Skocz do zawartości

Serwer SQL na Linux'ie a archiwizacja

Polecane posty

15 minut temu, Genezyp Kapen napisał:

Zawsze miałem serwer roboczy na serwerze (udostępniony w sieci), a kopie zapisywałem lokalnie. Jak ustawie folder roboczy na kliencie to drze się, że serwer nie ma do niego dostępu.

Nie wiem jak jest w linuxie, ale na win trzeba czasem dać sello upr. administratora lub wskazać przy archiwizacji inny dysk, nie systemowy.

Link to postu

Róźne rzeczy próbowałem i wszystko bezskutecznie. Widzę, że na forum Subiekta GT też mają podobny problem.

W NEXO da się problem obejść, bo wystarczy wybrać mechanizm kopii zapasowej serwera SQL i powstaje plik bak w lokalizacji wg ustawień serwera. W Sello, oraz subiekcie GT takiej opcji nie ma. Pomimo, że mamy robioną kopię zapasową ręcznie, to programu nie da się zaktualizować do nowszej wersji gdyż nie było archiwizacji.

Link to postu
Dnia 27.09.2018 o 17:43, Damian Uruszczak napisał:

Panie Damianie - link jest dość obszerny. Nie wiem co z niego mam zastosować? U Państwa udało się ten problem rozwiązać?

Aktualnie folder do backupu ustawiłem w lokalizacji udostępnionej przez Sambe. Mimo tego to nie załatwiło sprawy.

Edytowane przez Genezyp Kapen
Link to postu

@Genezyp Kapen widzę, że błędnie podałem informację, że nic nie trzeba zmieniać.

Zajrzyj tutaj

https://docs.microsoft.com/en-us/sql/linux/sql-server-linux-backup-and-restore-database?view=sql-server-2017

Opisują jak zrobić backup korzystając z linii komend pod linuxem.

Tak zrobiony backup powinien odznaczyć fakt backupu zezwalając tym samym na aktualizację Sello.

Ponadto takie polecenie można dodać do crona i backupować regularnie.

Jeżeli piszesz, że Sello nie widzi utworzonej archiwizacji, to znaczy, że dotychczas nie backupujecie, tylko pewnie robicie kopię plików z bazą danych.

Takie działanie jest bezpieczne tylko wówczas, gdy SQL Server jest wyłączony, lub dana baza danych jest od niego odłączona.

Inaczej mogą pojawić się różne problemy z danymi, które widać dopiero przy przywracaniu.

Edytowane przez Ks. Robak
Link to postu
16 godzin temu, Genezyp Kapen napisał:

Panie Damianie - link jest dość obszerny. Nie wiem co z niego mam zastosować? U Państwa udało się ten problem rozwiązać?

Aktualnie folder do backupu ustawiłem w lokalizacji udostępnionej przez Sambe. Mimo tego to nie załatwiło sprawy.

Troszeczkę Cie wprowadziłem w błąd. Podałem link do konfiguracji mssql, których nie zrobisz przez Sql Management Managera - potrzebne do ustawienia innych niż domyślne ścieżek sql serwera  oraz do tego aby określić jakie prawa dostępu do katalogów powinien mieć użytkownik oraz grupa mssql.

U mnie backupy są robione nie poprzez aplikację Sello/Subiekt tylko za pomocą procedury mssql.

Procedurę znajdziesz tutaj: https://support.microsoft.com/en-in/help/2019698/how-to-schedule-and-automate-backups-of-sql-server-databases-in-sql-se

W zależności od Recovery Model możesz robić backupy pełne, różnicowe i logów.

O codzienny backup dba Sql Server Agent gdzie ustawiasz harmonogram - wywołanie procedury.

Link to postu
14 godzin temu, Ks. Robak napisał:

@Genezyp Kapen widzę, że błędnie podałem informację, że nic nie trzeba zmieniać.

Zajrzyj tutaj

https://docs.microsoft.com/en-us/sql/linux/sql-server-linux-backup-and-restore-database?view=sql-server-2017

Opisują jak zrobić backup korzystając z linii komend pod linuxem.

Tak zrobiony backup powinien odznaczyć fakt backupu zezwalając tym samym na aktualizację Sello.

Ponadto takie polecenie można dodać do crona i backupować regularnie.

Jeżeli piszesz, że Sello nie widzi utworzonej archiwizacji, to znaczy, że dotychczas nie backupujecie, tylko pewnie robicie kopię plików z bazą danych.

Takie działanie jest bezpieczne tylko wówczas, gdy SQL Server jest wyłączony, lub dana baza danych jest od niego odłączona.

Inaczej mogą pojawić się różne problemy z danymi, które widać dopiero przy przywracaniu.

Robimy archiwizację do do plików *.bak. Niestety Sello nie widzi wykonanej archiwizacji. Potrzebne pewnie dodatkowe zapytanie do bazy żeby sello wiedział o archiwizacji. Wie ktoś w któej tabeli to siedzi? Potrzebne też dla subiekta GT ;)

Ale skoro Damian Uruszczak tak robi i wszystko jest ok, to musimy coś robić źle. Nadmienię tylko, że w wersji Express serwera SQL nie damy rady zrobić backupu przez Serwer Agent -macie pewnie płatną wersję serwera SQL.

Edytowane przez Genezyp Kapen
Link to postu
2 godziny temu, Genezyp Kapen napisał:

Robimy archiwizację do do plików *.bak. Niestety Sello nie widzi wykonanej archiwizacji. Potrzebne pewnie dodatkowe zapytanie do bazy żeby sello wiedział o archiwizacji. Wie ktoś w któej tabeli to siedzi? Potrzebne też dla subiekta GT ;)

Ale skoro Damian Uruszczak tak robi i wszystko jest ok, to musimy coś robić źle. Nadmienię tylko, że w wersji Express serwera SQL nie damy rady zrobić backupu przez Serwer Agent -macie pewnie płatną wersję serwera SQL.

 

Ja też mam darmową wersję SQL Servera i robię archiwizację skryptem SQL i nie zmieniam żadnych tabel w Sello, a pomimo tego Sello widzi datę archiwizacji.

Archiwizację robię tym schematem

 

Edytowane przez Ks. Robak
Link to postu

Powiem szczerze, że temat testuje bardziej na Subiekcie niż na Sello. Tam utworzyłam testową bazę dla starszej wersji i aktualizuję. Subiekt cały czas twierdi, że archiwizacja nie została nigdy wykonana. Zakładam, że w Sello będzie podobnie. Archiwum robię przez management studio, albo skryptem jaki podałeś wcześniej, czyli:

Cytat

sqlcmd -S localhost -U SA -Q "BACKUP DATABASE [nazwa_bazy] TO DISK = N'/var/opt/mssql/data/nazwa_bazy.bak' WITH NOFORMAT, NOINIT, NAME = 'demodb-full', SKIP, NOREWIND, NOUNLOAD, STATS = 10"

 

 

Link to postu
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...