Skocz do zawartości

Sello 1.29

Polecane posty

6 minut temu, Alwin Kolano napisał:

A wyraziłeś zgodę na telemetrie podczas aktualizacji? >:D Pytam serio. 

 

Z moich wyborów na 2-óch różnych bazach Sello wynika, że nie ma to znaczenia. Na jednej nie wyraziłem zgody a na drugiej... jeszcze... :/ się nie logowałem "Szefem"... W obu bazach kursor jest w nr nadania.

Link to postu
1 minutę temu, Alwin Kolano napisał:

Hmm zaraz wyjdzie, że coś mi się przewidziało... Ok a możecie sprawdzić jak Sello zachowuje sie gdy wpiszemy do pliku Sello.xml dane do logowania? tak aby sello sie otworzyło bez pytania o bazę i użytkownika.

U mnie oba Sello otwierają się miejscu, gdzie trzeba wpisać tylko hasło.

 

2 minuty temu, Alwin Kolano napisał:

Tzn. Uruchomić sello w trybie maksymalizacji, zamknąć i jeszcze raz uruchomić. 

Otwiera się w "maxie".

 

Jakiś wadliwy egzemplarz ściągnąłeś. Napisz reklamację do Insertu... xDxDxD

A na serio, to - jeśli nikt takiego zachowania nie zaobserwuje - to pewnie jakieś lokalne systemowe zawirowania...

Link to postu
6 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Mogę zrobić próbę. Nie chce mi się szukać, więc podpowiedz, co tu wpisać dodatkowo?

"C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe" /ta win /srw XXX\INSERTGT /pdm XXX

No widzisz mi chodzi o plik Sello.xml czyli domyślny skrót w windowsie wygląda tak:

"C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe" Sello.xml

Plik Sello.xml znajduje się w C:\ProgramData\InsERT\Sello\

	<startup>
		<sql_server>nazwa serwera\INSERTGT</sql_server>
		<auth_mode>MIXED</auth_mode>
		<sql_login encrypted="0">sa</sql_login>
		<database>nazwa bazy danych</database>
		<login encrypted='0'>Użytkownik\hasło</login>
	</startup>

 

Link to postu
1 godzinę temu, Alwin Kolano napisał:

 

Plik Sello.xml znajduje się w C:\ProgramData\InsERT\Sello\

 

Wolałbym móc edytować mój skrót do serwera/bazy i tam wpisać hasło... We wskazanym folderze nie mam pliku .xml  :ph34r:

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Witam 

Od dłuższego czasu zmagamy się z wielkością bazy SQL chciałbym przetestować jedną funkcjonalność , która została już zaimplementowana w sello jakiś czas temu. Mając na uwadze fakt powstania możliwości odchudzenia bazy chciałbym wyeksportować na dysk wszystkie zdjęcia towarów, zmniejszyć je i zaimportować z powrotem .1.thumb.jpg.4dc8f74c8f7f739d4458b3536cb33a5e.jpg

Niestety nie mogę prawidłowo wpisać ścieżki eksportu (domyślam się że z importem też będzie problem). Przy wpisaniu tej z poniższego PrtScn zrzuca mi na dysk tylko jedno zdjęcie z towaru,
przykładowa używana ścieżka :
C:\Users\Piotr\Desktop\111\\[Towar::Symbol].jpg

2.thumb.JPG.a632d52ee6d7f8e08fa4c4422a76e9df.JPG

(...) zależy mi na tym aby finalnie zrzucił wszystkie zdjęcia wg poniższego formatu

zdjęcie nr 1 ->

symbol_1.jpg

zdjęcie nr 2 ->

symbol_2.jpg

(...) itd .

 Proszę o podpowiedź jak prawidłowo opisać ścieżkę eksportu i ponownie jak załadować zdjęcia do kartoteki towarów w sello

 

Przy okazji czy macie może info czy podmiana zdjęć w Subiekcie na mniejsze (usuwając stare zdjęcia) zmniejszy bazę ? czy dalej pozostaną gdzieś ukryte obciążając pojemność SQL Subiekta.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Link to postu

Kolejna fajna zmiana to numerowanie "Grup transakcji". Na +

 

@Bartosz Rosa z "Do paczek" drukujemy transakcję do pakowania. Na wydruku jest taka kolejność:

towary

dane transakcji

notatki

Czy dużym problemem była by zamiana kolejności na:

towary

notatki

dane transakcji

?

 

Może jakieś polecenie na bazie, które by zmieniło tę kolejność? Ostatnio gubimy informacje z notatek (drukujemy w poziomie na kartkach A5 [szkoda nam calych kartek A4 O0]) i często utnie notatki...)... Powstają problemy z powodu naszej nieuwagi... Wiem, że jeśli, to niewielu tego potrzebuje, ale zapytać warto.

 

Link to postu
Dnia 15.09.2018 o 20:05, Alwin Kolano napisał:

A wyraziłeś zgodę na telemetrie podczas aktualizacji? >:D Pytam serio. 

 

Tak, mam wyrażone.

To jedyny program, w którym ma tą zgodę. Jeżeli jednak Sello korzysta z jakichś telemetrii Windows, to muszę uprzedzić, że te telemetrie mam powyłączane i poczyszczone za pomocą SpyBot Anti Beacon.

  • Dziękuję 1
Link to postu
Dnia 14.09.2018 o 21:12, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Moduł diagnostyczny START > NOWOŚCI I WAŻNE INFORMACJE > klikasz odśwież (strzałeczki z prawej).

 

Nie mam nigdzie modułu diagnostycznego (oczywiście aktualizacja już zrobiona) a przynajmniej nie w tym miejscu co wyżej opisane. Ktoś może jakiś screenshot wrzucić gdzie to jest?

Edytowane przez Katarzyna Drabik
Link to postu
Dnia 14.09.2018 o 19:52, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

*  " możliwość utworzenia towaru w kartotece Sello na podstawie pobranych z Allegro aukcji " - nie sprawdzałem, ale czy w nexo też?

W kartotece Sello. Do Subiekta zrobimy jak zakończymy prace nad nowym konektorem.

Dnia 14.09.2018 o 19:52, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

nowe okno wysyłania danych: czy kliknięcie szarego paska z opcją (szybki wybór co chcemy wysłać) ignoruje zaznaczenia ( ☑ ) poniżej?

Tak, w labelce pod przyciskami jest napisane LUB wyślij zaznaczone poniżej

image.png.ecd14ceb7c4da87742489efffdb6a23d.png

Dnia 14.09.2018 o 20:14, Ks. Robak napisał:

Czy usuwanie zdjęć działa tylko w trybie automatycznym ?

Tzn. po ręcznym usunięciu powiązania ze zdjęciem faktyczne usunięcie nastąpi automatycznie ?

Czy ten automat także kompaktuje bazę potem, lub wyświetla komunikat aby to zrobić ?

Tak. Usunięcie zdjęcia nastąpi ale nie od razu. Mechanizm czyszczenia usuwa zdjęcia co pewien czas, nie wszystkie naraz, bo dosyć długo to trwało, ale usuwa systematycznie aż wyczyści wszystkie. Kompaktowania nie robi, bo to już bardziej skomplikowany proces, ale nie jest ono wymagane aby w bazie zwolniło się miejsce.

Dnia 14.09.2018 o 20:19, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Znalazłem zakończone aukcje z towarami, których już nie sprzedaję i wywołana opcja nie zadziałała żądając pobrania pełnych danych aukcji... sprzed kilku lat...

A w towarach nic się nie zadziało jak w towarach źródłowych wybrałem usuń zdjęcia... Trzeba to rozgryźć...

A w tych aukcjach z niepełnymi danymi miałeś zdjęcia? Pełne dane to opisy i zdjęcia właśnie, więc jeśli nie było opisów to nie powinno też być zdjęć.

Dnia 15.09.2018 o 08:31, Maxi Max napisał:

1. MOŻLIWOŚCI WYSTAWIANIA NA EBAYU

2. ZBIORCZEGO POWIĄZANIA AUKCJI Z TOWARAMI

3. POBIERANIA ATRYBUTÓW SPECYFICZNYCH Z DANYCH TOWARU (obiecane)

4. POBIERANIA NR NADANIA Z ELEKTRONICZNEGO NADAWCY

5. możliwości formatowania warunkowego transakcji/towarów/aukcji (kolorowania) tak jak to jest np. w Subiekcie

6. wysyłania nr nadania do ebaya

1. Rozwój eBaya jest obecnie wstrzymany, w najbliższym czasie (mówię tutaj o okresie 6 miesięcy) nie planujemy tego zmienić. Co będzie dalej, to czas pokaże.

2. Będzie nad tym obecnie pracować, powinno znaleźć się w najbliższej aktualizacji

3. Będzie ale dopiero gdy przepniemy wystawianie aukcji na nowe API Allegro.

4. Badamy temat.

5. Mamy w planach

6. j.w. p.1

Dnia 15.09.2018 o 09:21, Alwin Kolano napisał:

Niestety dziś po włączeniu komputera znowu nie mogę zmaksymalizować okna sello, dolna część okna chowa się pod pasek zadań, a u góry widoczne są inne aplikacje (metoda uruchomienia systemu diagnostycznego w tym wypadku już nie działała).

Zauważyliśmy ten problem na niektórych komputerach. Wiąże się on z tym, że po uruchomieniu Sello "zeskakuje" o kilkanaście pikseli w dół. Nie zdiagnozowaliśmy jeszcze dlaczego tak się dzieje ale nadal badamy sprawę.

Dnia 15.09.2018 o 09:42, Alwin Kolano napisał:

przy uruchamianiu Sello zawsze otwiera się zakładka Nowości

Jak się jej pozbyć/ukryć/ustawić domyślną ?

Zakładka otwiera się przez kilka dni, potem powinno otwierać się na zakładce START. Ręcznie można to zmienić klikając w link po lewej stronie Nie pokazuj więcej.

Dnia 15.09.2018 o 13:11, Olga H napisał:

Czy te numery paczek przesyłają się automatycznie gdy Sello się aktualizuje czy za każdym razem trzeba nacisnąć ..wyślij odbierz" ,,serwisy aukcyjne" itd  ,,nr nadania" ?

Nie tyle trzeba, co można wysyłać ręcznie. Aby wysyłało się automatycznie należy w parametrach wysyłania i odbierania na zakładce PACZKI włączyć automatyczne wysyłanie numerów co określony czas.

Dnia 15.09.2018 o 18:46, Ks. Robak napisał:

Trochę to mało intuicyjne. Powinien być osobny przycisk do diagnostyki.

Moduł diagnostyczny jest w Sello od paru lat, tylko teraz postanowiliśmy dodać do niego kilka nowych, użytecznych funkcji. Diagnostyki różnych obszarów są wykonywane w różnym czasie. Jedne co 15 minut inne raz na 3 dni. Ręcznie można wywołać wykonanie diagnostyki przyciskiem odśwież.

Dnia 15.09.2018 o 19:34, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Sello źle liczy? 2 czy 3? W rzeczywistości są 2 zmiany.

Możesz zwrócić uwagę czy ma to związek z wybranym kontekstem konta? W oknie wysyłania jeśli zmieniasz wysyłanie tylko z bieżącego konta zmienia się liczba wysyłanych elementów. Ewentualnie czy w którejś aukcji nie ma np dwóch zmian do wysłania?

Link to postu
11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Do Subiekta zrobimy jak zakończymy prace nad nowym konektorem

Tak, tego się już domyśliłem. Czyli raczej funkcja, dla nie posiadających Subiekta na razie... Potem będzie fajniejsza.

 

12 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

A w tych aukcjach z niepełnymi danymi miałeś zdjęcia?

Tak.

 

12 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Możesz zwrócić uwagę czy ma to związek z wybranym kontekstem konta? W oknie wysyłania jeśli zmieniasz wysyłanie tylko z bieżącego konta zmienia się liczba wysyłanych elementów. Ewentualnie czy w którejś aukcji nie ma np dwóch zmian do wysłania?

Raczej nie. Raz odkryłem, że miało to związek z nieudaną próbą zmiany ceny (wygasł token). I ta czerwona zmiana była liczona, ale nie pokazała się bodajże na liście zmian do synchronizacji. Będę się przyglądał, bo jeszcze kilka takich przypadków było przy wystawianiu aukcji bodajże.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...