Skocz do zawartości

Allegro Paczkomaty 24/7 InPost jak ogarnąć przez Sello tworzenie listów przewozowych?

Polecane posty

6 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

A Adobe Reader jest zainstalowany?

Tak, wszystkie inne etykiety drukowane są w tym programie, właśnie problem w tym że to zawsze działa a tutaj nie. Trochę mi wstyd, bo raczej do tej pory jakoś sobie radziłem i Sello mamy już prawie 10 lat ;-0

Edytowane przez Tomasz Czajkowski
Link to postu

Spróbuj co się stanie, jak na dole wymusisz AReader lub np. zwykłą drukarkę?

image.png.0033908b1962e616c0ff49453fc40782.png

 

 

U mnie etykiety się otwierają tylko na moment jako pdf, potem znikają i wyskakują z Zebry... Czasami (rzadko, czasami wystarczy wyłączyć AReadera) trzeba z Menedżera Zadań Windows usunąć wiszące procesy AR.

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
  • Lubię to 1
Link to postu
22 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Spróbuj co się stanie, jak na dole wymusisz AReader lub np. zwykłą drukarkę?

image.png.0033908b1962e616c0ff49453fc40782.png

 

 

U mnie etykiety się otwierają tylko na moment jako pdf, potem znikają i wyskakują z Zebry... Czasami (rzadko, czasami wystarczy wyłączyć AReadera) trzeba z Menedżera Zadań Windows usunąć wiszące procesy AR.

Dokładnie taki sam efekt, znika na sekundę okno WYDRUKI SELLO i pojawia się ponownie. Przełączając np na Etykietę adresową 3x8 wyskakuje mi podgląd, lecz zupełnie inny lecz dotyczący tej paczki. Przy wskazaniu na InPost - niestety nic nie ma. Podgląd jednak nie otwiera się w Adobe Riderze tylko w zwykłym oknie podglądowym

Edytowane przez Tomasz Czajkowski
Link to postu

Panowie, już mam.Jeżeli paczka nie została utworzona w zewnętrznym systemie a numer został nadany ręcznie - wówczas etykieta się nie drukuje (nie wiem dlaczego). Natomiast jeżeli tworząc paczkę automatycznie i wysyłając ją opcją WYSLIJ z Sello wówczas etykieta powstaje automatycznie.

Z racji na problem, etykiety drukowałem ręcznie, bezpośrednio z Menadżera Paczkomatów. Sądziłem że podgląd z opcji wklejonej ręcznie i opcji automatycznej nie ma znaczenia. Okazuje się że ma znaczenie.

Sumując;
- po wygenerowaniu automatycznym przesyłki do Menadżera Paczkomatów i wybraniu opcji Druki Paczki - wszystko śmiga jak TA LALA.
Na przyszłość być może ktoś będzie miał podobny problem wklejając nr listu ręcznie  - wówczas może temat się przydać. Dziękuję Bartosz i dziękuję Marcin !!!

Edytowane przez Tomasz Czajkowski
Link to postu

Etykiety Allegro InPost nie są generowane bezpośrednio przez Sello, a jedynie pobierane przez API. Czyli obrabiając transakcję i drukując nalepki z poziomu programu robimy to samo, co byśmy wykonali po wejściu na stronę managera paczek, tylko jest to odpowiednio zautomatyzowane. Jak widać nie współgra to z ręcznym nadawaniem numerów, zapewne dlatego, że program pobiera już gotowe nalepki ;)

Link to postu

Ja niestety mam problem z wysyłaniem paczek do inpost, do czasu gdy mieliśmy umowę z inpostem na paczki paczkomatowe wszystko chodziło jak trzeba, po przejściu na paczkomaty allegro nie mogę generować etykiet, pojawia się błąd :
Tworzenie paczki 1535/2019: {"status":403,"error":"forbidden","message":"Access forbidden for this token.","details":{}}

Ktoś coś podpowie ?

Link to postu

Wersja 1.31, token był podany nowy przez inpost, gdyż też myślałem że to może być problemem, autoryzację konta też robiłem 2 krotnie dla sprawdzenia czy wszystko ok.  Jednynie zastanawia mnie że teraz muszę kliknąć opłać jak robię paczki przez stronę paczkomatów , wcześniej tego nie było, czy to nie może być przyczyna ?

Link to postu
4 minuty temu, Krzysztof Dziekoński napisał:

Wersja 1.31, token był podany nowy przez inpost, gdyż też myślałem że to może być problemem, autoryzację konta też robiłem 2 krotnie dla sprawdzenia czy wszystko ok.  Jednynie zastanawia mnie że teraz muszę kliknąć opłać jak robię paczki przez stronę paczkomatów , wcześniej tego nie było, czy to nie może być przyczyna ?

Pisałeś, że problem dotyczy tworzenia paczek w Sello, a teraz piszesz, że robisz je w InPoście. To dwie różne sprawy. Jeśli robisz je w InPoście to po co je wysyłać z Sello? Czy możesz sprecyzować?

 

PS

Wg mnie powinienieś pracować na Sello 1.32.1

Jeśli masz nowy token, to czy nie zmienili Ci ID?

Link to postu
11 minut temu, Krzysztof Dziekoński napisał:

Robię je w inpoście bo nie mogę przez sello. zapytam o ID

OK, jak potwierdzisz, że token i ID jest OK, to jeszcze się upewnij w InPoście, że dali Ci go do właściwego konta w Managarze Paczek Inpostu, bo też bywało, że przydzielali na inne konto (inny mail) założone kiedyś przez firmę.

 

Jak będzie OK, to pisz dalej co się dzieje w Sello z paczkami.

Link to postu

No to powinno działać.

17 minut temu, Krzysztof Dziekoński napisał:

Dostałem informację że ID się nie zmienia bo zależne jest od nipu, Token też prawidłowy

Ale token zdaje się może być zależny od maila. Może być kilka kont w MP na ten sam NIP i różne maile...

 

Tak czy inaczej, błąd który wcześniej opisałeś wsazuje na błędny token? Dobrze go wkleiłeś?

Jeśli mam coś podpowiedzieć to pokaż jak masz ustawioną integrację z InPost ShipX? I co wybierasz w TRANSAKCJACH jako dostawę.

Link to postu

aaaa. widzisz teraz sobię myślę że do konta mam inny adres email niż do inpostu.  Napisałem do nich ale odpowiedź jest następująca:

Konto w integracji może być przypisane wyłącznie do adresu zrejetrowanego do konta Umowy w tym wypadku jest

allegro3........pl

 

Proszę własciwe konto Allgro zintegrować w aplikacji InPost

a w koncie nie mam w adresie 3 , ten adres jest przypisany do innego konta, z którego akurat nie korzystam.

Edytowane przez Krzysztof Dziekoński
Link to postu
Dnia 9.09.2019 o 12:06, Joanna S. napisał:

Jak widać nie współgra to z ręcznym nadawaniem numerów, zapewne dlatego, że program pobiera już gotowe nalepki

To dlatego, że w API ShipX numer nadania (widoczny w Sello i na paczce) i numer paczki to są dwie różne rzeczy. Paczki muszą być utworzone z Sello aby wydruk zadziałał, bo inaczej nie ma w Sello tego numeru paczki zapisanego.

Link to postu

PRINTSCRREN.jpg.356c86f3cfa7d92354f605f1e99e7e8e.jpgUtknęliśmy na tym:

Przy próbie przygotowania listu otrzymano wyjątek 1122 z opisem: Field ShipTo->Name is invalid (PACZKOMAT)
Komunikat: Field ShipTo->Name is invalid (PACZKOMAT)

 

Proszę o podpowiedź

Edytowane przez Bartłomiej Rokstein
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Allegro Paczkomaty 24/7 InPost jak ogarnąć przez Sello tworzenie listów przewozowych?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...