Skocz do zawartości

dwie podstawy

Polecane posty

W pewnych sytuacjach potrzebujemy inną podstawę opodatkowania do celów PIT oraz inną do celów ZUS (chodzi o temat oddelegowania zleceniobiorców lub pracowników do innego kraju gdzie podstawa do PIT i ZUS rzadko bywają takie same, albo dodatków, które w jednej podstawie są do wymiaru a w drugiej nie np. jazdy lokalne)

  1. Czy można w Gratyfikancie ustawić dwie różne podstawy brutto - jedną do wyliczeń ZUS i drugą podstawę do wyliczeń podatku PIT-4?
  2. W związku z pkt.1 koszty uzyskania przychodu oraz zaliczkę na podatek mogę wpisać ręcznie, lecz nadal podstawa opodatkowania jest nieprawidłowa.

 

 

Link to postu

Program nie ma w aktualnej wersji obsługi wynagrodzeń osób oddelegowanych do pracy za granicą. Przychodzą mi do głowy dwie metody na ręczne obsłużenie tego przypadku (obie nie są wygodne, ani szybkie):

- dwa lub trzy składniki - jeden opodatkowany, drugi tylko "ozusowany" i trzeci opodatkowany i "ozusowany" - i odpowiednie manipulowanie ich wartościami

- przy jednym składniku w wyliczonej wypłacie wejście w szczegóły tego składnika (menu kontekstowe składnika) i zmiana wartości w jakiej wchodzi do podstawy emre

Drugiego punktu nie rozumiem.

Link to postu

Nie mam pewności czy proponowane "obejście" spełni wszystkie oczekiwania.

Najprościej można to wytłumaczyć na dwóch skłądnikach:

- jeden opodatkowany nie wchodzący do podstaw ubezpieczeń - na kwotę taką jaka ma być podstawą opodatkowania

image.thumb.png.2181b02e56de63099b2e2ed9b2f5cc68.png

- drugi odwrotnie - nieopodatkowany, ale wchodzący do podstaw ubezpieczeń - na kwotę taką jaka ma być podstawą skłądek

image.thumb.png.ace692753c0696cc716d56651276bf62.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...