Skocz do zawartości

Sello 1.29

Polecane posty

Po wymuszeniu pobierania parametrów udało mi się rozwiązać problem z brakiem powiązania z Allegro miniKurier24 InPost (za pobraniem)

 

Czy z poziomu sello poza dodawaniem numeru paczki i wysyłaniem jej do allegro da się wymusić zmianę statusu paczki na "wysłaną" ? Mimo iż w sello zaznaczona jest jako wysłana to w zakładce zamówień na allegro nadal paczki nie są oznaczone (trzeba to robić ręcznie)

Pytam w związku z informacją zamieszczoną na allegro o minimum 5 gwiazdkowej ocenie za wysyłkę (w przypadku spełnienia wymogów)

https://allegro.pl/pomoc/faq/kiedy-otrzymam-automatycznie-5-gwiazdek-za-czas-wysylki-68KDKvx93UB

 

I z innej beczki.. Jak się dostać do Modułu Diagnostycznego w Sello 1.29 ? Ewentualnie jak czyścić bazę danych z nieaktualnych rzeczy (zdjęcia itd..) ?

Czy ta opcja jest jedynie dostępna automatycznie  po wykryciu problemów ? (po kliknięciu w przycisk odświeżenia znalazło mi jakieś błędy, które zostały naprawione i na tym koniec)

Link to postu
5 minut temu, Karol Ziętara napisał:

Pytam w związku z informacją zamieszczoną na allegro o minimum 5 gwiazdkowej ocenie za wysyłkę (w przypadku spełnienia wymogów)

Nie chodzi tu o ręczne zaznaczanie. Allegro samo zaznacza dla inpostu / poczty / dhl.

Zobacz sobie tu ile masz zrealizowanych:

https://allegro.pl/supersprzedawca/index

 

5 minut temu, Karol Ziętara napisał:

Jak się dostać do Modułu Diagnostycznego w Sello 1.29 ?

diag.JPG.a40c5069c6c3a754c79f4f27c6c0882c.JPG

Link to postu

No tak, tam mam sporą ilość zrealizowanych, wychodzi na to że nie ma potrzeby raz jeszcze w zakładce zamówienia ręcznie klikać że wysłane, szkoda tylko że ów status się u nich nie zmienia.

Jest jedno ale..  informacja jasno określa kiedy klient nie będzie mógł wystawić innej oceny za czas wysyłki jak 5

Cytat

https://allegro.pl/pomoc/faq/kiedy-otrzymam-automatycznie-5-gwiazdek-za-czas-wysylki-68KDKvx93UB

Twoja ocena za czas wysyłki będzie miała automatycznie 5 gwiazdek, jeśli:

  • udostępniłeś Klientowi numer przesyłki - sprawdź jak to zrobić
  • zamówienie ma status “wysłane”
  • potwierdzimy na podstawie statusów przesyłek, że kupiony w Twojej ofercie przedmiot wysłałeś w ciągu 24 godzin (nie dotyczy sobót, niedziel i świąt)

Co z tego że ja u siebie mam wysłane i że niby to jest odnotowane w "zrealizowanych", jak statusu transakcji nadal nie ma w zakładce zamówienia - "wysłane"

Specjalnie na potrzebę weryfikacji sięgnąłem po klienta który dzisiaj wystawił "Pozytywa" z wszystkimi 4 gwiazdkami.

- Zakup (zakończenie realizacji płatności): 2018-09-05 10:41:32

- Wysyłka:  Nadanie    2018-09-05 17:05

6h od zakończenia realizacji płatności do zarejestrowania przesyłki u przewoźnika - Ocena 4 gwiazdki.

Ok transakcja 5 września a niby ta nowa forma oceniania jest od 17, być może dlatego to nie zadziałało

Cytat

Dane dotyczące zrealizowanych zamówień zbieramy z ostatnich pełnych 30 dni. Zamówienie uznajemy za zrealizowane, jeśli spełnisz jeden z poniższych warunków:

  • otrzymasz ocenę Polecam;
  • status przesyłki w systemie przewoźnika automatycznie zmieni się na "wysłana".

Ciekaw jestem jak oni będą weryfikować zmianę statusu przewoźnika, nie sądzę że ręcznie będą sprawdzać na stronie śledzenia czy paczka została wysłana.

---

To odświeżenie modułu Diagnostycznego już robiłem ze skutkiem jw. myślałem że da się wejść w opcje i samemu zaznaczyć co się chce zrobić (tak jak jest np pokazana grafika z zajętym miejscem w bazie). Ważne że chociaż takie rozwiązanie jest.

Link to postu
5 godzin temu, Anna Smolarska napisał:

ano właśnie... Sello wysyła już nr przesyłki, ale co dalej? Z ciekawości weszłam w MS, a tam pole z nr nadania... puste. Po co więc jest to wysyłane, skoro nic to nie zmienia i w wysłanych  ma piękne zero.... ?

A co widzisz po wejściu w:

https://allegro.pl/seller-orders/#!/

Jak rozwiniesz zamówienie powinnaś widzieć nr paczek. Ja dla pewności na koniec dnia zaznaczam zamówienia jeszcze jako wysłane i zatwierdzam. Może z czasem i to będzie z automatu z sello szło (w momencie przesłania nr paczki z sello będzie także zaznaczone "wysłane") wraz z nr paczki.

Link to postu
1 godzinę temu, Robert Mazurek napisał:

Zaznaczone aukcje podczas wystawiania dokumentu końcowego lub początkowego przeskakują o jedno w górę albo jedno w dół

Takie zachowanie jest normalne, jeśli aktualna lista jest sortowana po polu, które ulega zmianie - w tym wypadku może jest to numer dokumentu.

 

7 godzin temu, Anna Smolarska napisał:

Z ciekawości weszłam w MS, a tam pole z nr nadania... puste

MS to nie jest Allegro, jest to osobny (prawie) niezależny program, który ma swoje dane. Ważne jest to co jest na zamówieniu w Allegro.

Link to postu

Czy sello musi za każdym razem dodawać nowego kontrahenta w subiekcie zamiast wyszukać w systemie już istniejącego? Chodzi głównie o firmy. Np. Mamy w subiekcie wpisaną firmę z danym NIPem, następnie ta firma kupuje coś u nas na allegro i utworzony zostaje drugi kontrahent z przedrostkiem 'SEL_'. Czy dało by się zrobić tak, żeby sello najpierw wyszukało po NIPie istniejącego kontrahenta i ewentualnie zaktualizowało jego dane?

  • Lubię to 1
Link to postu
53 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:
2 godziny temu, Robert Mazurek napisał:

Zaznaczone aukcje podczas wystawiania dokumentu końcowego lub początkowego przeskakują o jedno w górę albo jedno w dół

Takie zachowanie jest normalne, jeśli aktualna lista jest sortowana po polu, które ulega zmianie - w tym wypadku może jest to numer dokumentu.

 

nic nie ulega zmianie kompletnie nic kolejność wszystkich transakcji zostaje zachowana, nie zmieniają się żadne parametry ( akurat zauważyłem to przy mieleniu dwóch transakcji które na nic nie reagują) i następuje przesunięcie podświetlanych pozycji

Link to postu
52 minuty temu, Maciej mgzax napisał:

Czy sello musi za każdym razem dodawać nowego kontrahenta w subiekcie zamiast wyszukać w systemie już istniejącego? Chodzi głównie o firmy. Np. Mamy w subiekcie wpisaną firmę z danym NIPem, następnie ta firma kupuje coś u nas na allegro i utworzony zostaje drugi kontrahent z przedrostkiem 'SEL_'. Czy dało by się zrobić tak, żeby sello najpierw wyszukało po NIPie istniejącego kontrahenta i ewentualnie zaktualizowało jego dane?

Mam ten sam problem. Mało tego musiałem wyłączyć niemożność wpisania kontrachenta duplikującego nip bo zamówienia z sello nie wchodziły a jest ego sporo. Teraz w bazie mam taki syf że siąść i płakać - bo ludzie nie uważają i wpisują po 5 razy jedna firmę. A to wszystko dlatego żeby sello mogło sobie wypisać w bazę kolejny raz tą samą firmę

Link to postu
2 godziny temu, Maciej mgzax napisał:

Czy dało by się zrobić tak, żeby sello najpierw wyszukało po NIPie istniejącego kontrahenta i ewentualnie zaktualizowało jego dane?

Mamy to w planach w nowym konektorze Sello-Subiekt. Obecnie działa to tak, że powiązania są pamiętane jeśli kupi to ten sam klient, który jest powiązany z kontrahentem Subiekta. NIP nie jest brany pod uwagę.

1 godzinę temu, Robert Mazurek napisał:

i następuje przesunięcie podświetlanych pozycji

Mam rozumieć, że zamiast zaznaczonych transakcji 2 i 3 zaznaczają się transakcje 3 i 4? W którym momencie się one zaznaczają? Po wykonaniu jakiejś operacji?

1 godzinę temu, Sebastian Mika napisał:

I co to jakiś błąd sello, czy jednak wina ustawień?

Bardziej wygląda to na błąd w Allegro, bo to ich skrypt na stronie zawiera błąd. Sello w tym miejscu najwyraźniej nie ukrywa błędów skryptu, dlatego pojawia się ten błąd - de facto wyświetla go silnik Internet Explorera używany do wyświetlenia HTMLa.

 

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Bardziej wygląda to na błąd w Allegro, bo to ich skrypt na stronie zawiera błąd. Sello w tym miejscu najwyraźniej nie ukrywa błędów skryptu, dlatego pojawia się ten błąd - de facto wyświetla go silnik Internet Explorera używany do wyświetlenia HTMLa.

 

A nie da się w nowszej wersji zrobić tak by np to się w ogóle nie pojawiało, lub ptaszkiem się odznaczało, nie pokazuj więcej?

Link to postu
4 godziny temu, Katarzyna Drabik napisał:

A co widzisz po wejściu w:

https://allegro.pl/seller-orders/#!/

Jak rozwiniesz zamówienie powinnaś widzieć nr paczek. Ja dla pewności na koniec dnia zaznaczam zamówienia jeszcze jako wysłane i zatwierdzam. Może z czasem i to będzie z automatu z sello szło (w momencie przesłania nr paczki z sello będzie także zaznaczone "wysłane") wraz z nr paczki.

Właśnie chodzi o to aby nie musieć drugi raz zaznaczać zamówienia jako wysłanego. Pokuszę się o wiadomość do pomocy allegro odnośnie korelacji tych minimalnych 5 gwiazdek a statusu z zamówienia.

@Bartosz Rosa Czy Sello po oznaczeniu paczki jako wysłanej mogło by poza dodaniem numeru przesyłki automatycznie zmieniać status na wysłane w zamówieniach allegro ?

Link to postu
2 minuty temu, Karol Ziętara napisał:

Czy Sello po oznaczeniu paczki jako wysłanej mogło by poza dodaniem numeru przesyłki automatycznie zmieniać status na wysłane w zamówieniach allegro ?

Nie, bo nie ma takiej funkcji w API. Da się to oznaczyć tylko ręcznie - stąd moje podejrzenia, że ten znacznik do niczego nie służy. Wysłałem zapytanie do Allegro jak to jest z tym znacznikiem, dam znać jak czegoś się dowiem.

Link to postu
21 minut temu, Bartosz Rosa napisał:
2 godziny temu, Robert Mazurek napisał:

i następuje przesunięcie podświetlanych pozycji

Mam rozumieć, że zamiast zaznaczonych transakcji 2 i 3 zaznaczają się transakcje 3 i 4? W którym momencie się one zaznaczają? Po wykonaniu jakiejś operacji?

albo 1 i 2 losowo jak się zdarzy. W sytuacji tworzenia dokumentu zk lub PA i fv

Link to postu

Właśnie allegro przysłało info.... 

"Udostępniliśmy nowe zasoby w Allegro API, które pozwolą Ci tworzyć oferty wielowariantowew szybszy sposób za pomocą API:

Allegro API pozwoli Ci na wymianę informacji między Allegro, a Twoim oprogramowaniem do obsługi sprzedaży. Umożliwi to profesjonalizację Twojego biznesu, dzięki utworzeniu rozwiązań, które ułatwią Ci codzienną obsługę sprzedaży i automatyzację powtarzalnych procesów."

Link to postu
49 minut temu, Karol Ziętara napisał:

Pokuszę się o wiadomość do pomocy allegro odnośnie korelacji tych minimalnych 5 gwiazdek a statusu z zamówienia.

 

45 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Wysłałem zapytanie do Allegro jak to jest z tym znacznikiem, dam znać jak czegoś się dowiem.

 

Czekam z niecierpliwością na potwierdzenie jak to jest. Na razie uważam, że nie trzeba, ale rzeczywiście allegro o tym pisze w informacjach...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...