Skocz do zawartości

Kompaktowanie bazy anych przez SQL Management Studio

Polecane posty

Witajcie.

Mam problem z programem serwisowym. Loguje się na serwer i nie widzi baz.

Tak jak tu:

 

Baza przeniesiona była na nowy system Windows 10.

 

Wielkość bazy zbliżyła się do granicy i.... nie mogę zainstalować Sello 1.29 ehhh

Czy można skompaktować bazę Sello za pomocą SQL Management Studio?

Jeśli tak to w jaki sposób?

 

Link to postu

OK. Poszło. Musiałem usnąć opisy starych aukcji, wiadomości itp. Po tym udało się odchudzić bazę na tyle że konwersja się udała.

Po instalacji 1.29 nadal nie działa program serwisowy. Przesiadłem się na SQLMS. Więc nie traktuję tego jako problem.

 

Ale problem mam gdzie indziej...

Otóż gdy chcę odpiąć zdjęcia od starych aukcji poprzez "Zmiany zbiorcze" - nie mogę tego zrobić gdyż dostaję komunikat "Nieokreślony błąd: należy podać opis aukcji".

Kuriozum - bo opisy były usuwane przez skrypt podany przez Sello Team aby odchudzić bazę przed konwersją.

@Bartosz Rosa - można to jakoś obejść aby odpiąć powiązania aukcji ze zdjęciami?

 

 

Link to postu
13 godzin temu, Paweł Błaszkowski napisał:

Po instalacji 1.29 nadal nie działa program serwisowy. Przesiadłem się na SQLMS. Więc nie traktuję tego jako problem.

Ok, na 1.30 są zaplanowane jeszcze prace nad programem serwisowym, w 1.29 była tylko kosmetyka.

13 godzin temu, Paweł Błaszkowski napisał:

można to jakoś obejść aby odpiąć powiązania aukcji ze zdjęciami?

Faktycznie kuriozalna sytuacja :). Można spróbować... uzupełnić opisy podobnie jak były czyszczone 8), aby móc usunąć zdjęcia. Niestety łatwo i szybko nie da się zdjąć tego ograniczenia, że aukcja musi mieć pełne dane, aby dało się przeprowadzić zmiany zbiorcze.

Link to postu
18 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Można spróbować... uzupełnić opisy podobnie jak były czyszczone

Chodzi o przerooienie tego skryptu czyszczącego?

update au_Allegro set aal_description = '' 
where EXISTS(SELECT au_Id FROM au__Auction 
WHERE au_Id = aal_Auctionid AND au_enddate < '20090101')

@Bartosz Rosa - gdybyś mógł go przerobić tak aby wstawiał przysłowiową kropkę - cokolwiek. Na SQL się niestety tak nie znam -.-

 

 

Link to postu

Coś takiego powinno być ok:

UPDATE au_Allegro SET aal_description = 'a' 
WHERE datalength(aal_Description) = 0
AND EXISTS(SELECT au_Id FROM au__Auction 
				WHERE au_Id = aal_Auctionid AND au_enddate < '20160101')

lub po prostu:

UPDATE au_Allegro SET aal_description = 'a' 
WHERE datalength(aal_Description) = 0

 

Link to postu

Witam

Mam ten sam problem co kolega tzn. u mnie baza już urosła do maximum ale nie znam się na SQL. 

Którędy usuwa się stare zdjęcia.  Ktoś pomorze ?

 

PS. Bazy też nie mogę podpiąć w programie serwisowym 

 

image.png.d6a2548a2c60ed4bd8471aa9b74f2c41.png

 

Wystąpił błąd podczas podłączania bazy.
Szczegóły:
Attach database failed for Server 'DESKTOP-J16D4UI\INSERTGT'.
An exception occurred while executing a Transact-SQL statement or batch.
Unable to open the physical file "C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL12.INSERTGT\MSSQL\DATA\Allegro_CR.mdf". Operating system error 5: "5(Odmowa dostępu.)".
Stos wywołań:
   w Microsoft.SqlServer.Management.Smo.Server.AttachDatabase(String name, StringCollection files)
   w Serwisant.SqlServer.AttachDatabase(String databaseFilePath, String databaseName)
   w Serwisant.AttachDatabaseWindow.buttonAttach_Click(Object sender, EventArgs e)

Link to postu

a czy baza którą próbujesz podpiąć jest obecnie odpięta ?

Bo wygląda na to, jak by była przez jakiś proces używana.

 

Co do zdjęć, to idź do aukcji zakończonych, tam zaznacz wszystkie aukcje, z których mają być usunięte zdjęcia i wybierz zmiany zbiorcze na nich.

Tam będzie opcja "usuń zdjęcia".

Zdjęcia usuwają się w tle, po kilka na raz, przy dużej ilości ich usuwanie może zająć kilka dni.

Link to postu

Tak właściwie to są 2 opcje:

a) czyszczenie bazy według poradnika Bartka

Tutaj masz link

b) jeżeli to nie pomoże to można jeszcze pokusić się o usunięcie aktualnej wersji SQL i zainstalowanie wersji próbnej płatnej wersji SQL. Wtedy będzie można przeprowadzić aktualizacje pomimo tego, że baza ma 10GB. I dopiero wtedy, z wersji 1.29 wyczyścić zdjęcia.

Edytowane przez Dawid Ti
  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 18.09.2018 o 14:06, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Kiedy? Kiedy? :ph34r:

powielam pytanie kiedy wersja 1.30 albo  przydała by się poprawka umożliwiająca usuwanie zdjęć pomimo : ""Nieokreślony błąd: należy podać opis aukcji". bez konieczność wykonywania poleceń SQL, nie każdy się zna na SQL

 

Testował ktoś ? działa ?

 

UPDATE au_Allegro SET aal_description = 'a' 
WHERE datalength(aal_Description) = 0
Edytowane przez Akcesoia-24.pl
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...