Skocz do zawartości

Importer numerów nadania Poczty Polskiej (z E-nadawcy) i DHL do Sello)

Polecane posty

Cześć,

na potrzeby mojej firmy piszę program, dzięki któremu będzie można masowo zaimportować numery nadanych w E-Nadawcy (Poczty Polskiej) I DHL przesyłek do Sello - czyli przydatne, jeśli generowanych jest wiele przesyłek, których numery trzeba potem ręcznie przekopiowywać do Sello.
Pomyślałem więc, że mogę się nim podzielić na forum.

Program importuje dane przesyłek bezpośrednio z API DHL, API E-Nadawcy, lub z pliku XML zbioru generowanego w E-Nadawcy tutaj:

image.png.6e8e3be0d606d815fc472667b81c6180.png

Taki plik można następnie wczytać do aplikacji.

Aplikacja zapisuje potem numery w Sello, powiązując przesyłkę po loginie kupującego (aplikacja konwertuje login niezarejestrowanych na ten, który czyta Sello).

ips.jpg.1c6e008a71e45c5e0723654f11cd2215.jpg

W przyszłości może rozszerzę aplikację o innych dostawców, jeśli będzie tego sens.

 

Aplikacja do pobrania tutaj:
https://github.com/poveu/IPS/releases/latest

(wystarczy pobrać IPS.zip i wypakować do folderu docelowego)

Edytowane przez Paw Ł.
  • Lubię to 1
Link to postu
20 godzin temu, Ks. Robak napisał:

Bardzo dobry pomysł, ale jeżeli już robisz aplikację, to pomyśl nad obsługą przez API EN, bo trochę będzie kłopotu z tym majdrowaniem plikami.

Faktycznie przerobiłem na API, a raczej dałem wybór - można zaimportować plik, lub po prostu podać dane do E-Nadawcy, żeby wszystko działo się automatycznie :)

ips.jpg.27d5277551289c06a9c9043e44e05164.jpg

Edytowane przez Paweł Łoboziak
Link to postu

Dawno temu napisałem cos podobnego, program eksportuje numery z pliku xls do sello.

Moja uwaga, wiązanie za pomocą nicka może w pewnych sytuacjach się nie sprawdzić (czasami jeden klient kupuje kilka przedmiotow z wysyłką na różne adresy).

Dlatego u mnie przesyłki eksportowane z Sello do EN w polu opis zawierają numer paczki i wlasnie numerem paczki są wiązane. 

Link to postu

W bazie masz zapisany GUID paczki, który zwraca także EN w eksporcie.

Nie trzeba posługiwać się opisem.

Tyle tylko, że to zadziała wyłącznie dla paczek, które są wyeksportowane do EN z Sello, a nie zadziała dla paczek utworzonych w EN ręcznie lub przez import z Allegro.

Wówczas łączenie po niku może być trafne.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

mam problem ponieważ przy zaimportowaniu przez API listów z Poczty i kliknięciu "prześlij numery przesyłek" bo kilku numerach wysłanych do Sello wyskakuje poniższy błąd. Mało tego, nie mogę załadować pliku xml jeśli chciałbym tą metodą to zrobić, po kliknięciu "otwórz plik danych" nic się nie otwiera.

 

Proszę o pomoc.

 

2019-08-20_092043.jpg

Edytowane przez Mateusz Żur
Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Fajnie byłoby gdyby ta aplikacja pokazywała statusy paczek jakie widnieją na stronie Poczty Polskiej. Czasami się zdarza, że malutka paczuszka zawieruszy się na pakowaniu i nie trafia do nadania przez kilka dni bądź paczka zaginie na magazynie Poczta Polskiej. Gdyby IPS miało śledzenie statusów jak to jest przy paczkach Inpost w Sello było idealnie. Wtedy od razu wiadomo przy przekazywaniu numerów nadawczych z poczty do sello czy paczka wyszła ze sklepu do klienta czy nie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...