Skocz do zawartości

Sello 1.29

Polecane posty

Przed chwilą, xandercage tomek napisał:

U mnie "Inpostex" względnie dobrze się buja. Średnio raz na 500 paczek jest jakiś bobel w postaci zagubionej/przeciągniętej w czasie paczki. Jak widać co kraj, to obyczaj :)

Kurierowi najwyraźniej się nie chce... Skanuje przy zdaniu paczek całe autko...

Link to postu
1 godzinę temu, xandercage tomek napisał:

Sam jestem ciekaw. Jak wiemy "dziadex24" i "dziadex48" nie korzysta z takich nowoczesnych rozwiązań jak skanery czy telefony i paczka która ode mnie wyjechała przed 12.00 w busie kuriera, zeskanowana zostanie koło 18.00 chyba, że pani Halynka zwolni tempo, to może nawet jutro.

Skanery to droga rzecz. Teraz wszystkie środki idą na walkę z ojkofobią.

xDxD

Link to postu
20 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Najbliższa prawdy jest plakietka...

Plakietka pokazuje liczbę wszystkich zmian ze wszystkich kont (dodatkowo jeśli pracujesz na wielu komputerach to dane w plakietce mogą być opóźnione o parę minut), zaś w oknie wysyłania wynik jest pobierany na bieżąco i jest przefiltrowany po wybranym koncie oraz znaczniku na dole - wysyłaj tylko z bieżącego konta.

13 godzin temu, Paweł Nitendel napisał:

Notatki do dokumentu ->   to jest ta notatka ? 

Tag ten zwraca wszystkie notatki, które mają włączony znacznik Do dokumentu.

Link to postu
30 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Plakietka pokazuje liczbę wszystkich zmian ze wszystkich kont (dodatkowo jeśli pracujesz na wielu komputerach to dane w plakietce mogą być opóźnione o parę minut), zaś w oknie wysyłania wynik jest pobierany na bieżąco i jest przefiltrowany po wybranym koncie oraz znaczniku na dole - wysyłaj tylko z bieżącego konta.

Tag ten zwraca wszystkie notatki, które mają włączony znacznik Do dokumentu.

dziekuję za odpowiedź, ale nie rozumiem … chodzi o to czy treść notatki można załączyć w  szablonie maila ? 

Chciałbym żeby ta notatka wysyłała się w mailu pt " Dziękuje za zakup :" 5ba9dddf46886_Zrzutekranu(16).thumb.png.abff9c2126aae11231295826effe8ec2.png

Link to postu
23 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A możesz dopytać jak traktowane jest przekroczenie godzin a nie dni? Tzn. ktoś zamawia w piątek ok. 13-tej, wysyłka następuje w poniedziałek o załóżmy 16-tej, ale kurier/poczta skanuje paczkę (pojawia się link w internecie ze statusem 'wysłane') po godz. 18-tej? Od zamówienia do linku mija 28 godzin a sprzedawca ma ustawione 24h? Czy allegro zaznacza jako wysłane w 24h?

 

PS

analogicznie było by przy zamówieniu w poniedziałek i wysyłce we wtorek, we wskazanych godzinach wysyłki / skanu

 

Zapytałem i otrzymałem odpowiedz:

Cytat

Dzień dobry.

Panie Karolu, rozumiem taką sytuację, niemniej. obecnie w takim przypadku również obowiązuje sztywny termin 24 godzin od momentu sprzedaży przedmiotu. 

Cóż.. jeśli w InPoczcie kurier stwierdzi że skany zrobi na zrzucie o godzinie 18-20 (co się zdarza) to wiadomo co się z tym wiąże..

Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Plakietka pokazuje liczbę wszystkich zmian ze wszystkich kont (dodatkowo jeśli pracujesz na wielu komputerach to dane w plakietce mogą być opóźnione o parę minut), zaś w oknie wysyłania wynik jest pobierany na bieżąco i jest przefiltrowany po wybranym koncie oraz znaczniku na dole - wysyłaj tylko z bieżącego konta.

Rozumiem. Ale czy robiliście coś przy tym między 1.28 a 1.29? Bo mam wrażenie, że to działało bardziej prawidłowo do wersji 1.28. Błędy się pojawiły - w mojej ocenie - po wprowadzeniu okienka z podziałem na wysyłane dane.

 

Link to postu
44 minuty temu, Karol Ziętara napisał:

Cóż.. jeśli w InPoczcie kurier stwierdzi że skany zrobi na zrzucie o godzinie 18-20 (co się zdarza) to wiadomo co się z tym wiąże..

Trudno zaprzeczyć że 24h to 24h... Może z czasem wszyscy będą rozumieć, że nie ważne o której godzinie się wysyła paczkę... Czasem ludzie nas tak proszą: "Potrzebuję żeby jutro wysłać... TYLKO wyślijcie to z samego rana żeby doszło na pojutrze..." :D

Link to postu

To działa z opóźnieniem, trzeba dać programowi chwile żeby to przegryzł.

Jeśli mimo tego nie będzie wysyłać, sprawdził bym czy powiązania transakcji które są realizowane mają prawidłowo wybrane i skonfigurowane sposoby wysyłki (czy podczas przenoszenia w oknie transakcji z prawej na lewo nie ma błędów)

sw.thumb.png.dc7994ba64b1ac4ee6454cf9b42a09b9.png

o tu dla przykładu.

1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Trudno zaprzeczyć że 24h to 24h... Może z czasem wszyscy będą rozumieć, że nie ważne o której godzinie się wysyła paczkę... Czasem ludzie nas tak proszą: "Potrzebuję żeby jutro wysłać... TYLKO wyślijcie to z samego rana żeby doszło na pojutrze..." :D

Albo, bardzo proszę o wysyłkę jeszcze dzisiaj "BARDZO" zależy mi na jak najszybszym otrzymaniu towaru - wybrana forma transportu "polecony ekonomiczny" :)

Link to postu
9 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Tych zmian jest tyle, że nie pamiętam :). Na pewno były zmiany wizualne, ale w kwestii liczenia raczej nie.

 

@Bartosz Rosa jeszcze wrócę do tematu. Wiem, co mnie w aktualnym działaniu zaskoczyło. Zobacz:

matematyka.thumb.JPG.fdf86cee9fe1448aaeed0afd9fe81d4c.JPG

Liczy rzeczywiście dobrze (tak jak wyjaśniłeś, teraz to pojąłem ;D ), ale w zaznaczonym na grafice miejscu powinno wg mnie (wydaje mi się to logiczniejsze) pokazywać 124 zmiany. Bo 14 to jest aukcji, których zmiany dotyczą...

To drobiazg oczywiście, ale może lepiej tam "wydrukować" np. 14 AUKCJI / 124 ZMIANY OCZEKUJĄCE ?

Albo po prostu: 14 AUKCJI ZE ZMIANAMI OCZEKUJĄCYMI

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Bartek, czy udało Wam się namierzyć problem z przesuwaniem okna ?

Muszę przyznać, że nie jest to jedynie fanaberia wizualna, bo okno przesuwa się w dół akurat na całą belkę ze statusem, przez co nie widać czy Sello coś synchronizuje czy nie.

Mam teraz Sello w postaci niezmaksymalizowanego okna, co jednak nie jest najwygodniejsze, bo nie mam jeszcze monitora 40" 4k ;D

Link to postu
1 minutę temu, marbie B napisał:

Jakie są dokładnie wymagania aby numery paczek, które mają wprowadzone numery przesyłki i są wysłane przekazały się automatycznie do Allegro.
Mam ustawione wysyłanie co 20 min. Numery się nie wysyłają nawet po całym dniu.

Czy synchronizacja do allegro zaznacza się pomarańczowym kwadratem na liście?

Jeśli nie, to jak są wprowadzane nr do Sello?

Link to postu

Jak nie ma pomarańczowego to nie ma synchronizacji. A nie ma pomarańczowego bo PP2 niewłaściwie (w stosunku do wymagań Sello) wpisuje paczki do Sello.

Taki sam problem ma program DHL-a "Asystent DHL dla Sello". Nie zostaje nic innego jak odświeżanie lub pisanie do PP,  żeby to zmienili.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...