Skocz do zawartości

Instalacja Sello przez PowerShell

Polecane posty

Dziękuję.

Wklejam gotowy skrypt PowerShell. Może ktoś tak jak ja musi aktualizować prawie 50 stanowisk.

New-Item -Path c:\update -ItemType directory
$WebClient = New-Object System.Net.WebClient
$WebClient.DownloadFile("http://ftp.insert.com.pl/pub/aktualizacje/Sello/Sello_1_29_0.exe","C:\update\Sello_1_29_0.exe")
c:\update\Sello_1_29_0.exe /extract_all:c:\update\
Start-Process -FilePath "C:\update\Disk1\Sello\setup.exe" -Verb runAs -ArgumentList '/s','/v"/qn"'

I czyszczenie:

Remove-item -Path c:\update -Force -Recurse

 

  • Dziękuję 2
Link to postu
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Gdzie mogę sprawdzić argumenty instalatora Sello? co znaczy /s /v /qn ? Czy da się je zastosować poza powershellem np. w zwykłym cmd?

Czy da się uzyskać efekt extract_all bez powershella? Jakaś inna metoda? Probowałem rozpakować programem 7zip ale inne pliki wyszyły z tego.

Jak uruchomić ten skrypt Power Shella na komputerach klienckich?

Jest jakaś inna metoda na instalowanie Sello na komputerach klienckich z jakiegoś skryptu (automatu) ?

Edytowane przez maniootek •
Link to postu

Sprawdź parametry InstalShield. Myślę, że nie ma przeciwwskazań aby zrobić to bez powershella. Extract_all to jest raczej parametr instalatora, nie ma (chyba) związku z powershellem.

Komputery klienckie nie mają Power Shella? W Windows 10 jest chyba wbudowany a w starszych systemach można go doinstalować.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...