Skocz do zawartości

Korekta faktury zakupowej

Polecane posty

Witam,

Pół roku temu przesiadłem sie z Subiekt 5 na nexo. W stary programie podczas robienia korekty faktury zakupowej program automatycznie przeliczal wszystkie pozycje które były poprawione. Automatycznie zmieniała się marża, koszt i zysk w fakturach sprzedażowych. W nexo po korekcie marża koszt i zysk pozostaja bez zmian. Pokazuje mi tylko łączną kwotę korekty, ale dla mnie najważniejsze jest by sam zmieniał wcześniej wymienione wartośc (koszt zysk i marża) w fakturach sprzedażowych. 

 

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź. A tak z innej beczki, czy jest jakiś inny sposób zapisania faktury sprzedażowej w formie .pdf. Na dzień dzisiejszy muszę wejść w popraw, zapisz, wyślij mailem, i póżniej zapisać z maila plik .pdf. Gdy muszę wysłać kilkanaście faktur dziennie to muszę przyznać że to troszkę uciążliwe. Również kiedy będzie dodana możliwość robienia intrastat?

Pozdrawiam.

Link to postu
14 minut temu, Krzysztof Rejza napisał:

Dziękuję za odpowiedź. A tak z innej beczki, czy jest jakiś inny sposób zapisania faktury sprzedażowej w formie .pdf. Na dzień dzisiejszy muszę wejść w popraw, zapisz, wyślij mailem, i póżniej zapisać z maila plik .pdf. Gdy muszę wysłać kilkanaście faktur dziennie to muszę przyznać że to troszkę uciążliwe. Również kiedy będzie dodana możliwość robienia intrastat?

Pozdrawiam.

Zaznacz kilka faktur, wybierz Ctrl+P, w oknie zaznacz folder zapisu (wcześniej ustaw w konfiguracji > "Parametry wydruku > Zapis do folderu"), odznacz e-mail (no chyba, że je wysyłasz).

Jeśli zostawisz tylko w takim wypadku Zapis do folderu to tam zapiszą się wszystkie wybrane faktury w PDF. Nie będzie potrzeba wyciągać ich z maili.

Jeśli wysyłasz je mailem to zaznacz wysyłanie maila i zapis. Można też wyłączyć zapisywanie załączników w bazie NEXO, bo i tak masz je na swoim dysku w PDF.

Link to postu
17 minut temu, Krzysztof Rejza napisał:

Dziękuję za odpowiedź. A tak z innej beczki, czy jest jakiś inny sposób zapisania faktury sprzedażowej w formie .pdf.

Wchodzi Pan na listę FS (czy też innych dokumentów), zaznacza pan dokumenty do druku, wybiera z menu kontekstowego Drukuj, a w oknie dialogowym wydruku ustawia Pan Zapisz do folderu, i oczywiście odpowiedni folder, format pliku i ewentualnie zastąp pliki. Ewentualnie można pozmieniać wzorce wydruków i odznaczyć automatyczne dokumenty powiązane.

drukowanie.thumb.PNG.95c80c021df93c7e72a0e367a3256abe.PNG

 

Link to postu

Dołączę się do pierwszej części pytania i polecam zobaczyć artykuł e-Pomocy technicznej poświęcony właśnie zapisowi dokumentów do pliku.

1 godzinę temu, Krzysztof Rejza napisał:

Również kiedy będzie dodana możliwość robienia intrastat?

Tutaj mogę jedynie powtórzyć to co w innym wątku pisał Pan Marek - Obsługa deklaracji intrastat jest w kręgu naszego zainteresowania, ale w najbliższych wersjach raczej nie uda się nam jej dodać.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Odświeżam temat gdyż dalej mam problemy z korektami zakupowymi.

Wystawiam nową fakturę zakupową. Powiedzmy, że jeden produkt kupuję za kwotę 5zl. W raporcie sprzedaży wg okresów pokazuje mi koszt, zysk i marże. Po korekcie FZ poprawiam kwotę zakupu na np 6zł. Stary S5 automatycznie mi wszystko przeliczał, a tu nic się nie dzieje. Koszt, zysk i marża w raporcie sprzedaży wg okresów dalej pozostaje ta sama a powinna ulec zmianie. Posiadam najnowszą wersje Nexo.

Korektę FZ robię w nastepujący sposób.

1.Wchodzę w dokumenty zakupu.

2.Szukam FZ która mnie interesuje.

3.Prawy przycisk myszy i koryguj (Ctrl+K)

4. Robię korekte danego produktu o dana kwotę i zapisuje.

5.W tabelce Korekty pokazuje mi korektę na daną kwotę, lecz jak mówiłem koszty, marża i zysk nie ulegają zmianie.

Może ja coś robię żle. POMOCY!

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...