samych informacji o tym jak korzystacie z naszego oprogramowania a nie Waszych prywatnych danych. Nie mamy również możliwości śledzenia kogokolwiek i nie siedzi u nas żaden pan Władek, który by śledził co i jak ktokolwiek z Was robi :) .

Mam nadzieję, że podejdziecie do tego raczej na zasadzie wsparcia nas w podejmowaniu trafniejszych decyzji aniżeli, jak to piszą brukowce, śledzenia użytkownika.

  • Lubię to 2
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...