Skocz do zawartości

Sello 1.29

Polecane posty

MOJE SPOSTRZEŻENIA:

 

* wybór dostaw Allegro z listy rozwijanej a nie z małego okienka zdecydowanie na duży  +

* "usuń zaplanowane zakończenie aukcji"  xDxDxD / może kiedyś będzie się dało ustawienie dać na stałe tak:  ☑ ?

*  " możliwość utworzenia towaru w kartotece Sello na podstawie pobranych z Allegro aukcji " - nie sprawdzałem, ale czy w nexo też?

*  w opisie nowości podajecie Dodaj towar a w rzeczywistości pod PPM i w lewym menu wyszło: Utwórz towar

*  nowe okno wysyłania danych: czy kliknięcie szarego paska z opcją (szybki wybór co chcemy wysłać) ignoruje zaznaczenia ( ☑ ) poniżej?

*  hura! kursor miga w okienku nr paczki!

*  dodawanie notatki stało się prostsze... ^-^ / może kiedyś dało by się ustawić jaka domyślna notatka mogła by się otwierać do edycji?

*  wykrycie i naprawa błędów w bazie! takie rzeczy tylko w Sello! / 1 błąd mi wykryło i naprawiło (na zielono - to znaczy naprawiło?)

 

Sporo zrobiliście. Gratulacje. Wiele poprawek trafiło w moje potrzeby.

  • Lubię to 2
Link to postu
17 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

*  wykrycie i naprawa błędów w bazie! takie rzeczy tylko w Sello! / 1 błąd mi wykryło i naprawiło (na zielono - to znaczy naprawiło?)

 

U mnie siedzi cicho, więc chyba nie ma błędów.

Czy usuwanie zdjęć działa tylko w trybie automatycznym ?

Tzn. po ręcznym usunięciu powiązania ze zdjęciem faktyczne usunięcie nastąpi automatycznie ?

Czy ten automat także kompaktuje bazę potem, lub wyświetla komunikat aby to zrobić ?

Link to postu
2 minuty temu, Ks. Robak napisał:

U mnie siedzi cicho, więc chyba nie ma błędów.

A kliknąłeś 'odśwież' na liście u góry?

 

3 minuty temu, Ks. Robak napisał:

Czy usuwanie zdjęć działa tylko w trybie automatycznym ?

Znalazłem zakończone aukcje z towarami, których już nie sprzedaję i wywołana opcja nie zadziałała żądając pobrania pełnych danych aukcji... sprzed kilku lat...

A w towarach nic się nie zadziało jak w towarach źródłowych wybrałem usuń zdjęcia... Trzeba to rozgryźć...

  • Dziękuję 2
Link to postu

Czytam te nowości i jakoś ich nie mogę znaleźć, poza tym przycisk maksymalizuj dziwnie działa tj. dolne okno Sello chowa się pod paskiem zadań (menu start), a górna część nie wypełnia ekranu. (muszę rozciągać ręcznie okno) a tak:

- Gdzie znajdę moduł diagnostyczny ?
- kursor na numer nadania ? u mnie po wejściu w paczkę kursor mruga na polu klient, a może chodzi o coś innego ?

 

 

selle1.29.png

 

Edit:

Już doczytałem, że diagnostyka działa w tle, więc nacisnąłem odśwież na "Nowości i ważne informacje" i wyskoczył jakiś błąd, po naprawieniu okno już normalnie się otwiera (sello samo psuje, a później naprawia :D )

Edytowane przez Alwin Kolano
Link to postu
Dnia 14.09.2018 o 19:52, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Sporo zrobiliście. Gratulacje. Wiele poprawek trafiło w moje potrzeby.

Dwóch kolegów szczęśliwych z nowej wersji Sello no to dla przeciwwagi ja będę zrzędził.

Parafrazując kolegę Marcina "Sporo zrobili i jak zwykle niewiele trafiło w moje potrzeby."

Ale może ten nowy moduł przekazywania danych (wyraziłem zgodę) pomoże Panom programistom trafić wreszcie i w moje potrzeby.

A mi ciągle brakuje:

1. MOŻLIWOŚCI WYSTAWIANIA NA EBAYU

2. ZBIORCZEGO POWIĄZANIA AUKCJI Z TOWARAMI

3. POBIERANIA ATRYBUTÓW SPECYFICZNYCH Z DANYCH TOWARU (obiecane)

4. POBIERANIA NR NADANIA Z ELEKTRONICZNEGO NADAWCY

5. możliwości formatowania warunkowego transakcji/towarów/aukcji (kolorowania) tak jak to jest np. w Subiekcie

6. wysyłania nr nadania do ebaya

 

Smutna konstatacja jest tak że jedyna realna korzyć dla mnie z tej wersji to poprawka dzięki której znowu mogę ściągać transakcje z ebaya bo np. co mi po możliwości wysyłania nr nadania do allegro skoro tych numerów nie mogę pobrać z EN ? Ręcznie wklepywać ?

 

Edytowane przez Maxi Max
Link to postu
12 godzin temu, Alwin Kolano napisał:

Czytam te nowości i jakoś ich nie mogę znaleźć, poza tym przycisk maksymalizuj dziwnie działa tj. dolne okno Sello chowa się pod paskiem zadań (menu start), a górna część nie wypełnia ekranu. (muszę rozciągać ręcznie okno) a tak:


- kursor na numer nadania ? u mnie po wejściu w paczkę kursor mruga na polu klient, a może chodzi o coś innego ?

 

 

selle1.29.png

 

Edit:

Już doczytałem, że diagnostyka działa w tle, więc nacisnąłem odśwież na "Nowości i ważne informacje" i wyskoczył jakiś błąd, po naprawieniu okno już normalnie się otwiera (sello samo psuje, a później naprawia :D )

 

Niestety dziś po włączeniu komputera znowu nie mogę zmaksymalizować okna sello, dolna część okna chowa się pod pasek zadań, a u góry widoczne są inne aplikacje (metoda uruchomienia systemu diagnostycznego w tym wypadku już nie działała).

W paczkach kursor również w miejscu klienta ;)

Ach gdzie Ci testerzy i wersje beta, wypuszczacie wersję w piątek i zostawiacie nas na weekend samych sobie.

 

 

sello.png

 

@Bartosz Rosa Już wiem jak uruchomić Sello aby wypełniło cały ekran, ale jest to bardzo irytujące bo trzeba to robić za każdym razem.

1. Przed zamknięciem sello musi być w oryginalnym rozmiarze okna tj. na belce musi być ta ikonka: (jeżeli zamknę Sello z oknem zmaksymalizowanym to przy ponownym uruchomieniu Sello znowu będę miał problem ten co powyżej)

normal.png.d6a664d60d6aff2cf38f125af970d5d9.png

 

 

Edytowane przez Alwin Kolano
Link to postu
26 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A tu jak masz?

jest zaznaczone jak u Ciebie.

@MARCIN e-kupowanie.pl przy okazji zapytam, mam to już chyba od wersji 1.28, przy uruchamianiu Sello zawsze otwiera się zakładka Nowości

Jak się jej pozbyć/ukryć/ustawić domyślną ?

5b9cbf32ee0bf_Beztytuu.png.ccac7c9ea9251328ead9d854097e4eff.png

Edytowane przez Alwin Kolano
Link to postu

U mnie OK. :)

Zrobiłam próbę wklejania nr. paczki - rzeczywiście wygodniej z migającym kursorem.

Gdy usunęłam ten próby numer nadal świeci się kwadracik :)

Czy te numery paczek przesyłają się automatycznie gdy Sello się aktualizuje czy za każdym razem trzeba nacisnąć ..wyślij odbierz" ,,serwisy aukcyjne" itd  ,,nr nadania" ?

 

 

Link to postu

Hmm, podczas aktualizacji Sello 1.28.1 do wersji 1.29 nie wyraziłem zgody na przesyłanie danych telemetrycznych i:

- Sello dziwnie się otwiera o czym piszę u góry
- Po otworzeniu paczki kursor pozostawał w polu Klient

Teraz najlepsze:

Zaznaczyłem zgodę na wysyłanie danych telemetrycznych i naprawiło się z kursorem tj. teraz kursor wskakuje w pole z nr nadawczym. Niestety problem z oknem pozostał. Odznaczenie zgody nie wyłącza tej funkcjonalności >:D

Edit:

Więc postanowiłem, odinstalować Sello i zainstalować je ponownie i się wsio naprawiło tzn. okno otwiera się "wymaxowane", ale tylko wtedy kiedy w pliku Sello.xml nie ma danych logowania tj:

<login encrypted='0'>Janusz Nosal</login>


Podczas ponownej instalacji Sello już nie pyta o zgodę ?

 

@Bartosz Rosa   hmm :-X coś ten tego ? Wybacz ale już tak mam ;)

Edytowane przez Alwin Kolano
  • Dziękuję 1
Link to postu
22 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A kliknąłeś 'odśwież' na liście u góry?

 

Muszę przyznać,że gdyby nie Twój support to bym nie wiedział, że nic Sello nie sprawdziło :)

Trochę to mało intuicyjne. Powinien być osobny przycisk do diagnostyki.

Poza tym po kliknięciu kółka odświeżającego:

Sello_Hello.jpg.a7a22520b043c57216e0dae93b152dc2.jpg

 

Po ponownym kliknięciu znalazło

Lista uszkodzonych tabel w bazie danych: it_ExternalCustomAttributesDict, 

Może u każdego coś Sello znajduje "na zachętę" ? :D

 

Co do kursora w paczkach, to jest w polu numeru nadania :D

 

Edytowane przez Ks. Robak
Link to postu
3 minuty temu, Ks. Robak napisał:

Muszę przyznać,że gdyby nie Twój support to bym nie wiedział, że nic Sello nie sprawdziło

 

Wyczytałem tutaj (ale to prawda, że podpowiedź by się przydała też w sello lub jakoś osobno, jak piszesz).

https://www.sello.pl/2018/09/12/sello-1-29/

Cytat

Moduł diagnostyczny pracuje w tle i okresowo wykonuje różne zadania. O ich wynikach informuje poprzez dodanie nowego powiadomienia na Stronie Startowej. Pojawia się również wtedy żółta plakietka na przycisku START z podana liczbą nowych powiadomień. Polecamy nie ignorować tych komunikatów, bo bardzo często pomagają one rozwiązać wiele problemów. Można również ręcznie wymusić wykonanie wszystkich zadań diagnostycznych odświeżając powiadomienia przyciskiem po prawej stronie (ikona – dwie strzałki ułożone w kółko).

 

:ph34r:

 

 

55 minut temu, Paweł Nitendel napisał:

nadal nic 

Czy to znaczy, że na liście dostaw w Sello nie masz nowych opcji? Zaznaczyłem je tutaj:

 

dostawy.thumb.jpg.88dd0d067b12847de1997a5fb449b63a.jpg

Link to postu
15 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

 

Wyczytałem tutaj (ale to prawda, że podpowiedź by się przydała też w sello lub jakoś osobno, jak piszesz).

https://www.sello.pl/2018/09/12/sello-1-29/

 

:ph34r:

 

 

Czy to znaczy, że na liście dostaw w Sello nie masz nowych opcji? Zaznaczyłem je tutaj:

 

dostawy.thumb.jpg.88dd0d067b12847de1997a5fb449b63a.jpg

Mam …tylko w tym miejscu nie mogę wybrać miniKurier24

Zrzut ekranu (9).png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...