Skocz do zawartości

Sello 1.29

Polecane posty

6 minut temu, Paweł Nitendel napisał:

Jak mam utworzyć bazę danych do wysłania ? gdzie tego szukać ?

Menu Sello > Narzędzia > Archiwizacja. Archiwum składa się z dwóch plików .iar oraz .i01.

 

2 minuty temu, Fentick napisał:

Podczas usuwania zdjęć w takich aukcjach pojawia się komunikat: "NIEOKREŚLONY BŁĄD.:.NALEŻY PODAĆ OPIS AUKCJI" Da się to jakoś obejść

 

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

W zakończonych można zbiorczo usunąć zdjęcia, ale tak naprawdę chodzi o usunięcie powiązań, a w tle mechanizm czyszczenia śmieci usunie te zdjęcia po jakimś czasie.

Teraz przeliczyłem zdjęcia i znów ponad setka zniknęła. Bez żadnej interwencji z mojej strony. Super to działa. :D

Jedynie podpytam: czy w takim razie trzeba wchodzić w zakończone i wywoływać 'usuwanie powiązań' czy Sello z czasem usunie wszystko, samodzielnie identyfikując zdjęcia do usunięcia?

 

PS
anulowanie zmian oczekujących - pojawiły się nowe opisy błędów - co znaczą?

image.png.10424a82b4e3dc018066389f90aaf97c.png

 

czasem się zawiesza/zamraża okienko (Sello dalej dziala):

image.png.f648cf608a008afd4cc64d2a1cd87946.png

 

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
23 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

czy w takim razie trzeba wchodzić w zakończone i wywoływać 'usuwanie powiązań' czy Sello z czasem usunie wszystko, samodzielnie identyfikując zdjęcia do usunięcia?

Sello identyfikuje zdjęcia właśnie po tym, że nie mają już powiązania z niczym, więc usuwasz te, które uważasz za niepotrzebne. Niektórzy stare zdjęcia chcą usunąć, innym zaś mogą być potrzebne za rok na wakacje - więc tutaj takich decyzji Sello samo nie podejmie :) .

Ten nieprawidłowy wskaźnik pojawia Ci się w jakichś konkretnych sytuacjach?

 

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

decyzji Sello samo nie podejmie

No to chyba tu wszystko jasne.

 

1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Ten nieprawidłowy wskaźnik pojawia Ci się w jakichś konkretnych sytuacjach?

Pojawił się 1 raz. Nie pamiętam przy jakiej zmianie konkretnie, ale była albo zmiana sztuk i/lub zakończenie - obie do anulowania. Przy ponownym zaznaczeniu anulacji już poszło prawidłowo. Będę obserwował jak się powtórzy.

Link to postu

Witam,
Funkcjonalność optymalizacji bazy danych i informacji o jej wielkości w nowej wersji to duży plus.
Muszę zoptymalizować bazę danych pod kątem zdjęć a konkretnie ich wagi. Do pewnego czasu wrzucane były zbyt ciężkie zdjęcia i baza urosła powyżej 10GB.
Zleciliśmy czyszczenie bazy i została ona zbita do około 2,5GB. Niestety żeby zarządzać aukcjami (zmiana ceny, zdjęć itp) sello wymaga pełnej synchronizacji z serwisem aukcyjnym.
Aktualnie stanęliśmy przed koniecznością zmiany cen w kilkuset produktach i nie możemy tego zrobić.
Poszukujemy rozwiązania umożliwiającego podmianę zdjęć na trwających aukcjach bez ich zamykania, a nie mamy możliwości dokonać pełnej synchronizacji z serwisem aukcyjnym, bo baza znów przekroczy 10GB.
Aktualne możliwości nie pozwalają na usunięcie i wgranie zdjęć w trwających aukcjach.
Czy procedura opisana poniżej pozwoli na usunięcie zbyt ciężkich zdjęć?
1. Założenie nowej "tymczasowej" bazy
2. Pełna synchronizacja aukcji partiami po np 100 sztuk
3. Podmiana zdjęć na lżejsze
4. Aktualizacja aukcji
5. Pełna synchronizacja aukcji w bazie na której aktualnie pracujemy.
Czy w takiej procedurze w bazie na której aktualnie pracujemy ciężkie zdjęcia zostaną usunięte i podmienione na te lekkie z aukcji?

Pozdrawiam
Michał


 

 

Link to postu
9 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak powinno się stać, ale pod warunkiem, że znikną wszystkie powiązania z tymi ciężkimi zdjęciami. Jeśli zdjęcia będą nadal użyte np. w zakończonych aukcjach lub w towarach to funkcja czyszcząca bazę ze zbędnych zdjęć nie usunie ich.

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Czy funkcja czyszcząca działa automatycznie w tle, przy zamykaniu / uruchamianiu Sello, czy należy ją jakoś wywoływać ręcznie? Bo jeśli dobrze rozumiem jedno to powiązanie zdjęcia do towaru / aukcji a drugie to zdjęcie samo z siebie w bazie danych. Można usunąć powiązanie, a zdjęcie i tak zostaje w bazie...

Link to postu
17 godzin temu, Michał Kurowski napisał:

Czy funkcja czyszcząca działa automatycznie w tle,

Działa w tle. Ręcznie można ją wywołać odświeżając ważne informacje na stronie startowej.

 

13 godzin temu, Ks. Robak napisał:

Raz na kilka włączeń Sello startuje w mikro okienku i nie powiększa się .....:-X

Okno Sello masz zmaksymalizowane? Problem może wynikać stąd, że przy każdym uruchomieniu okno "zeskakuje" parę pikseli niżej. Jeszcze szukamy przyczyny takiego zachowania. Przy pełnym ekranie może to powodować dziwne objawy, jak właśnie zmniejszenie okna.

 

38 minut temu, 4S_ MARKET napisał:

Utworzyłem dziś nowy profil w systemie dla użytkownika

Chodzi o nowego użytkownika w Sello? Jeśli tak, to prawdopodobnie uszkodziła się konfiguracja listy. Można ją zresetować do ustawień domyślnych poleceniem SQL dla każdego użytkownika programu.

delete from gr__KonfiguracjaEx where cge_Section like 'wiadomości_%'

 

Link to postu

Witam. Ja mam taki problem przy nowej wersji.

Włączam sello - czekam na pobranie wszelkich wiadomości, transakcji itd. Po czym wchodzę w wiadomości - nieprzeczytane i chce je odczytywać po czym w trakcie wchodzenia w wiadomości program łapie taką zwieche że nic się nie da robić - poprostu muli do potęgi - odznaczenie wiadomości jako przeczytana czy wejście do niej i wyjście powoduję że trzeba wyłączyć program w menadżerze zadań. Dodam że inne elementy programu działają bez zarzutu Co może być przyczyną?Normalnie nie da się pracować - wcześniej ten problem nie występował. Dodam że dzieje sie to tylko w zakładce wiadomości.

Bardzo proszę o pomoc - wcześniej odbieranie wiadomości to było 20-30 min. Wczoraj odbierałem wiadomości ponad 3 godziny

Edytowane przez Dawid b
Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Okno Sello masz zmaksymalizowane? Problem może wynikać stąd, że przy każdym uruchomieniu okno "zeskakuje" parę pikseli niżej. Jeszcze szukamy przyczyny takiego zachowania. Przy pełnym ekranie może to powodować dziwne objawy, jak właśnie zmniejszenie okna.

 

Tak, mam zmaksymalizowane.

W takim razie czekam na znajdzenie problemu;D

Link to postu
3 godziny temu, Dawid b napisał:

Po czym wchodzę w wiadomości - nieprzeczytane i chce je odczytywać po czym w trakcie wchodzenia w wiadomości program łapie taką zwieche że nic się nie da robić - poprostu muli do potęgi

Czy przypadkiem nie pobrały się jakieś wiadomości z bardzo dużymi załącznikami? Muszą się one "przetrawić", żeby zostały wyświetlone - stąd aplikacja się przycina.

 

3 godziny temu, Sebastian Mika napisał:

Jak dokładnie usuwa się nie używane zdjęcia z bazy?

Wchodzę w aukcje zakończone, wybieram zmiany zbiorcze, zaznaczam ptaszkiem usuń zdjęcia i ok.

Dokładnie tak się usuwa. Nie przewidzieliśmy jednak, że zdarzą się aukcje bez opisu i ze zdjęciami - wtedy wykonać zmian zbiorczych się nie da, bo pełne dane są wymagane aby zapisać zmiany w aukcji. Można spróbować poleceniem SQL wstawić w aukcje z pustymi opisami jakąś przykładową treść, zgodnie z poniższym wątkiem:

Wcześniej jednak zalecam wykonanie kopii zapasowej bazy danych. Po tym powinno dać się usunąć zdjęcia z bazy.

3 godziny temu, Robert Mazurek napisał:

Nagminnie sello które pracuje na serwerze wyłącza się po aktualizacji

Czy system Windows jest zaktualizowany o wszystkie poprawki? Proszę podesłać do nas pliki ze zrzutami pamięci o których mowa poniżej:

 

37 minut temu, 4S_ MARKET napisał:

Takie pytanko - w paczkomatach pojawia mi się oferta wybrana . WTF ? 

Generalnie z naszych testów wynika, że taki status pojawiał się w momencie gdy coś poszło nie tak przy tworzeniu paczek. Jeśli nie ma w raporcie żadnego błędu związanego z wysyłaniem do paczkomatów to pozostaje ponownie utworzyć paczkę w paczkomatach (anulować się nie da).

image.png.d6c8b7c08cb9ad9ddf4a9212364c4ba7.png

Przesyłki niewysłane nie będą naliczane na fakturze, zaś jeśli jest to przesyłka przedpłacona to jeśli się wygenerowała w menadżerze przesyłek należy napisać do InPostu aby ją anulowali.

Link to postu
2 godziny temu, MIROSŁAW LEJSZO napisał:

U mnie kłopot z powiązaniem sposobu dostawy. Jak klikam w ten ,, + " allegro dostawy to wyskakuje komunikat Słownik cech jest pusty. W cennikach dostaw nic się nie wczytało, nie mogę nic tam dodać. O co to może chodzić ? Wymuszałem WYSLIJ/ODBIERZ i nic.

5.jpg

6.jpg

@Bartosz Rosa  czy jest Pan w stanie mi pomoc ?

Link to postu
46 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie przewidzieliśmy jednak, że zdarzą się aukcje bez opisu i ze zdjęciami

To może zamiast dodawać teraz opisy, w następnej wersji będzie jakaś korekta?

 

Bartek, jak najadę na paczkę (bez otwierania) to otwiera się paczka, drugi raz i znajduje się nr we właściwym miejscu. Tylko nie wiem, czy to Wasze działanie, czy zasługa mojego czytnika, który po odczycie wbija enter. Chyba enter, prawda?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...