Skocz do zawartości

Allegro Paczkomaty 24/7 InPost jak ogarnąć przez Sello tworzenie listów przewozowych?

Polecane posty

Obecnie Sello nie tworzy przesyłek typu Allegro Paczkomaty, tylko zwykłe Paczkomaty. Przesyłki te można do Paczkomatów importować wprost z menadżera InPostu. Wtedy też automatycznie w Allegro jest wypełniany numer wysyłki, więc nie trzeba tego robić przez Sello.

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...
1 godzinę temu, Krzysztof Dziekoński napisał:

coś się zmieniło w tym temacie ?

W jakim? Sello w pełni obsługuje tematy paczkomatów i kurierów Inpostu (z kurierami trzeba jedynie wpisać uniwersalne gabaryty/rozmiary).

Link to postu
Dnia 13.08.2019 o 14:31, Krzysztof Dziekoński napisał:

coś się zmieniło w tym temacie ?

Zainwestuj w program Prosta Paczka. Obsługuje on wszystkie typu paczkomatów i większość firmy kurierskich. 2 klikami możesz wygenerować paręset listów z różnych form wysyłek. Przenoszę się właśnie na Baselinkera i z nim też działa.

Link to postu
38 minut temu, Tomasz Rogowicz napisał:

Zainwestuj w program Prosta Paczka. Obsługuje on wszystkie typu paczkomatów i większość firmy kurierskich. 2 klikami możesz wygenerować paręset listów z różnych form wysyłek. Przenoszę się właśnie na Baselinkera i z nim też działa.

Również korzystam z ProstejPaczki dla Poczty.

  • Lubię to 1
Link to postu

Ja też korzystam z Prostej Paczki, ale nie do Paczkomatów. Tutaj Sello - w mojej opinii - ma wszystko, czego potrzeba.

Jeśli tylko dla Paczkomatów to uważam, że warto przemyśleć czy ponosić dodatkowy koszt oprogramowania.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
Dnia 21.08.2019 o 12:36, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Ja też korzystam z Prostej Paczki, ale nie do Paczkomatów. Tutaj Sello - w mojej opinii - ma wszystko, czego potrzeba.

Jeśli tylko dla Paczkomatów to uważam, że warto przemyśleć czy ponosić dodatkowy koszt oprogramowania.

Witajcie Panowie.
Czy konfiguracja Sello do Paczkomatów Allegro jest gdzieś opisana, jak ją przeprowadzić by można było drukować listy przewozowe bezpośrednio z Sello??? Może głupie pytanie, ale nigdzie nie mogę tego znaleźć, a po swoich konfiguracjach ( InPost ShipX ) nie działa. Z pewnością coś robię źle - proszę pomóżcie. Z góry dziękuję

Edytowane przez Tomasz Czajkowski
Link to postu

Oczywiście, dziękuję za szybką reakcję.
1 - zarejestrowałem menadżera paczkomatów i połączyłem z Allegro (tam wszystko działa bez problemów) przesyłki się rejestrują i drukują listy przewozowe.
2 - otrzymałem z Shipx: klucz autoryzacyjny oraz klucz organizacji API (czterocyfrowy) który wpisałem w odpowiednie pola
3 - i co dalej ???

Link to postu
29 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Proponuję, żebyś napisał jak objawia się "niedziałanie" i co do tej pory zrobiłeś? Może jakieś zrzuty ekranów?

Oczywiście, dziękuję za szybką reakcję.
1 - zarejestrowałem menadżera paczkomatów i połączyłem z Allegro (tam wszystko działa bez problemów) przesyłki się rejestrują i drukują listy przewozowe.
2 - otrzymałem z Shipx: klucz autoryzacyjny oraz klucz organizacji API (czterocyfrowy) który wpisałem w odpowiednie pola
3 - i co dalej ???

Link to postu
8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tu uzupełniłeś?

image.png.6f58ab71fd43907055087f8a1df3f27b.png

 

Jeśli tak, to co pokazują TRANSAKCJE, w których klienci wybrali A.Paczk.? Czy w zakładce FORMULARZE nie ma nic na czerwono?

Sprawy konfiguracji dostawców są poprawnie połączone (Poczta do Poczty, Kurier do Kuriera i Paczkomaty do Paczkomatów) i w sposobach wysyłki. Formularze transakcji są IDEALNE, nie ma żadnej potrzeby do poprawki.
Zauważyłem jednak, że jest u Ciebie wpisana NAZWA PUNKTU oraz PEŁNY ADRES. Ja tego nie mam i nie mam możliwości by to wpisać !!! Może tu jest problem ?

Link to postu

Może wszystko działa, tylko nie jest wysyłane :).

Jeśli już paczka będzie miała ustawioną odpowiednią dostawę, która ma włączoną i skonfigurowana synchronizację z API ShipX, to polecam włączyć sobie w paczkach (Ctrl+Shift+K) kolumnę status. Paczki nieutworzone będę miały status Oczekuje na utworzenie w systemie.

Aby utworzyć takie paczki należy wybrać z menu Wyślij/Odbierz > Dostawy Paczek > wyślij. Pojawi się okno z podsumowaniem ile paczek jest do wysłania do InPostu i kliknąć w odpowiedni przycisk.

Status paczki powinien się po chwili zmienić na inny.

Link to postu
21 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Może wszystko działa, tylko nie jest wysyłane :).

Jeśli już paczka będzie miała ustawioną odpowiednią dostawę, która ma włączoną i skonfigurowana synchronizację z API ShipX, to polecam włączyć sobie w paczkach (Ctrl+Shift+K) kolumnę status. Paczki nieutworzone będę miały status Oczekuje na utworzenie w systemie.

Aby utworzyć takie paczki należy wybrać z menu Wyślij/Odbierz > Dostawy Paczek > wyślij. Pojawi się okno z podsumowaniem ile paczek jest do wysłania do InPostu i kliknąć w odpowiedni przycisk.

Status paczki powinien się po chwili zmienić na inny.

Dziękuję. Status jest od zawsze włączony i bardzo się przydaje.
Wspaniale - działa. Teraz pewnie należy ustawić odpowiedni model wydruku. Ale tu mam problem, ponieważ do dyspozycji jest jeden wzorzec InPost

Link to postu
3 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nie ma potrzeby. Sello pobiera wydruki wprost z api inpostu. Dzięki temu są zawsze aktualne.

image.png.5713f3ff5d4d0f83b03180734ef59f3e.png

Problem w tym, że nie chce mi wydrukować. Po tym, jak zapisze mi nr paczki rejestrując ją w InPoście, klikam prawym przyciskiem myszy na konkretną paczkę i ponownie klikam w funkcję "Druki do paczki". Niestety wówczas nic nie drukuje  - dodam że mamy drukarkę etykiet Zebra.
Przy kliknięciu w funkcję DRUKUJ - drukuje mi informacje Sello o paczce, a nie etykietę dla kuriera.

Link to postu
Przed chwilą, Bartosz Rosa napisał:

A nie pojawia się informacja np. o wymaganym do drukowania programie ADOBE Reader? Czy podgląd otwiera się poprawnie (i w jakim programie)?

Problem że nie pojawia się podgląd w żadnym programie. Chyba coś jest jeszcze nieskonfigurowane.
 

Link to postu
6 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

A nie pojawia się informacja np. o wymaganym do drukowania programie ADOBE Reader? Czy podgląd otwiera się poprawnie (i w jakim programie)?

Po kliknięciu na podgląd w oknie WYDRUKI SELLO na sekundę znika i ponownie wraca mi okno WYDRUKI SELLO

Edytowane przez Tomasz Czajkowski
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Allegro Paczkomaty 24/7 InPost jak ogarnąć przez Sello tworzenie listów przewozowych?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...